Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megsértődött mert rászóltam,...

Megsértődött mert rászóltam, hogy ne a konyharuhába törölközzön. Jogosan szóltam rá?

Figyelt kérdés
Az anyukám nagynénjéről van szó. Pár hete itt van nálunk (hosszú történet hogy miért). Ő is szokott főzni, 82 éves amúgy. Ma mikor főzte az ebédet, ugye eléggé izzadt a meleg miatt, erre látom hogy a konyharuhával törli meg a homlokát, meg az arcát. Konkrétan láttam, hogy még az orrát is abba törölte, úgy ahogy én zsebkendőbe szoktam. Szóltam érte, mert már máskor is láttam hogy ezt csinálja. Azóta nem szól hozzám. Jogosan szóltam?
2011. aug. 25. 17:12
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Nekem ez olyan gusztustalan volt...Aztán meg abba törlöm a tányérokat meg az evőeszközöket.

Tudom örüljek hogy főz meg ne legyek szemtelen, de nem bírtam nem szólni érte...Már megbántam, de nagyon megsértődött.

2011. aug. 25. 17:13
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
attól függ milyen hangnemben mondtad. normálisan igazad van, ő a vendég, alkalmazkodjon hozzátok. De azért ne feledjük h egy idős hölgyről van szó aki már nem nagyon viseli ha rászólnak...ha rendes hangon mondtad akkor igazad van,azért sértődött meg mert megalázva érzi magát h "rajtakaptad"
2011. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem igazad van! Szerintem is nagyon gusztustalan, amit csinált. Gondolom, van otthon papír kéztörlő, szalvéta, zsebkendő, amiben megtörölközhetett volna. Még rágondolni is hányinger, hogy utána abba a konyharuhába törlitek a kezeteket, tányérokat, stb.
2011. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Ha normális hangnemben szóltál neki, akkor nem jogos, hogy megsértődött. Esetleg tegyetek ki egy törölközőt amibe meg tudja törölni a homlokát, illetve zsebkendőt olyan helyre ahol mindig kéznél van.

2011. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
46%
én valószínűleg magamat ismerve, ha meglátnám hogy a konyha ruhába törli a taknyos orrát akkor öklendeztem volna és dobtam volna ki a szennyesbe a ruhát.
2011. aug. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%
Jaj, Kati néni, elnézést, nem mutattam, hogy hol tartjuk a papírtörlőt, mi azt használjuk, ha melegünk van.
2011. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%

Ha Rómában vagy, viselkedj úgy, mint a Rómaiak... ő volt a vendég, illik alkalmazkodni. Én sem szeretem, nálam is törölgetésre van, nem orrfújásra. Nem vagyok tisztaságmániás, de azért na... kivettem volna a kezéből, és rögtön a mosásba a "taknyos" konyharuhát.

Mondjuk, az én konyhámban csak én főzök, nekem ez tabu, ha vendég jön, mondja meg, mit szeretne, megcsinálom, de ha főzni akar, nyugodtan éljen ezen szenvedélyének otthon.

Azért leülnék vele pár szóra, hogy ne avuljon el az ügy, és legyen később kicsit átfestve úgy, hogy én jöjjek ki rosszul.

2011. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
28%
Én is undorítónak találnám, de akkor sem szólnék rá egy 82 éves nénire...
2011. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Van zsebkendőnk, neki is tele van a zsebe, mindig van nála.


Lehet kicsit csúnya hangnemben szóltam rá így visszagondolva, de máskor is szóltam érte normálisan. Volt olyan, hogy nem szóltam csak mikor kiment a konyhából, elővettem egy másik konyharuhát. Máskor már szóltam szépen, akkor ő vett elő egy másikat.

Megint máskor meg megtörölközött, és akkor jutott eszébe, hogy ezt nem szeretem, és elkezdett mosolyogni és szó nélkül elővett egy másikat ami tiszta.

Szóval már sokadszorra csinálja. De mindegy, máskor nem szólok érte már.

2011. aug. 25. 17:23
 10/28 anonim ***** válasza:
78%
Én is izzadékony vagyok és tudja a párom, hogy néha a konyhában is meg kell törölnöm a homlokom (az orromat, mondjuk én sem törölném abba), de közös megbeszélés után arra jutottunk, hogy nem fogunk törölközőt tartani a konyhába, inkább kinevezünk egy konyharuhát homloktörlősnek(amit csak én használok és az én székemen van). Na így lett szent a béke! (Amúgy van a konyhában vagy 6 konyharuha)
2011. aug. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!