Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 15 éves vagyok, úgy érzem,...

15 éves vagyok, úgy érzem, nincs értelme az életemnek! Mit tegyek, sok problémám van? Szeretnék vidám lenni!

Figyelt kérdés
Sok gondom van: apukám alkoholista, anyukám a nap 3/4-ét végigdolgozza, a testvérem álokvilágban él, úgy érzem, romda vagyok, utálom a külsömet, most kerültem gimibe, úgy érzem, mindenki utál. Egyedül akkor vagyok boldog, amikor itthon vagyok, a természetben, állatokkal. Nem utálom az embereket, a családomat szeretem, és a barátnöimet is, a suliban jók a tanárok, de úgy érzem, nem illek az osztályba, mintha mindenki szívesebben beszélne mással, mint velem. Pedig szerintem én nem vagyok sokakhoz képest olyan csúnya, és nem is borzalmas a személyiségem... Szinte mindig lehangolt vagyok a suliban, nincs is kedvem barátkozni. Ma elpanaszoltam anyának a problémámat, de félreértett, azt hiszi, az a gondom, hogy nem vagyunk gazdagok. Nagyon fáradt vagyok, tanulni is alig bírok, csak a zene és az otthon segít. Nem is tudom, mi a kérdésem... Mitévö legyek???? :"( 15/L
2011. szept. 19. 19:54
 1/6 anonim válasza:

Hidd el én is így voltam nagyon sokáig sőt még voltak sokkal durvábbak elkerültem főiskolára és más társaságba csöppentem semmi baj nem volt ők ott elfogadtak olyannak amilyen vagyok hidd el nem veled van a baj hanem egyszerűen lehet nem a te társasági köröd! De hidd el mivel most kezted ott a sulit pár beszélgetét pár hét másképp fogod látni amúgy minden kezdet nehéz de nem megoldhatatlan. Visszagondolva a középsulira kapásból fel tudnék sorolni 5-6 embert akivel közös témáink lehettek volna csak én nem mertem nyitni megijedtem zavarba jöttem ma már bánom bátornak kell lenni és vidámnak hiszen senki sem különb nálunk mindenki egy igazi egyéniség valaki egyből megvillogtatja valakiben mélyen lapulnak de felszínre lehet hozni valaki csak egyszerűen nem meri megmutatni mennyire bámulatos tud lenni! Hidd el tényleg ahogy egy filmben volt de nagyon igaz hogy a saját életednek te vagy a főhősnője és az életed olyan lesz amilyenre te alakítod a többiek csak mellék szereplők több önbizalmad legyen hidd el semmi baj nincs veled és ezt komolyan mondom és akkor minden rendben lesz! Az anyagiakat nézve meg nem az a boldog aki gazdag! A gazdagság nem pénzben mérhető hanem abban amit az életünkben meg mertünk tenni magunkért másokért... szóval fel a fejjel és ne szomorkodj hisz rövid az élet ahhoz hogy ilyenen aggodjunk bízni mindig kell hogy egyszer jobb lesz és jobb is lesz... remélem tudtam segíteni

24/L

2011. szept. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia!Hasonló érzéseim szoktak lenni nekem is,de én nem süllyedek le addig mint mások hogy öngyilkos legyek vagy valami...Próbálok beilleszkedni vagy jó pofizni mindenkinek még ha nincs kedvem hozzá vagy hasonlók...próbálok magamon segiteni amúgy meg én is a zenére a természetre és az állatokra vagyok hangolódva:S ami jó érzéssel őnt el,meg elmesélek mindent a napról a lovamnak meg a kutyáimnak-én ilyen vagyok,ne hibáztasd magad!inkább tegyél azért h jobb legyen-anyukádnak meg segits az apukáddal meg beszélj! próbálj "felnőni a nagy élethez"még csak most jőn a neheze...15/L
2011. szept. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Őszinte együttérzésem!


Anno én is nagyon rosszul éreztem magam a családomban, és igazán nekem is az hozta el a változást, amikor egyetemre mehettem. Egy konkrét javaslat: Nem tudnál középiskolát váltani, hogy kolis lehess?


Sok sikert!

2011. szept. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, ilyen korszakokon átesel, ez norma:)
2011. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fanta ***** válasza:
Járj vidám emberek közé,és nézd mindennek a pozitív oldalát!Ez egy ilyen korszak.
2011. dec. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is most kerültem gimibe és az első hónapokban azt sem tudtam hohogy miért is vagyok. Állandóan kettős érzelmek között éltem,feltettem magamnak egy kérdést és sosem tudtam konkrét dolgot valaszolni.Zavart állapotban voltam.A családom pedig nagyon kedves szerető de sokszor borzasztóan pesszimista. Nem mondták ki de de szerintem azt gondolták hogy nem bírom majd pedig tudták jogy ha vmit elhatarozok azt meg is valósítom. De azt ereztem hogy nem tamogatnak és nem is akarok olyan lenni mint ők ez már nem normális. Lassan az ellentétjük leszek. Kicsit kitértem bocsi. Szerintem csak elòre tekints es érd el a célodat. Legyen inkabb egy barátod de ő mindenben meg is védjen.valamint mindenben a jót lásd meg ne a rosszat és mosolyogj sokat. Én is ilyen lány vagyok es ha rossz is a kedvem ha egy másik ember visszamosolyog ha nem is teljesen de jobb kedvem lesz. Azt csináld amihez kedved van.
2013. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!