Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnek? Ugy erzem, hogy...

Mit tehetnek? Ugy erzem, hogy tonkremegyek.

Figyelt kérdés
17 eves vagyok, es szeretnek elkoltozni. Nem szeretek ott elni, ahol most lakunk szuleimmel. Soha sem szerettem, de most mar vegkepp. Ezenkivul zavar, hogy nincs maganeletem. Mindenki beleszol abba, hogy mit csinalok. Olyan, mintha azt ereztetnek velem, hogy nincs semmiben(!) onallo dontesen. Kilatastalannak latszik sokszor minden. Ha 18 lennek, akkor lehet, hogy konnyebb lenne lepnem 1-rol a 2-re, de igy eselytelen. Gyakran ebredek reggelente kisirt szemekkel.. Mit tegyek? Hogy huzzam ki ezt a min. 1 evet?
2011. aug. 17. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, holnap leszel 18. Mit csinálnál?
2011. aug. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azon túl, hogy nem szeretsz ott élni, mi a baj?

Mert nagyon nem mindegy, hogy a szüleid alkoholisták, a nevelőapád néha megerőszakol, vagy az a fő probléma, hogy nem mehetsz bulizni amikor akarsz és néha be kell szállnod a mosogatásba...


Szóval, miben segíthetünk?

2011. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A leírásodból nem derül ki, mi az vagy ki az, aki konkrétan zavar, ami/aki miatt nincs magánéleted. A környezet (kicsi lakás, rossz környék, iskola)? Vagy a családod (valamelyik tagja)? Vagy inkább történt valami, amivel megbántottak? Milyen terved, álmod van, amiben akadályoztak, hogy 1-ről 2-re lépj?


És egy év múlva mi fog változni? 18 évesen lesz miből külön költöznöd és utána eltartani magad?

2011. aug. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Visszaolvasva tenyleg eleg feluletesen irtam le a dolgokat.

A kornyek nagyon zavar. A szomszedban alkoholistak vannak, rengeteget kiabalnak. A tobbi szomszed csak egyszeruen zajos. Pl . Hetvegen nem lehet 6 oranal tovabb aludni, mert az egyik elkezd a muhelyeben szerelni, es szornyen hangos. Ez egy kulvarosi hely, ahol a szomszedok nincsenek tekintettel a masikra. Mivel en egesz heten delutantol ejjelig tanulok, ezert hetvegen jo lenne pihenni mondjuk 8-ig. A masik oldal a csalad. Ez igy leirva furcsan fog hangozni. Nem neznek teljes embernek. Az ismeroseim gyakran mondjak, hogy milyen szerencsesek a szuleim, hogy ilyen lanyuk van, es sokat bokolnak. (Ezt nem azert irtam, hogy fenyezzem magam.) A szuleim meg nagyszuleim engem mindig csak magatehetetlen max. ovodas korunak neznek. Egyszer elmentunk vasarolni, es en osszeszedtem nehany termeket, amire tudtam, hogy szuksegem van. Az egyiknel megszolaltak: miert ez a fajta, miert nem a masik kell? Megjegyzem, arban a kulonbseg 70 ft volt. Es akkor ott a vasarlas kozepen el kellett magyaraznom, hogy miert azt szeretnem. Egyebkent a zsebpenzembol vasaroltam, tehat igazan nem volt hozza sok sozuk, csak annyi, hogy egyutt mentunk. Es ezen kivul sok ilyen kis esemeny van meg. A hazimunkat elvegezem. Kimosok, takaritok (kiveve a szuleim szobajat, nehogy valamit mashova tegyek, es azt hallgassam utana hetekig), elmosogatok, megfozok (de erre nem mindig van szukseg, mert gyorsbufeben esznek a szuleim munkaidoben). En mindezek ellenere csak a senki vagyok. Ezen nagyon szeretnek valtoztatni. Baratommal meg nem koltozom ossze, mert nem akarom, hogy o tartson el. Ha 18 eves lennek, akkor annyiban valtozna a helyzet, hogy apam az en bankszamlamra utalna a gyerektartasdijat, ami igaz, hogy nagyon kevesen, de etelt tudnek belole venni. Illetve 18 ev folott tobb a diakmunkalehetoseg.

2011. aug. 17. 10:43
 5/13 A kérdező kommentje:
A gyerektartasdij nagyon keves. Az elobb elirtam, bocsi.
2011. aug. 17. 10:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Na. Hát így már jobban meg tudjuk érteni.


DE szerintem az égvilágon semmi baj nincs a családoddal, azért nem néznek teljes embernek, mert nem vagy az. 17 éves vagy, jogilag gyerek, és egyáltalán nem érnek durva inzultusok, hidd el... Fájt elmesélni, miért szereted azt, amit megveszel és miért nem mást? A szomszédok kellemetlenek, de csendháborításért lehet rendőrt hívni, ezért még nem kell kirohanni a világból.

Amíg zsebpénzből gazdálkodsz, addig bizony a szüleidnek lehet némi beleszólása, mire költöd, mert akárhogy is, de azt ők keresték meg.


A világon semmi nem látszik kilátástalannak a te helyzetedben, teljesen átlagos (vagy inkább átlagon felül jól élő) tizenéves vagy, szóval lazíts kicsit, és gondold át, valójában milyen szerencsés is vagy.

2011. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szóval azt akarom mondani, hogy ennél csak több dologhoz kell majd alkalmazkodnod, ha elköltözöl és munkád lesz, meg mellette még tanulsz is. Főnökök, iskolák, tanárok, és párral az együttélés se ugyanaz, mint 17 évesen a randizgatás.


Az kívánkozik ide, hogy "nem tudod, mit csinálj jódolgodban" - de ez bántó lenne, és nem akarlak bántani... Emlékszem, nem volt olyan rég, hogy a te korodban járva én is fel akartam nőni hamar, mindenki így van vele, és iszonyú klisének érzi az "addig örülj, amíg gyerek vagy" mondatot... De ne siesd el. Ezek miatt elköltözni ostobaság lenne. A családod nem az, ahonnan menekülnöd kéne.

2011. aug. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A zsebpenz nem szuleimtol van. Toluk soha nem kapok/kaptam penzt. Egy ismerosom szokott adni, mert tudja, hogy en jobbszeretem magamat ellatni, mint hogy valaki bevasaroljon nekem.
2011. aug. 17. 11:00
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt meg elfelejtettem irni, hogy gyerekkorom nem volt soha. En nem jatszottam, mint a tobbi gyerek, mert egy esemeny (nem szeretnem leirni, hogy pontosan mi) veget vetett a boldog gyerekkornak. 5 eves voltam akkor. A tanaraim koravennek tartottak altanalon iskolatol kezdve. Es a bizalmas barataim is mind 25 ev folott vannak.
2011. aug. 17. 11:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Ismerősöd...? Jajj.


Na de akkor neked nem az a problémád, amit eddig leírtál... :-S

2011. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!