Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mond ilyeneket?

Miért mond ilyeneket?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akit kb egy éve ismertem meg, jókat szoktunk beszélgetni, sok közös témánk van, sok mindenben hasonlítunk. Szoktam neki mesélni az életemről, a kapcsolatomról...stb.Ő még nem találkozott a vőlegényemmel. Valamelyik nap beszélgettünk, és szóba került a vőlegényem, és elkezdi nekem mondani, hogy ő mennyire nem hozzám való, meg ilyenek, hogy én találnék nála sokkal jobbat is... Még egyszer hozzáfűzöm, hogy SOHA nem találkozott a vőlegényemmel, soha nem beszélt vele! Csak annyit tud róla, amennyit én mesélek neki! Egyébként én soha nem mondtam a barátnőmnek rosszat a vőlegényemről! Nagyon szeretem őt, nagyon rendes ember, fontos nekem, csak nem értem, hogy miért mond ilyeneket nekem a barátnőm! Szerintetek miért csinálja ezt?
2011. aug. 18. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik vendégem, akinek csak jót meséltem a páromról, mikor bejelentettem, hogy terhes vagyok, azt mondta, hogy hát igen, sok nő így akarja megmenteni a kapcsolatát. Szó nem volt róla. Ezek igazán jóindulatú emberek, lehet féltékeny, vagy rosszindulatú.
2011. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak ez engem annyira arcul csapott! Az én páromat mindenki szereti(anya, apa, a nagymamám, az egész családom egytől egyig!!) Még soha nem mondtak ilyet, hogy találnék nála jobbat! Egyáltalán miért kell mindig a jobbat keresni?
2011. aug. 18. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is rosszul esett, mert olyan dologról beszélt negatívan, amiről semmit nem tudott.
2011. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak az benne a furcsa, hogy ennek a barátnőmnek mindene megvan! Akkor meg miért nem foglalkozik a saját boldogságával? lehet, hogy azt akarja, hogy csak neki legyen jó?
2011. aug. 18. 19:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem féltékenységről van szó. Nem arról beszélek, hogy esetleg a barátnőd vonzódna hozzád,de vannak ilyen emberek akik birtokolják azt aki hozzájuk közel áll, persze ez teljesen természetes és ösztönös reakció (humán etológiához van köze ha szeretnéd ezt a részét is kirészletezem) de valójában a saját példámmal adnék választ erre a kérdésre, mert a mi baráti körünkben is van ilyen. Lehet hogy attól fél, hogy a házassággal túlságosan elkötelezed magad, egyre kevesebb időt töltötök majd együtt, vagy talán pont az a probléma, hogy nem találkozott még a vőlegényeddel, hiszen ha szeretünk valakit ösztönösen védjük. Lehetséges hogy mivel nem ismeri a vőlegényed nem bízik benne és félt tőle. Fél hogy megbánt, vagy esetleg csak később bújik ki a szög a zsákból abból a szempontból hogy bánt e. A legjobb lenne ha megkérnéd hogy tegye félre az előítéleteit és hagyd hogy összebarátkozzanak.
2011. aug. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Annyira nem vagyunk jó barátnők, hogy féltésről legyen szó! Tényleg csak annyi, hogy ha találkozunk, akkor beszélgetünk, és röhögcsélünk! Nem vagyunk napi szintes kapcsolatban!
2011. aug. 18. 20:08
 7/8 anonim ***** válasza:
És abban biztos vagy, hogy ő nem érez annyira közel magához? Vannak olyan emberek akik, nagyon könnyen választanak ki egy bizonyos embert akire támaszkodnak, ez lehet amiatt is hogy hasonlítasz egy régi barátnőjére akivel azóta megszakadt a kapcsolata, és ezért ő jobban ragaszkodik hozzád mint ahogy te hozzá.
2011. aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tuti, hogy nem érez annyira közel magához! Nagyon sok régi barátnője van! Nem hiszem, hogy pont hozzám ragaszkodna annyira! :)
2011. aug. 18. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!