Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságos, hogy...

Szerintetek igazságos, hogy nem ugyanannyi pénzt kaptam szülinapomra, mint a nővérem?

Figyelt kérdés

Mindketten felnőttek vagyunk, nővérem 5 évvel idősebb nálam és már nem velünk él. Én még itthon vagyok.

A lényeg, hogy mostanában volt mindkettőnk szülinapja (1 hónapos eltéréssel). Ilyenkor pénzt szoktunk kapni. A "problémám" az, hogy nővérem 30 ezret kapott én meg 12 ezret. Természetesen ennek is örülök, és tudom, hogy sok családban még 1000 Ft kifizetése is nehézséget okoz, de bánt, hogy nővérem mindig többet kap. Nem érzem igazságosnak. Hangsúlyom, nem a pénz összege zavar, hanem a nem egyenlő bánásmód.


Nemrég volt az esküvője is, arra is kapott 100-100 ezret a szülőktől és nagyszülőktől külön. Előtte a lakásukra kaptak egy nagyobb összeget.


Nem a testvéremtől sajnálom a pénzt, meg ő nem is kéri (a családom magától adja), de nekem is legalább annyira szükségem lenne rá. Valahogy mégis a háttérbe szorulok ilyen téren.

Dolgozom, hazaadok pénzt, nem vagyok ingyenélő és nekem is vannak kiadásaim. Most kapásból 2 nyelvvizsgát kell kifizetnem, ami 50 ezer Ft.


2011. aug. 18. 23:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
66%

10éve nem lakom otthon,de minden karácsonyra,szülinapra ugyanannyi pénzt kapok mint az öcsém,söt a párom is ugyanannyit kap mint én vagy öcsi.


most karácsonykor volt hogy öcsi többet kapott mert megszületett a lányunk igy ő is kapott ajándékot és mondtam apuéknak hogy a mi hármunk ajiösszegét adják oda öcsinek.

ha lessz sogornőm ő is annyit fog kapni,nálunk igy szokás,mindenki ugyanakkora értékű ajándékot kap.ha nincs pénz akkor egyenlő arányban kevesebbet de mindenki ugyanannyit.

2011. aug. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!