Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem vagy a szüleimnek volt...

Nekem vagy a szüleimnek volt igaza?

Figyelt kérdés
Öcsém(5 éves) délután 2-től a szobámban "kotlott", nem hagyott tanulni, festegetett, rajzolt, kiabált, mesét nézett, be nem állt a szája. amikor már a 3. másfél órás mesét kezdte el nézni, bepöccentem, pláne hogy kezdődött a kedvenc sorozatom is( semmi másért nem megy a tv, csak az a napi fél óra, amíg azt megnézem) megkértem szépen, hogy menjen át anyumékhoz nézni a mesét, mert nekem most már dolgom lenne. Erre sírva kiszalad a szobából, hogy én őt elküldtem... Persze jöttek a szüleim mint egy katonai hadtörzs, és kiabáltak velem, hogy szegény gyereket egy bugyuta sorozat miatt elküldöm... az nem baj, hogy semmit nem haladtam a rendrakással, a tanulással, és az egyetlen dolog amit a tévében szeretek, az is már elkezdődött? a válasz az volt, hogy szegény gyerek...(igaz anyumék szobájában végignézte a meséjét) nem tudta megnézni a mesét, RÁADÁSUL most már ők sem tudnak a mesenézés miatt tévézni... egész délután a tv előtt ültek -_- meg mondjuk a gyerekkel kéne játszani... nem mindig nekem, és nem mindig azt a legegyszerűbb megoldást választani, hogy menj a nővéred szobájába és ülj be a tv elé... 17/L
2011. ápr. 12. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Na, apád-anyád oda..szott neked egy gyereket!
2011. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem szép dolog a gyerekünket lepasszolni a másik gyerekünknek. Az meg pláne nem az, hogy a gyerek egész nap a TV előtt ül. Aztán meg mi a francért nem értik az ilyen emberek ,amit a másik mond?? Nyilván elmondtad tisztán és érthetően, hogy tanulni szeretnél. Valószínűleg nem is figyelned rád. Neked van igazad.
2011. ápr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Igen, neked van igazad. Megértem azt, ha nincs ideje a szülőknek (éppen egyiknek sem), és a nagyobb gyerek felügyeli néha, 1-2 órát.De nem a nagyobb gyerek kötelessége a szórakoztatás és a kicsi felnevelése.
2011. ápr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
elkezdek valamit mondani.. kiröhögnek, vagy közlik, h nem érdekli őket. Az sem tűnik fel nekik, hogy öcsém 10-ből 8-szor nálam van, nem náluk... nekem mond el mindent, azt mondja h csak bennem bízik, mert normálisan beszélek vele, ahogy ő mondja "mint egy nagyfiúval", nem pedig csak kiabálok ha rosszat tesz. Hiába mondom anyumnak is, hogy nem attól lesz a gyereknek feléje bizalma, ha minden áron, kiabálva, ordítozva akarja belőle kihúzni... de mintha a falnak beszélnék... mi mindig leülünk, higgadtan megbeszélni, mert attól még, hogy kicsike, nem hülye... érdekes, bennem jobban megbízik? fel sem tűnik senkinek, miért? :S
2011. ápr. 12. 21:40
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem jo ekkora korkulonbseg 2 gyerek kozott. A legjobb baratnom es az occse kozott 17 ev van es o ment mindig erte az oviba, most mar az iskolaba, mindig ra van passzolva nyarra is, mintha nem lenne anyja. Sogornomeknel detto, o nevelte fel a tesojat. Es az ilyen emberek mindig lelki serultek lesznek, van, aki annyira megutalja ezt, hogy utana sajat gyerekre is nagyon nehezen szanja ra magat. Nagyon sajnallak. Na, meg a TV (marmint a szuleid allando TV-zese) sok csaladot tonkre tesz...a szuleiden mulik minden, ok azok, akik nem tudnak gyereket nevelni, lustak es nem torodoek. Az en tesom is eleg sokkal idosebb nalam, de az en szuleim voltak a szulok, nem a TV meg az idosebb testver kell, hogy legyen a bebicsosz.
2011. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Örülj neki, ha anya leszel nagy-nagy előnnyel indulsz, hiszen sokat tudsz a nevelésről(hiszen te neveled az öcsédet)

És kitüntetés járna azért amit csinálsz.

Szuper, hogy nem nézed kis hülyének az öcsédet, hanem úgy beszélsz vele mint egy felnőttel.Ez a nevelés egyik alapja szerintem.Szuper növér vagy!!

2011. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. :) igyekszem, muszáj :)
2011. ápr. 12. 21:49
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Fogd a könyvet, menj ki a szobádból, hagyd ott az öcsédet, és legalább a tanulás meglesz.
2011. ápr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Neked van igazad! Biztos idegesítő, hogy nem tudsz a kistesó miatt semmit csinálni.
2011. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

De aranyos vagy, nem bírtam kiállni, hogy ne olvassam végig.

Neked van igazad.

Öcsikéd nagyon hálás lehet hogy ilyen nővére van.

Légy erős és kitartó!

19L

2011. ápr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!