Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamám úgy kezel, mintha...

Mamám úgy kezel, mintha nyomorék lennék. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mamámmal élek, nagyon szeretem, és nem vagyok mozgássérült sem, egészséges vagyok. :) De mamám valamiért nem enged segíteni a ház körül.


Akármit szeretnék segíteni, nem hagyja, kiabál rám. Azt sem tudom, hogyan kell egy mosást beindítani, nem akarja megmutatni. Nem enged vasalni, főzni, mosni, takarítani is csak néha. Egyszer porszívózhattam, utána közölte, hogy "elég volt ebből", pedig tényleg minden kis zugot megcsináltam, szerintem nagyon szépen. Nem teríthetek, azt mondja mamám, hogy úgyse jól csinálnám. Egyszer-kétszer megtettem a tudta nélkül, hogy terített asztal várja, de azt mondta nem jó, leszedte, és megcsinálta ugyanolyanra :D Egy melegszendvicsnél többet sem tudok főzni, nem szeretné megtanítani nekem. Nem enged segíteni semmiben. Egyszer ki akartam venni a kezéből, mert elegem lett, és eldöntöttem, hogy akkor is én csinálom, erre úgy lekiabált, hogy elsírtam magam.

Semmihez sem értek, amit meg tudok csinálni, azt barátnőktől tanulom, vagy az anyukájuktól. Hiába próbálok beszélni mamámmal, azt mondja, hogy hagyjam már a hülyeségem. Több rokon is mondja, hogy hadd csináljam, még engem szidnak, hogy micsoda disznó dolog ez tőlem...:/ Csak miután felvilágosítom őket, akkor kapnak észbe, hogy jaaa.. És akkor kezdik mondani mamámnak is, de azt mondja a legtöbbjüknek, hogy úgysem csinálom jól. De honnan tudhatná olyasmiben pl, amit még meg sem próbálhattam? Elkeserítő ez a helyzet.

Nagyon szeretem őt, de ez tényleg nagyon dühít és elszomorít.

Mit tehetnék szerintetek?

16/L


2011. aug. 20. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tanulj továbbra is a barátnőidtől és azok anyukájától, mamáddal meg ne foglalkozz ilyen téren.
2011. aug. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
na jó, persze, ez igaz, de az a másik probléma ebből, hogy rendszerint a fejemhez vágja, hogy nem segítek. kicsit vicces is ez, de nem hosszútávon :D ezt kifelejtettem a leírásból.
2011. aug. 20. 10:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát..nem lehet hogy egyszerűen ez az egyetlen dolog, amiben úgy érzi, hogy hasznos? Talán, ha átengedné Neked úgy érezné, hogy egyrészt már nagylány vagy és nemsokára kirepülsz (ő pedig talán sok időt lesz majd egyedül), vagy azt is érezheti, hogyha ezt átengedi Neked, akkor onnantól kezdve Ő csak egy haszontalan öregasszony, aki nem tud mit kezdeni az idejével...

Szerintem hízelegj neki picit, hogy milyen jól csinálja a dolgokat, és hogy Számodra nagy élmény lenne, ha mindent Tőle tanulhatnál meg...de csak abban segítesz, amiben Ő is elfogadja és szeretné..

Ha nem megy, hagyd rá...van még időd megtanulni..

2011. aug. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Néha az én anyám sem engedi,hogy elmosogassak,mert szerinte én nem csinálom jól...szóval ráhagyom hadd csinálja...De neked érdekes egy mamád van ,hogy neki semmi sem jó.Csak azt tudom tanácsolni próbálj meg a barátnőid anyukáitól tanulni és ott segíteni ha megengedik.
2011. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy lehet ezt kibírni:D. próbáld meg azt hogy beszéljenek a szüleid a nagymamáddal hogy mégis mit művel. én a helyedbe ha nem engedné hogy csináljam megmondanám hogy akkor csináld csak te ha meg megszólal hogy semmit se csinálok leoltanám hogy össze vissza beszél.
2011. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És ha megkérdezed tőle,hogy te próbálsz segíteni de ő miért nem engedi?
2011. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy vagy megtanit bizonyos dolgokra, vagy ne panaszkodjon, hogy nem értesz hozzá. Esetleg káromkodj is mellé, hogy súlyt adj a hangodnak.
2011. aug. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam valahol, hogy vannak olyan szülők, akik direkt nem tanítják meg semmire a gyereküket, hogy az egész életükben függjön tőlük és öreg korukban is ott legyen mellettük... Remélem nálad nem ez a helyzet!


Egyébként vannak olyan emberek, akik azt hiszik mindent mindenkinél jobban csinálnak. Szerintem ilyen idős korban ezt már nem lehet megváltoztatni, csak még jobban megmakacsolná magát.


Amikor azt mondja, hogy nem segítesz semmit, mondd meg neki, hogy csináljon neked házirendet, így tudni fogod, mi a te dolgod. Nyugi, úgy sem teszi meg, és ezzel jelzed számára, hogy te szívesen segítenél, hátha észbe kap, hogy ő nem engedi...


Ahelyett, hogy örülne, hogy segítőkész vagy! Engem bezzeg kihasználtak mióta járni tudok! :D

2011. aug. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg neki hízelegni, hogy ha majd ha családod lesz, úgyis tudnod kell majd mindezeket, és szeretnél te is olyan jó háziasszony lenni mint ő, tőle akarod megtanulni mindezt. Hátha...
2011. aug. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezen nem kellene hízelegni, mutassa már meg akkor magától, hogy hogyan kell jól csinálni, terítést, mosást, mindent. Van egy valaki aki szeretné, de nem tanítják meg, s mutogatják a tévében a szilikoncsöcsű csücsörítő celebribiket akik a penthouse konyhájában azt sem tudja van-e tűzhely, vagy a fakanál az nem "fuck anal"...
2011. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!