Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A dolgozó felnőttek életének...

A dolgozó felnőttek életének van értelme?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik, csak annyiból áll az élet, hogy reggel elmegyek dolgozni, ott vagyok egész nap, estére hazaesek és alszom. Hétvégén vásárolni, takarítani kell, mert hét közben nincs rá idő. Semmi kikapcsolódás, mert a barátaim és a családom szinte soha nem érnek rá találkozni velem, ők is ugyanígy élnek, hogy nincs idő semmire. Mikor ezt elmondom valakinek, annyi a reakció, hogy ez az élet rendje. De van valami értelme ennek a körforgásnak, hogy hülyére dolgozom magam, hogy pénzt keressek, amiből életben tudok maradni és még többet dolgozhassak?
2011. aug. 17. 11:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
21%

"A magyarok élnek csak így.

Amúgy meg a mostani generációnak sokkal többet és sokkal jobban kell majd dolgoznia, hiszen a sok cigányt is el kell majd tartanunk meg a tömérdek nyugdíjast akik majd még szarabb kormányt szavaznak:)"


Ez így van sajnos, nem véletlen akarnak egyre több munkát egyre kevesebb pénzért.

Bár a nyugdíjastól annyira nem is sajnálom, de a cigánytól....

Egyébként meg aki akar, az tud magának szabadidőt csinálni.

Jó nem azt mondom, h világba, de azért lehet.

2011. aug. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Nekem nem lesz családom, gyerekeim pláne, mert beteg vagyok, és egyrészt nem akarom, hogy a gyerekeim örököljék, másrészt nem fogok sokáig élni és azt se akarom, hogy anya nélkül kelljen felnőniük.

Munkahelyem 2 órányira van a lakástól, az naponta 4 óra, tehát hiába van vége 6-kor a munkának, mire hazaérek, 8 van, másnap kelni kell 5-kor, hogy 8-ra beérjek, úgyhogy hét közben semmire nincs időm. Hétvégén kell ruhát mosni, vasalni, takarítani, bevásárolni, főzni, mosogatni, utána ha nem vagyok hullafáradt az egész hetes hajtás után, fel szoktam hívni ismerőseimet, hogy mit csinálnak aznap, de sose érnek rá. Egyébként sincs pénzem még egy mozira se, épp csak kijövök a fizetésemből, nagyon kell spórolni, hogy ne menjek mínuszba, mert semmi tartalékom nincs, amihez nyúlhatnék.

2011. aug. 17. 12:04
 13/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem érzed magad hasznosnak, lehet mert nem olyan a munkád, amit örömmel végzel, és nem látod a célját/értelmét. Szerintem ilyen hangulatban legjobb lenne valami célt kitűzni magad elé, akár gondoskodni egy kisállatról, érte talán érdemes lesz megküzdeni minden nap.
2011. aug. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%
Az én életem hasonló a tiédhez.Emberekkel foglalkozok hétvégére már emberek közé sincs kedvem menni.Fizetésem csak gyűlik, se időm,se kedvem elmenni és elkölteni.Hetfőtől szombatig dolgozok.Engem csesztetnek,hogy fiatal vagyok és járjak el ide-oda.Azt nem veszik észre,hogy ők is fiatalok és nem mennek kb sehova azon kivül,hogy havi egyszer tacskós nagybevásárlásuk van.
2011. aug. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%

"5 órakor kelsz, hogy 8-ra beérjél a munkába, és hiába van vége este 6-kor, 8 óra mire hazaérsz."


Vagyis reggel 8-tól este 6-ig tart a munkaidőd, ez napi 10 óra munkaidő, és csak annyit fizet, hogy éppen megélsz belőle???

Keress másik munkahelyet, mert az éppen megélsz belőle munkabér = napi 8 órás munkaidő!

2011. aug. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
90%

Ha rossz az órabére, nem oszt nem szoroz az a 2 óra pluszban. Ha pl. csak 500Ft, egy hónapban 100.000 a fizetése, ami a mai árak mellett nem egy nagy összeg...


Amúgy meg irigylem azokat, akik 4re érnek haza (tényleg), de sokan órákat utaznak és nem 5 percnyire laknak a munkahelyüktől. Én napi 3 órát utazom, pedig Pesten élek és ott is van munkahelyem.

2011. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
95%

Persze ... keressen másik munkahelyet, mert ez 2011-ben így megy Magyarországon. Örül az ember hogy van mit dolgoznia ... én is reggel 8-tól este 6ig dolgozom, épp hogy a ki bírok jönni a fizuból a lakáshitellel, a belem lóg már olyan fáradt vagyok. Ha lenne pénzem szórakozni, időm meg kedvem akkor sincs.


34/L

2011. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
79%

hogyan gondoskodjon egy kisállatról, ha nincs otthon? gond lenne a gondozása, orvoshoz cipelése. (persze nem a halakra gondolok, hanem valami szőrösre)

Ha még utaznia is kell a munkahelyre, nem gondolod, hogy biztos keresett már közelebb is, de nem talált?

Én pl. kisvárosban élek, munkalehetőség semmi, ha 4ig dolgozom, fél hatra érek haza. Még utána kell vásárolni meg főzni valamit, kis rendet rakni és beesni az ágyba. Kelés fél hatkor. Sajnos ez van.

2011. aug. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos én is így vagyok vele. Arra dolgozom, hogy kifizessem az albérletet, meg legyen mit ennem. Szórakozás nulla. Mondhatják itt sokan, hogy menjek szórakozni, de mégis miből, amikor nincs rá pénz. Én is teljesen értelmetlennek érzem az egészet. Már dolgozni sincs kedvem, úgy megyek be, mintha kínzásra mennék. Más lenne a helyzet, ha lenne látszatja a munkának, saját lakás pl, De egész életemben egy albérletben fogok megrohadni. 23/L
2011. aug. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
69%

"hogyan gondoskodjon egy kisállatról, ha nincs otthon? gond lenne a gondozása, orvoshoz cipelése. (persze nem a halakra gondolok, hanem valami szőrösre)"


Ez arra vonatkozik, hogy amennyiben meg tudja oldani. Másrészt a kisállat fajtájától függ, nyilván ne kutyát szerezzen be, ha nem tudja hetente sétáltatni. Amúgy csak egy ötlet...nekem egy időben ez értelmet adott az életemnek és a napjaimnak.

2011. aug. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!