Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most igaza van a szüleimnek? :S

Most igaza van a szüleimnek? :S

Figyelt kérdés

Sziasztok

17 éves lány vagyok, van egy kapcsolatom már majdnem 2 éve. Általában jól kijövünk a fiúval, néha vannak kisebb vitáink. De a szüleim nagyon szigorúak, és ha egy egy ilyen vita után látják hoyg sírok elkezdik szidni a barátomat. Én próbálom védeni őt - pedig néha tudom hogy a szüleimnek van igaza, de gonoszságnak tartanám ha ilyen apróságok miatt ellene fordulnék - de a szüleimmel sorozatosak a veszekedések emiatt. És nem tudom velük megbeszélni mert üvöltenem velem, és én vagyok a szemét, amiért visszabeszélek és amiért "lázadok". Egyszerűen most már nagyon kiborultam, és nem tudok hogy mit csinálni.


2011. aug. 20. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Az enyémek is ilyenek, pedig én már lassan 22 vagyok. Csak segíteni akarnak, te vagy a lányuk, féltenek hogy a barátod megbánt, csalódni fogsz. Én meg szoktam mondani hogy igen, megbántott de nem kell segíteni haragudni, majd én elintézem ezt. Persze elmondják hogy ne hagyjam magam átverni meg megbántani, de ők is tudják hogy ez nem így műküdik. Hallgasd meg amit mondanak, aztán azt fogadsz meg belőle amit jónak látsz.
2011. aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Énis ezt szoktam mondnai hogy én szeretném elintézni, de erre annyit mondanak hogy gyenge vagyok hozzá. Nem hisznek bennem. Azt hiszik hogy csak annyira vagyok képes hogy tanulok gépezek és veszekszem velük. Nem is ismernek. És persze ezt is mindig rám fogják, hogy én nem közeledek. De hogy közeledjek apám egész nap a gépét nyomkodja anya meg dolgozik, de ha hazaér vele mindig bezsélgetek elmondom a problémáimat meghallgatom meg is fogadom a tanácsát, de általában ha a barátomról van szó napokig folyamatosan a hülyeségeit mondja. és tényleg felhúzom rajta magam, és igen tényleg nem úgyszólok egy idő után már énsem.
2011. aug. 20. 12:54
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk voltak eget rengető veszekedéseink a párommal (4 éve vagyunk együtt) de sosem sírtam anyámék előtt. Nem akarok magyarázkodni, mentegetőzni, kifogásokat keresni, nem akarom, hogy vigasztaljanak.

Tegnap is összevesztünk (2 év után először) egész nap mosolyogtam a szüleimnek, éjjel meg telesírtam a párnámat.

Talán ne a szüleid előtt sírj, ne mutasd ki, hogy megbántott a párod. A te dolgod, nem az övék...

A párom anyukája egyszer tudta meg, hogy veszekedtünk, azonnal intézkedett. Nekem erre nincs szükségem...


21-L

2011. aug. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jaja szerintem se a szüleid előtt sírj! jobb, ha meghagyod az édes magány óráinak, és persze kettőtöknek a dolgokat. én is egyszer sírtam és egy életre megbántam:D mindössze 10 perc sírásból kb 2 másodpercet láttak, és másfél éve törlesztek, hogy elfelejtsék... hihetetlen :)
2011. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem megoldható hogy ne előttük sírjak. Ha itthon vagyok 3 perc nyugton sincs, mindig bejönnek. Illetve ha én sírok az utána még 2 napig meglátszik, annyira bedagad a szeme, szóval nem igazán tudok ellene tenni :S

A mai veszedkés után pedig már apám azzal fenyeget hogy elvisz pszihológushoz, mikor mondtam neki hogy oké, akkor meg lecseszett, hogy miért pszihológussal akarom megbeszélni a problémáimat, meghogy biztos azért van ez mert unatkozok és "ki van nyalva a s*gem". Itt akadtam ki. Egy az hogy akkor miért fenyegetőzik ezzel ha így gondolja. 2 meg már évek óta tényleg szeretnék pszihológushoz menni. Sok az iskolai stressz meg a szüleimmel az állandó viták, és szerintem egy beszélgetés sokat segítene nekem is meg a szüleimnek is a kommunikációnkban...

2011. aug. 20. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!