Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselitek, ha a párotokna...

Hogy viselitek, ha a párotoknak már van egy gyereke?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi,hogy számotokra mennyire nehéz kezelni,ha a párotoknak már van egy gyereke az előző kapcsolatából?
2011. aug. 17. 17:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nyilván tanult az esetből a párod, nem kapkodja el a gyerekvállalást, nem akarja, hogy még egy gyerekének kelljen apa nélkül felnőni, ez normális. Még nagyon fiatal vagy, ne gondolkozz szélsőségekben, nem csak a 40 éves korban szülés opció.


De én nem jósolok nagy jövőt ennek a kapcsolatnak, pont ezért, nem egyeznek az igények, az elképzelések.

2011. aug. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem rosszbol mondom, de szerintem nagyon nagyon gondolkodj el ennek a kapcsolatnak a jovojen! Az hatalmas konfliktusokat tud szulni a jovoben, hogy te akarsz gyereket, o meg nem igazan meg elvicceli a dolgokat. Az ilyen kapcsolatoknak nem lehet nagy jovot josolni.


A masik:


"Néha idegesít,hogy más gyerekére kell főznöm-mosnom,akihez nekem semmi közöm"


Lehet, hogy az az erzes segitene, hogyha arra gondolnal, hogy igen is sok kozod van a kislanyhoz. Igaz, nem a te vered, de aze, akihez a legjobban kotodsz, a parode.


En mondjuk nem tudnek ilyen kapcsolatban elni. Nem kellett volna ilyen ferfi. Meg nekem eleve jelent valamit, ha valaki elvalt, mert ha mar egyszer elvalt, nagyobb az esely (statisztika is mutatja), hogy a tovabbi kapcsolatait is konnyebben feladja. Es ott az ex is. Ha valaki ozvegy, mas szitu. Latod, csalodott, mar veled nem megy bele hazassagba olyan konnyen. Szoval nehezebb igy a dolgod. Azt meg abszolut nem tudnam elviselni, ha olyan fontos dolgokrol nem lehetne igen-nem alapon beszelni, mint a csaladalapitas, ami egy borzasztoan fontos tema akar akar gyereket valaki, akar nem. Ugyanis ha ott elteresek vannak, masok a celok, a kapcsolatnak nincs jovoje. Fontos, hogy megbeszeld a paroddal ezeket, ugyanis jobb most lezarni, mint 5-10 ev mulva, kiegetten es akkor mar te is idosebb leszel. Egy no meg nem akkor szul, mikor akar. A ferfi tudod mindig ferfi marad. Neked kell okosnak lenni ebben a helyzetben. Ez neki kenyelmes, neked pedig rosszul sulhet el a jovore nezve.

2011. aug. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az kislány anyja sem volt a felesége,csak együtt éltek 3 évig.
2011. aug. 18. 10:23
 14/15 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, hogy végre olyanok írnak akik ugyanúgy szenvednek emiatt, mint én!

Eddig itt az oldalon csak lehurrogtak, hogy milyen gonosz vagyok, nem való nekem gyerek stb...


Férjemnek van egy 4 éves fia az előző házasságából és én sajnos látni sem bírom annyira nagy fájdalmat, gyűlöletet érzek.

Nem konkrétan a gyerekre haragszom, hanem az egész helyzetre.

Hogy igen, a férjemnek már VAN egy gyereke aki nem tőlem van, szeret egy olyan lényt akit nem én szültem és az amúgy is kevés fizetése jó része elmegy gyerektartásra, ergo a mi leendő közös gyerekeink elől veszi el a pénzt.


Az is fáj, hogy mi már több, mint fél éve próbálkozunk a babával sikertelenül, az előző nő pedig véletlenül esett teherbe (ezért vetette el magát anno).


Ezt a helyzetet csak az érezheti át igazán aki ebben él.

Rettentő nehéz bármennyire is imádom a férjem, ha szóba jön a gyereke mindig csak negatívan tudok rá gondolni akárhogy is próbáltam megszeretni nem ment.

2011. aug. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Utolsó,én totál megértelek.Én sem a gyereket utálom,csak a szituációt,és nekem is egy csomó ismerősöm,barátom,akiknek mesélek erről (ők nem is voltak soha ilyen helyzetben),nem értenek meg,és azt szajkózzák,hogy nekem nem való gyerek stb...Pedig am imádom a gyerekeket.Az összes rokonét,barátét,szomszédét...nem értik,hogy ez milyen szörnyű egy szitu,és hogy a saját gyerekemre nyílván nem lennék féltékeny,az más teljesen,mint egy "idegen",akit néha szinte betolakodónak érzek,hiába nem így van...

Ha a párom megemlíti a gyerekét,rögtön szinte féltékeny vagyok,és dühös :( Már néha úgy érzem,hogy ez annyira nem normális,hogy pszichológushoz kéne mennem.:S

Egy biztos: én mikor még nem voltam ebben a szituban,nem gondoltam,hogy ez ilyen nehéz.Úgy gondoltam,hogy az hogy van egy gyereke,jelent havi x összeget (ami annyira nem érdekel,mert nem állunk rosszul),meg azt hogy 2 hetente hétvégén itt van.Na hát ez rohadtul nem így megy.Nyári szünet felében viseld el egy másik nő gyerekét,takaríts utána,főzz rá,játssz vele (mert ha nem akkor mindenki látja milyen önző,utálatos perszóna vagy),nem lehetsz egy percet sem kettesben a pároddal...Családi nyaralás csak a gyerekkel együtt,aki neked igazából nem családod...Örök második vagy...ha ott a gyerek,Te szinte mintha ott sem lennél,csak a fenn már említett feladatok elvégzésére vagy jó...Állandóan,mindenben gondolni kell a gyerekre,figyelembe kell venni ,hogy neki mi a jó ( ami természetes,csak az ember nehezen viseli,ha nem a SAJÁT gyerekét kell mindig előtérbe helyezni)...Szóval én,ha rajtam múlna,mindenkit lebeszélnék egy ilyen kapcsolatról,mielőtt még beleszeret az adott férfiba,vagy legalábbis elmondanám neki,hogy ez mivel jár,hogy ne érje meglepetés...

2011. aug. 18. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!