Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigykedő és féltékeny barátnő...

Irigykedő és féltékeny barátnő. Ti mit tennének?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm (3 éve),aki állandóan irigykedik rám.Ezt nem mondja konkrétan a szemebe,csak szavakkal érzékelteti,állandóan rivalizál velem,hogy ő a jobb.Elsősorban családról és suliügyekről van szó.

Azon vacilálok,hogy hagyjam-e a fenébe ezt a barátságot,mert ő volt az első igazi barátnőm és amúgy elég zárkózott vagyok.De nagyon idegesít a viselkedése!

Azóta ilyen,amióta fél éve összevesztünk (először!),de azóta elvileg "kibékültünk" már.

Ti mit tennétek? Veletek is előfordult már ilyen?

És amúgy lány vagyok :)


2011. aug. 17. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Elmondod neki, mit érzel és megkérdezed, hogy szerinte tudnátok-e közösen változtatni a problémán. Ha igen, akkor egy próbát megér. Ha nem, vagy ha tagadja, de továbbra is rivalizál, akkor érdemes ejteni.
2011. aug. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az irigység és a barátság kizárja egymást. A barát örül a sikerednek, nem féltékeny rá. Lehet, hogy csak részedről van szó barátságról.
2011. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért kell bonyolítani az életet??

Ha nem tetszik a barátnő viselkedése akkor nem kell barátkozni vele,ennyi..

2011. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hailey13 ***** válasza:

nekem is ilyesmi problémám van. a legjobb barátnőm (9 éve az) folyton rám akar licitálni. pl egyik évben táborba több pénzt vittem, következő évben persze hogy ő még többet vitt.

de egyszerűen nem veszem figyelembe, nem érdekel. mert ezen kívül nagyon jó barátnő:) és néha arra gondolok lehet csak én látok bele minden hülyeséget. szerintem, ha meg akarod menteni a barátságotokat,

-tegyél úgy mintha nem vennéd észre. vagy pl egyszerűen vond meg a vállad.

-ha nem bírod, beszéld meg vele komolyan.

-és ha egyik se jön be, akkor bizony ki kéne lépnem ebből a barátságból:/

16/L

2011. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hailey13 ***** válasza:
*lépned
2011. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az előző válaszolónak teljessen igaza van :)
2011. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az a helyzet, hogy valamilyen szinten a barátnőd cipőjében járok. Ha buliba megyünk és baromi csinosan felöltözök átmegyek hozzá ő mindig feltud venni még csinosabbat, stb, néha mondjuk nem is értem ki rivalizál kivel. A lényeg viszont hogy rettenetesen szeretem őt és bármit megtennék érte, ő szint úgy volt is rá példa. Szóval gondolom ez benne van az emberi természetben és nem lehet eltüntetni akkor sem ha elmondod neki hogy érzel. Neked kell eldönteni hogy mennyire zavar és hogy ettől függetlenül tudod-e szeretni barátként és hogy érzed ő szeret-e. Viszont egy példa, ha megmutat egy új ruhát magán ami baromira jól áll neki még a vak is látná, és a véleményemet kérdezi, nem bírnám neki azt mondani hogy szar, pedig féltékeny vagyok rá mert csini, de egyben imádom is őt:) Remélem érted mire akarok kilyukadni.
2011. aug. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!