Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek helyeben, ha az...

Mit tennétek helyeben, ha az anyósotok elakarná venni a babátokat? Ti, hogy kezelnétek ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Már mindent meg próbált,bekevert mindenhol gyámüggyel fenyeget,erőszakkal fel akar jönni látni a lányunkat.Minden áron a gyerekünket követelik apósál,minket le néznek,hülyének néznem,és egy folytában mind ha óvodásak lennénk úgy viselkednek.Csak ezt mond bosszúból teszik mert nem engedem,hogy mindent amit ők látnak jónak a gyere kell kapcsoltba az is tegyék a kicsimmel.Sógornő előszeretettel úszogatja ellenünk őket.Egyszerűen nem lehet velük bírni,ők akarnak mindent meg szabni,és azt mondták ha velem lesz valami a férjem nem nevelheti a kislányt csak is ők.Most lapátra tettük őket,és nem akarjuk,hogy a gyerek közelébe legyenek!Egoista önző emberek,és nem tudnak abba bele törődni,hogy másoknál másabbak a szabályok,és nevelési elvek.Mindenünk van,a gyerek jó körülmények között nevelkedik mindene mag van.Beszélni velük nem lehet,mert csak nekik lehet igazuk.
2009. jún. 11. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen problémáink nekünk is voltak, úgy az én szüleimmel ,és a feleségem szüleivel is.

A megoldás nagyon egyszerű volt. Szívélyes távolságtartás.

Meg volt a külön életünk, lakásunk, a saját lábunkon álltunk és soha nem kértük a segítségüket, mert hajlamosak voltak viszaélni vele.

De a gyereket azért nem tíltottuk el a nagyszülőktől.

Egy két incidens miatt, nem vittük el a gyereket többet megörzésre sem a nagyszülökhőz, inkább cipeltük mindenfelé magunkkal.

Lassan a szülők viszonya hozzánk normalizálodott.

2009. jún. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mi lehetett a baj, hogy így megromlott a viszonyotok, de úgy látom, már menthetetlen.

Helyesen cselekedtél, én is eltiltanám őket a gyermekemtől.

Ha ezek után is zaklatnának Titeket, fenyegesd meg a rendőrséggel. Ha eltudtok költözni, költözzetek el minél messzebbre.Felháborító ilyet hallani, hogy egy anyától elakarják venni a gyermekét.

2009. jún. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A ti gyereketek és úgy nevelitek, ahogy jónak látjátok. Ezt az anyósodnak és az apósodnak is el kell fogadni. Ez csak egy kis nézeteltérés. De az, hogy már gyámüggyel fenyegetőzik, hogy el akarja venni a gyereket tőletek az egy más tészta. Én nem engedném a gyereket hozzájuk csak ha már lesz olyan nagy, hogy ő eldöntse, hogy akar e találkozni a nagyszülőkkel. Persze addig is láthatnák nálunk, a mi szabályaink szerint. Hála istennek az én anyósomék nem ilyenek, de nagyon együttérzek veletek. Tartsátok meg a távolságot.
2009. jún. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőmre rá is küldte az anyja a gyámügyet, meg a rendőrség ifjúságvédelmét.

A "vád": a gyereket bántalmazzák, éheztetik, kínozzák, stb...

volt is kivizsgálás, stb, aztán kiderült, hogy a kislány a mamát teletraktálta, merthogy a bántalmazás az szobafogság és számítógéptől való eltiltás volt, mert rossz jegyei voltak, az éheztetés és kínozás pedig az, hogy a chips-ről és kóláról le volt tiltva és plusz tornára kellett neki járni, mert 12 éves és 50 kiló! A gyerek meg rohant a mamához, hogy őt bizony bántják, az meg kapva kapott rajta a nagy jószándékúságában.

Majdnem ráfaragott az öreglány, mert a gyámügy őellene akart utána feljelentést tenni hatóság félrevezetéséért.

Ha ti szépen nevelitek a kis porontyot, mindent megadtok neki amire szüksége van (az anyagiakon felül gondolok itt a szeretetre, a közös játékra, stb..) akkor a mama mehet a búsba borsót szedni.

Nálunk anyám nem szól hozzánk, mert még terhes voltam, mikor ilyen mondatok jöttek, hogy "Na, majd csak legyen az én kezemben a nagyságos úr" (márhogy a gyerek). Leállítottam, mondtam, majd én nevelem, etetem, ruházom és megruházom ha kell, de más ne tervezgesse már előre, hogy a biztos,hogy neveletlen fiamat hogy fogja megpofozni...kaptam én eleget, érje be ennyivel.

Na nem is érdekli az unoka, ha nem pattoghat felette is.

Ti szeressétek egymást, ez a lényeg.

2009. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözni jó messzire. Vagy a férjednek sarkára kell állnia és megmondani kedves édesanyjának hogy, ő csinálta azt a gyereket és hogy akkor is ő fogja felnevelni és neki nem kell beleszólni. Ha annyira akar gyereket fogadjon örökbe egyet. KÖLTÖZKÖDÉS!!!!
2009. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Mindene meg van a gyereknek,csak ezek elmebetegek,és nem akarják a saját gyereküket elfogadni,hogy felnőtt lett:(Mindent maguknak akarnak nagyon úgy érzem ha elvettem a fiúkat cserébe jó lesz/lenne a gyerekem.De ha nem fejezik be én megyek a gyámügyre zaklatás vádjával,és zsarolás miatt.
2009. jún. 11. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!