Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érezted már magad magányosnak...

Érezted már magad magányosnak a párod mellett?

Figyelt kérdés

Én már egy ideje elhanyagoltnak, magányosnak érzem magam. Ezt párommal is megbeszéltem, azóta jobban figyel rám, gyakrabban vagyunk együtt. De bennem mégsem múlik ez az érzés. És már azok kapom magam, hogy irigylem más boldogságát, hogy milyen jól működik a kapcsolatuk, milyen boldogok. Pedig rám ez egyáltalán nem volt jellemző és én is egy boldog kapcsolatban élek. (Elvileg)

De én mégsem vagyok boldog?!?


2011. aug. 24. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Velem is volt ilyen, hogy irigyeltem mások boldogságát. De aztán megoldódott a dolog. Rájöttem hogy engem mennyien irigyelhetnek a pasim tulajdonságai miatt:) Szerintem nagyon jó hogy meg tudjátok beszélni, és odafigyel rád, adj még időt magatoknak, remélhetőleg elmúlik:)
2011. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, éreztem. Mert sosem jött velem szüleimhez, csak a saját anyjával törődött.
2011. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mi sajnos csak hetente 1x, hétvégén találkozunk, többször nincs lehetőségünk.. Így ha látom az utcán hétköznap a boldog párokat együtt sétálni, mindig boldogtalannak érzem magam. Irigylem őket.. Pedig tudom, hogy a Párom mellett boldog vagyok én is.

Ha összeköltözünk, akkor már nem lesz ilyen érzésem, nagyon remélem:)

2011. aug. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én párom pedig jóformán a munkában él. Én is magányos vagyok, de vagy megszoksz vagy megszöksz elvet élünk :/
2011. aug. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A kedvesemmel még sosem voltam így, exem mellett viszont rendszeresen. Próbálj arra koncentrálni, ami összeköt. Gondold végig, mit szeretsz benne, miért vagy vele. Aztán látni fogod, hogy nem is kell annyira kétségbeesned :)
2011. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálam ugyon ez a helyzet..Párom csak dolgozik, meg dolgozik...
2011. aug. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen. Amíg össze nem költöztünk, nem volt jellemző, de utána...Egész nap csak netezett. 1 év után meguntam és szakítani akartam. Akkor gyökeresen megváltozott. Tulajdonképpen azóta már nem vagyok magányos, de sokszor eszembe jut, hogy 1 éven át mennyire rideg volt és néha szeretném emiatt az egészet feladni.
2011. aug. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

00:06

Nála is nagyon jellemző a net mánia. Gyakorlatilag függő és ezt be is ismeri.

És ha már most ezt érzem, ha összeköltözünk akkor pedig a net miatt nem foglalkozik velem, pedig ott lennék mellette hát én azt már nem bírnám ki.

Pedig erre sok esély van.

2011. aug. 25. 00:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Én már beletörődtem, hogy a GÉP az első és én a második. Reggel rögtön bekapcsolja és éjfélig mennie kell. Még akkor is, ha nem ül előtte. Merthogy közben megy a torrent. És ha már be van kapcsolva, persze állandóan eléfeledkezik. Ha dolgozik, akkor van csak kikapcsolva meg ha alszik. És a szörnyű, hogy ilyenkor nem tudom biztosan mit csinál. Eleinte mindig azt képzeltem, más nőkkel chatel, de ez totálisan megdőlt. Egyszerűen rabja a netnek. De ha bejönne a képbe egy nő, észre se venném, hisz simán tarthatja vele a kapcsolatot neten keresztül. Nem kell ahhoz telefon.


Mostmár sokkal több időt tölt velem, mivel el akartam hagyni, de a GÉP-el még mindig többet. Munkahelyen 8 órán át netezik, aztán itthon még kb. 6-ot. Rám marad kb. 2 órája, és marad 8 alvásra. Abban az első évben ez úgy nézett ki, hogy 8 óra munka, 8 óra netezés, 8 óra alvás. Rám nem volt napi 20 perce se. Ha hazaértem, lejött köszönni, és amíg bementem WC-re, visszahúzta a csíkot a gépe elé, meg se várta, hogy leüljek enni, beszélgetni.

Amikor szóvátettem, azt mondta nem kell mindig együtt lenni. Este 11 volt, akkor láttam aznap először.

Én csak azt sajnálom, hogy 1 évig tűrtem ezt. Csak tudod, annyi mindent feladtam érte, és volt 1 olyan gyönyörű évünk, ami miatt nem volt egyszerű beismerni, hogy már nem vagyok boldog. Azt mondtam magamnak, valószínű csak képzelem a problémákat, hisz minden okom meg van a boldogságra. Nem akartam képzelt sérelmek miatt minden t borítani. De aztán szembenéztem az egésszel és azt mondtam:

Nem képzelem! 1 éven át én voltam a legboldogabb nő a világon és most boldogtalan vagyok. Ha minden más képzelődés is, ez a boldogtalanság nem az. És rá kellett jönnöm, hogy nem én vagyok a hibás.


Az összecuccolás előtt nem volt itt a gépe, és ha nálam volt, nem tapasztaltam meg a gépfüggőségét. Mivel főleg ő jött hozzám, ez a tulajdonsága rejtve maradt. Amikor a GÉP végre itt volt, úgy vélte, most már minden egy helyen van amit szeret és visszatérhet a régi szokásaihoz.


Sokat küzdöttem ezért a kapcsolatért és hogy megértsem őt. Megfejtettük közösen, hogy azért emögött a nagy netezés mögött volt mélyebb ok is. Volt egy nagy probléma köztünk, ami miatt sok feszültség volt bennem és ő ez elől menekült el.


A lényeg, mostanra beállt egy elviselhető állapot. Végre a házimunkában is kiveszi a részét, bár nem esik túlzásokba. Imádunk társasjátékozni, ez az egyik olyan dolog, ami órákra ki tudja robbantani a gépe elől. És eközben legalább együtt vagyunk. Ezt nemrég kezdtük el, és szinte megújította a kapcsolatunkat.


De azért borzalmas az, ha kiülünk kicsit a kertbe, 10 perc sem kell és már dobol a lába, húzza vissza a GÉP.

Ez sose fog elmúlni, jól tudom. De szeretem őt.


Amúgy félig-meddig én is netfüggő lettem miatta. Mit lehet csinálni egy állandóan netező ember társaságában? Netezni.

2011. aug. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen netfüggők betegek. Szenvedélybetegség. Ezt általában ők nem ismerik el. Pedig lehet kezelni. És gyökeres életmódváltoztatás is kéne. Képzeld el, ha még gyereketek is lenne. Akkor a gyerek a harmadik helyen áll? Vagy a negyediken? Biztos nehéz ezzel megküzdeni, együttérzek. Nem azt mondom, hogy mindig egymás nyakában kell lógni, de ha nincsenek meghitt együtt létek, ahol lehet beszélgetni, vagy egy jót szeretkezni, akkor mi értelme van az együttélésnek? Ez inkább egymás mellett élés. Ha érdemes, küzdeni kell. Ha már elismeri, hogy tényleg sokat lóg a gép előtt, akkor van remény. Egyébként csak kínlódás. Ettől függetlenül, minden kapcsolatban vannak ilyen nihil érzések. Valamennyire még természetes is. Na de ez már nem az.
2011. aug. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!