Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselitek, ha a párotokna...

Hogy viselitek, ha a párotoknak már van egy gyereke?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi,hogy számotokra mennyire nehéz kezelni,ha a párotoknak már van egy gyereke az előző kapcsolatából?
2011. aug. 17. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha ferfıken kell elfogadnı a no gyereket, akkor az azert gazos, mert valszeg egyutt kell vele elnı.

A nokent kell elfogadnı, akkor egyreszt a not erzelmıleg jobban megvıselı, hogy az a gyerek egy szerelmes ajszaka gyumolcse az ex-szel, masreszt a csaladı kassza megcsappan, mert gyerektartast kell fızetnı.

2011. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 évig voltam együtt egy férfivel akinek volt már egy kislánya. Nagyon aranyos kislány volt, szerettem is, de mégis ebbe ment tönkre a kapcsolatunk. Nem a gyerektartás miatt (bár egy bizonyos szinten, főleg, ha saját családot alapítotok, ez sem mindegy), hanem mert a gondolat mindig ott motoszkált a fejemben, hogy én csak második vagyok egy másik nő gyereke mellett (ami legyen is így, sosem várnám el, hogy egy férfi hanyagolja miattam a gyerekét - aki ezt megtenné, az nem jó apa, s mint ilyennek, neki úgysem szülnék, tehát tárgytalan a kapcsolat), igenis zavart, hogy neki a mi gyerekeink mindenképp "második" családja lenne.


Önző dolog, de én ezért vetettem véget a kapcsolatunknak főleg. Azóta tudom, hogy az ilyen férfiak nem nekem valók, kerülöm is őket. És őszintén tisztelem azokat, akik gond nélkül együtt tudnak élni ezzel. Nekem nem ment, de azt mondom, inkább szakítsak, minthogy valaki tönkremenjen bele.

2011. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kéne egy ilyen kapcsolat. Olyan büszke voltam, hogy a páromnak szültem egy kisfiút, hogy milyen büszke rá, és, hogy mennyire szeret minket. Nem bírnám elviselni a tudatot, hogy ezt előttem átélte mással.
2011. aug. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én másfél éve vagyok együtt a párommal,neki van egy 6 éves lánya...Nem mondanám,hogy a kislány bánt engem,vagy undok,vagy bármi,jó mondjuk elég erőszakos természete van,és néha tud tiszteletlen lenni,de azt hiszem kedvel engem...Én viszont néha gyűlölöm ezt a szitut (nem a kislányt).Utálom,hogy egy másik nő gyereke után vagyok második (ahogy az egyik válaszoló is írta),pedig tudom,hogy ez a normális,de nehéz.Néha idegesít,hogy más gyerekére kell főznöm-mosnom,akihez nekem semmi közöm.A páromat viszont imádom,és néha furdal a lelkiismeret a hozzáállásom miatt (pedig mindig igyekszem kedves lenni a kislánnyal),és senkinek nem merem ezt elmondani,mert félek,hogy utálatos szipirtyónak tartanának...Néha fizikai fájdalom ránéznem a gyerekre,és annyira fáj amikor a párom szerelmemnek szólítja...:( Remélem most nem gondoltok egy szemétládának,mert én nem akarom elvenni az apjától csak nagyon szenvedek :(
2011. aug. 17. 18:10
 5/15 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes. Nagyon nehéz elfogadni egy ilyen helyzetet.
2011. aug. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Majd lesz egy közös babátok és más lesz az egész, még a tesó segíthet is, és akkor nem érzed magad kirekesztetnek.
2011. aug. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok, akkor hasonló helyzetben vagy, mint én voltam. Nincs más megoldás, megszoksz, vagy megszöksz. Ez akár rosszabb is lehet, amikor nektek saját gyereketek lesz, hisz helyette is féltékeny leszel (neked ő lesz az első babád, de a párod már átélte ezt).


Úgyhogy vagy megbarátkozol a helyzettel, és őszintén örülsz, hogy ennyire szereti a kislányát (ez egy nagyon jó "ajánlólevél" róla, mint apáról), vagy addig vetsz véget a kapcsolatnak, amíg lehet. Ha már most ennyire zavar, később rosszabb lesz, amint elkezd igényed lenni egy közös gyerekre.

2011. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Majd lesz egy közös babátok és más lesz az egész, még a tesó segíthet is, és akkor nem érzed magad kirekesztetnek."


Szerintem pont akkor nehezebb. Nem lehet hármasban programot tervezni anélkül, hogy ne kéne egyeztetni, hogy van-e láthatás, vagy "ha már úgyis gyerekprogram", akkor viszik a másik kislányt is. Szóval ő már évekig ott lesz, része az életüknek... Egyrészt kényelmetlen, másrészt annyiból jó, hogy a férfi felelősségteljes apuka, én olyan pasival nem lennék, aki hanyagolja a gyerekét.

2011. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én szeretnék esküvőt,meg közös gyereket,de ő meg nem igazán...vagy elvicceli,vagy kifogásokat keres...Nem az anyagiak a gond,mert elég jól állunk.És ezért is fáj annyira,mert én is szeretnék idővel saját családot,mert bár még fiatal vagyok (22),de nem 40 évesen akarok férjhez menni,és 50 évesen szülni...És tudom,hogy szeret,meg én is szeretem őt nagyon...De ez így nagyon szar,főleg,hogy a másik nő 1 hónap után lett terhes,és mégis örült a párom a babának...:(((
2011. aug. 17. 18:19
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is csak ront a helyzeten egy közös gyerek. Mert akkor az fog rosszul esni, hogy nem osztoztok az első baba érkezésének hangulatában (ő már átélte a szülővé válást), ha a másik gyerekével lesz, akkor meg az lesz a baj...ha már most ennyire zavar, csak rosszabb lesz.
2011. aug. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!