Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hívjátok/ ismerősötök hívja...

Hívjátok/ ismerősötök hívja mamának, papának a szüleit? És olyan aki keresztnevükön hívja őket? Hogy alakult ez ki, mi miatt? Ha a szülő papa/mama, akkor hogy szólítják a nagyszülőket?

Figyelt kérdés
Légyszi, írjátok oda, a korotok és hogy hány évesek vagytok.
2009. ápr. 14. 21:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Amióta megszületett a gyerkőc, azóta a szüleimet és a férjem szüleit is mamának, papának hívom, egyszerűen így alakult, mert én lettem az anya és hülyén jönne ki, ha azt mondanám a gyereknek, hogy megyünk anyuékhoz. A nagyszülők pedig dédik lettek.

30/n

2009. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Én Apunak és Anyunak szólítom őket.

Anyai nagyszüleimet Nagyinak és Nagypapának, apai nagyszüleimet pedig a keresztnevükön + mama/papa.

Apukám a szüleit Papeknek és Mameknek szólítja anyukám szüleit pedig a keresztnevükön + apu/anyu.

Anyukám is Apunak és Anyunak hívja a szüleit, apukám szüleit pedig ugyanúgy mint én.

2009. dec. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ja és 20/F vagyok
2009. dec. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!