Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Egyedül hagynáto...

Mit tennétek? Egyedül hagynátok az anyátokat, vagy elköltöznétek és élnétek az életeteket?

Figyelt kérdés

Diplomás fiatal nő vagyok, kb. 1 éve dolgozom. Mostanra jutottam el odáig, hogy végre el tudnék költözni. Van egy kis tartalékom vészhelyzet esetére (ha pl. tönkremegy valamilyen háztartási gép, kirúgás esetén is ellennék pár hónapig ebből a pénzből, amíg nem találnék új munkát). Nagyon régóta szeretnék független lenni, főleg, hogy nem a legfényesebb a kapcsolatom anyámmal, nem vagyunk egy hullámhosszon, nagyon eltér a gondolkodásunk.

A problémám az, hogy neki ugyan van munkahelye, de egyedül nem tudná fenntartani a házát. Nyáron még igen, de télen a magasabb számlák miatt nem.

A dilemmám az, elköltözzek-e (és akkor anyámmal nem tudom mi lesz), vagy maradjak itthon (de akkor nem tudnék önállósulni és iszonyatosan boldogtalan lennék emiatt).

Ha elköltözöm, anyagilag biztosan nem fogom tudni támogatni, mivel nagyon be kell osztanom majd a pénzt. Ez a verzió tehát nem jöhet szóba.


Ti mit tennétek?


2011. aug. 19. 22:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
utolsó értem a te érveidet is, de itt a kérdező tud és akar költözni szóval itt most más a kérdés...
2011. aug. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves Posztoló!


A felháborodott emberke azt javasolja neked: számold össze a félretett pénzecskédet, ossz-szorozz, és saccold meg mennyibe kerülne úgy átalakítani a házat, hogy nagyjából külön élj (egyébként hidd el, nem olyan rossz, ha anyu mindig ott van a közelben...:) - de ezt majd csak akkor fogod úgyis megérteni, ha elveszted őt... :(

Minden h*lyeségével együtt is... :-/


Aztán ülj le vele beszélgetni, hogy Te külön szeretnél élni, de mégsem leszel távol...

2011. aug. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát azért az nem egészen egyértelmű, hogy anyukád rád szorul. Amit írtál, hogy ruha, cipő, kozmetikum, autó fenntartása, az gondolom eddig sem a te fizetésedből ment, ha meg ezeknek is te fizetted kb. a felét, az nagyon nem volt helyes, azt oldja meg mindenki magának. Nyilván a rezsibe meg az étkezésbe kellett fizetned, de az mind kevesebb lenne, ha elköltöznél. Nem kell majd minden helyiséget fűteni, fele annyi lesz a vízfogyasztás és a kaja, kevesebb lesz a villany. Úgyhogy szerintem költözz, anyukád meg legfeljebb kevesebb ruhát, cipőt és kozmetikumot vesz, és kocsi nélkül is el lehet éldegélni. Ha maradsz, sose lesz jobb, mert nem hiszem, hogy emelkedne a fizetése vagy később akkora nyugdíja lenne, tehát ezen logika alapján nemhogy elköltözni nem fogsz tudni soha, de egyre többet kell majd neked fedezned anyukád igényeiből. Tudod, vannak dolgok, amikről adott esetben lemond az ember, és nem a gyerekétől várja el, hogy előteremtse. A rezsi fizetése létszükséglet, de a többi, amit írtál nem ez a kategória.
2011. aug. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az, hogy a szülő az akinek a feladata eltartani, támogatni, segíteni a gyermekét és nem fordítva.

Anyukád leélt már az életéből ha jól sejtem 40-50 évet, ez idő alatt hányszor kalkulálhatta végig, mi mennyi és mire futja, válságok jöttek mentek, rendszerváltás... stb. Fel kellett készülnie minden eshetőségre gondolatban, még arra is, hogy egyszer elköltözöl. Ha nem is mondja neked, valószínűleg meg van már a terve, hogy mit tesz, ha elmész, de ha elmondaná, akkor nem tudna érzelmileg zsarolni és magához láncolni.


Az a véleményem, hogy költözz el és ne azzal foglalkozz, hogy anyukád, aki minimum (remélhetőleg...) 18 évvel idősebb nálad hogyan éli az életét. Mivel sokkal több élettapasztalata van, nem neked kell megmenteni őt, hanem neki kell támogatnia téged.


És ki tudja, talán ha elmész talál magának új társat és az költözik a helyedre... akkor megoldódnak az anyagi problémái. Sosem tudhatod mit hoz a jövő, de az biztos, hogy neked a maga életét kell élned.


Anyukád vállalhat például plusz munkát is...


Amiatt pedig ne aggódj, hogyha bajba kerülsz akkor nem lesz hova menned, egy szülő mindig tárt karokkal visszavárja a gyermekét... és ezt így is kell. Azért kaptál "szárnyakat" hogy megpróbálj repülni, de ez eleinte jó néhány zuhanással jár...


Sok sikert az életben!

2011. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!