Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem bírják abbahagyni...

Miért nem bírják abbahagyni szüleim a veszekedést? Nem értik meg, hogy ezzel elrontják a karácsonyomat?

Figyelt kérdés
Anyum pár napja vett egy érintőképernyős telefont, 0 forintért, előfizetéses. Apum erre megharagudott, bevágta a durcit és még az ajándékot is kidobta, amit anyum vett neki az ünnepekre, pedig szép. Suliban mindenkinek azt hangoztattam, h. milyen szép lesz nálunk az ünnep, erre meg itt van ez: fontosabb dolgokra kellett volna most a pénz. Sajnos az is rossz, h. ennek mindig én iszom meg a levét, mert nem értik meg, h. az én ünnepemet teszik tönkre ezzel. Két napja sírok, ha magamba vagyok - más előtt nem mutatom ki a fájdalmaimat -, anyunak se szoktam beszélni róla, pedig nagyon szeretem csak hát hol a barátnőivel van, hol dolgozik, apunak is van mit csinálnia minden nap éppen ezért többnyire egyedül vagyok leszámítva azt, mikor nagyszülőknél. Azért írtam ide, mert sajnos nincs legjobb barátnőm és nem tudom kiben bízzak(nagyimékat nem akarom a problémáimmal terhelni). Segítsetek a kibékítésükben!:( Egyébként nincs semmi baj velük nagyon szeretem őket meg ők is engem - nem isznak, nem drogoznak, nem cigiznek - átlagos család de ilyenkor. És az a baj, hogy ezek után a veszekedések után amit hallok mindig fáj a fejem mert ha magam vagyok elkezdek sírni.
2010. dec. 20. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szegénykém :(

Az a baj, hogy Te nem tudsz helyettük is érett, felnőtt ember lenni... A problémáikat egymás közt kellene megbeszélniük (ahogyan a kiadásokat is) és észre kellene venniük magukat, hogy ez csak kettejükre tartozik.

Az is benne lehet, hogy nem a telefonvásárlás volt az igazi probléma, hanem igazából más bajuk van egymással.

Lehet, hogy még Te is érettebben gondolkodsz,mint ők, de mivel gyerek vagy, nem valószínű, hogy komolyan vennének, ha megpróbálnál beleszólni a kettejük konfliktusába.

Azt viszont mindenképpen elmondhatod nekik, hogy mennyire bánt ez Téged, hátha észreveszik magukat.

2010. dec. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Fogd meg apád kezét, és tedd az anyádéba, és mondd meg nekik, hogy mennyire szereted őket, és, hogy milyen rossz az neked, ha ők veszekszenek. Meglátod, meghatódnak, és egymás vállára borulva kérnek egymástól bocsánatot.
2010. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
hallod málunk is ez van, csak nálunk nem csak most hanem az év minden napját! ez a durva, de én már csak simán leszarom
2010. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez a kib***ott pénztelenség, nálam is felütötte a fejét...

:(

2010. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mOnjuk azt nem értem, hogy ha 0 forintért vette, akkor mi másra költöttétek volna el az árát. -.-
2010. dec. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kicsit nem önimádat ez? A te ünnepedet rontják el?? Miért a tiedet? Ez az egész családé, és ők már nagy emberek. Majd te is megtudod. És ne sajnáltasd magad, hagyd őket élni a saját életüket. Inkább kösd le magad más dolgokkal. És még egyszer mondom ez nem csak a te ünneped. Vagy ők nem számítanak?
2010. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jaj már utolsó! Te biztos nem érzed át milyen ciki, hoyg ő már telekiabálta az összes ismerősét azzal, hogy nekik milyen cuki és tökéletes karácsonyuk lesz, aztán ezek most itt veszekednek egy nulla forintos telefonon!


xD

2010. dec. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15.41-es. Átérzem de hát nem is egyszer megemlíti azt hogy az ÉN ünnepemet. És ez kicsit furán hangzik.
2010. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy nulla forintos, hogy havonta kell ötezert fizetni. És emiatt lett dühös apum... Egyébként meg nem úgy értettem, hogy egyedül nekem van karácsony ebben a családban, hanem, hogyha körülöttem veszekednek akkor azzal az én lelkem is egy olyan negatív állapotba megy át ezzel elrontva mindazt amit vártam a szeretet ünnepében. Nem tudom miért kell mindig kivesézni az összes mondatot:S
2010. dec. 20. 16:39
 10/12 A kérdező kommentje:
*ötezret
2010. dec. 20. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!