Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól működik a kommunikáció a...

Jól működik a kommunikáció a kapcsolatotokban?

Figyelt kérdés

Miben nyilvánul meg az, ha egy kommunikáció jól működik? Nyilván mindent meg lehet beszélni, de ez kicsit elvont. Mondanátok konkrét példákat?


Én úgy vélem, hogy a mi kommunikációnk HOZZÁNK KÉPEST jól működik. Mindketten érzékenyebb típusúak vagyunk, és nehezen fogadjuk a kritikát. Eljutottunk azonban egy olyan szintre, hogy nem esik rosszul, ha azt mondja nem volt az igazi a kaja, és ő sem bántódik meg ha pl megmondom, hogy büdös a szája (cigarettázás után mondjuk ha megyünk valahova). Hozzánk mérten ez már haladás, mástól nem tudom enyhe lelki sértődöttség nélkül fogadni a kritikát.


A ti kommunikációtok milyen?


2011. aug. 22. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a miénk jól működik, néha már elég ha csak ránézek a páromra és tudja hogy most épp bajban van e valami miatt :)) Én is kicsit nehezen viselem a kritikát és ő ezt tudja, pl.: nagyon az elején még nem tudtam minden ételt pont olyanra főzni hogy az megállja a helyét és ő meg nem akarta szóvá tenni, de láttam rajta. Mostanában már ilyeneken mi sem akadunk fel, észre sem veszem. Ha valami nem tetszik akkor megmondjuk egymásnak, másik pl.: ha valami nem áll jól neki, akkor egyértelműen megmondom neki hogy szerinte le kellene vennie, és le is veszi.
2011. aug. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyeneken mi sosem akadtunk fenn,de ha nektek haladás,akkor tök jó,és gratula:)

Szerintem egyébként akkor működik jól a kommunikáció,mikor semmitől nem kell félnem,bátran ki-,és elmondhatok bármit a páromnak.

2011. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bármiről tudunk beszélni, bármilyen kínos témát el tudunk mondani egymásnak, és nem okoz gondot megmondani, hogy büdös a szád, moss, fogat, büdös vagy, menj el fürdeni stb. Semmi tabu téma nincs
2011. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
amit te írsz az az alap kommunikáció. a jó kommunikáció az az ha bármit el tudsz neki mondani és ő is neked. azt h mi bánt,mitől félsz,és ami a legkényesebb: h mit érzel. ha valami nem jó,akkor azt. h tudod,h meghallgat,és megoldjátok együtt. évek során nagyon sok kényes kérdés kerül majd elő,ezek nem azok.ha neked ez az ingerküszöböd,javaslom dolgozd feljebb,mert könnyen elvérezhet a kapcsolat
2011. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit mondtatok, ezek szerint akkor nálunk valami fordítottan működik. Az érzelmek kimondása sose került erőfeszítésbe, lehetett szó legbennsőbb félelemről, vágyról, bármiről. Őszintén elmondtam neki, amikor újra találkoztam az exszel és felkavart lelkileg és érzelmileg a dolog.
2011. aug. 22. 17:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Konkrét példát nem tudok felhozni, de igen, jól működik a kommunikáció köztünk. Mindent megtudunk beszélni, nem az van, hogy hallgatunk, és majd valamikor kiadjuk magunkból.

De már szavak nélkül is megértjük egymást, ismerjük annyira jól egymást, hogy tudjuk kinek mi a véleménye a dolgokról.


21 éves menyasszony!

2011. aug. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia:) Nálunk sem volt minden "tökéletes" az első időkben...sokszor csak ültünk egymás mellett, duzzogva, vagy éppen "csak úgy" de ki nem találtuk volna egymás baját. Főleg a párom. Aztán ő olyan "tipikus férfi", ha ezt meglehet fogalmazni. VAn egy beköpése, megsértődöm, aztán néz szét, hogy "ezt meg miért?":) Na de ez régen volt...

MAnapság mindent megbeszélünk, igen lehet közhelynek hangzik, de a párom, mint kb a legjobb barátnőm:) Meghallok egy jó pletykát, azonnal elmondom a páromnak, ha értesülök valamiről, ha valami bánt, ha valamitől boldog vagyok, ha gondom van...bármi...mindig a párom az első. És nem tudom elmagyarázni, hogyan, de évek óta ez nála is működik...annyira, hogy előfordul akár az éjszaka közepén (ha nem vagyunk épp egy városba) felhív, beszélgetünk egyet majd visszafekszünk...

De előfordul (mivel nem egy városban járunk egyetemre) ha eszembe jut egy vicc napközben akkor felhívom, elmondom neki...

Ezen túl a szemébe "merek" mondani bármit, ha büdös a szája, ha nem ízlik amit éppen hozott nekem, ha valami bajom van vele...persze a jó modor határain belül, de beszólok neki. Ő is nekem. Nincsenek titkaink... (most látom a büdös szájat Te is írtad:))

Szóval nálunk ez már csak így megy...ő a "legjobb barátnőm", amellett, hogy a párom:) már 4 éve...


21-L

2011. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!