Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem miért nem jutott akarate...

Nekem miért nem jutott akaraterő? Nem tudok lemondani az édességről? =/. Egész családom állandóan cseszeget.

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok 173/70 5 éves korom óta sportolok és igen tudom kissé túlsúlyos vagyok.Annyit cseszegetnek már kis korom óta azért mert "erős" testalkatúnak titulálnak és nem szállnak le rólam hogy már tiszta két lábon járó komplexus vagyok.

Most vettek NEKEM egy futópadot,hogy fogyjak -.-

egy nagyon jó padot.

Hát jó futok is rajta napi 8-15 km-t szabadidőtől függ mennyit általában 12es sebességgel.

DE nincs akaraterőm arra,hogy megálljak a napi 1-2 pohár tea és a különböző húsok előtt... =/

Egyszerűen rossz kedvem van és kész.Hiányzik sírni tudnék a reggeli teámért...de tudom hogy a népes családot zavarja teltségem és támogatnak a lefogyásban csak mondjátok meg hogy mondjak le valamiről amiért élek halok és mivel helyettesítsem ha más nem elégíti ki ennyire az agyamat :).


2011. aug. 29. 23:08
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Nem a kaja a legjobb az életemben,de fontos része bárhogy is nézem.nem tudok ellenállni az édes dolgoknak.
2011. aug. 29. 23:34
 12/25 A kérdező kommentje:
Ne mondjátok már,hogy mások nem szeretik az édességet és nem eszik rendszeresen=(
2011. aug. 29. 23:37
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

jah..ismerős hogy nem tudok lemondani róla...plusz én ahogy bejelentem hogy fogyózok hoznak sütit..-.-"

ha sikerült megtudni honnan az akaraterő, mondd el légyszi..én mondjuk kibírnám kb 2 hétig h nem eszem, akár azt is hogy alig, de akkor meg jönne a jojo effekt ami még roszabb mintha nem is fogynál, szóval anyit egyél amenyit fogyókúra után is fogsz szerintem..

2011. aug. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

utolsó igen ismerős helyzet:D

Amikor elhatározom hogy akkor mától nem eszem édességet jönnek azzal hogy nehogymár jól nézek ki meg stb és vesznek sütit..:D

2011. aug. 30. 00:22
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bejelenteni, és szimplán tudni kell nemet mondani...

Én pl egy évben 2-3x tartok olyan HÓNAPOT amikor napi 100g alatti ch-n élek a szálkásítás miatt. Ha én akkor kibírom, hogy szinte bármilyen szénhidrátra nemet mondok, akkor nem hiszem el, hogy az édességre valaki nem tud nemet mondani. Pedig imádom a nutellás palacsintát, a csokikat, sőt a gumicukrot is, de szimplán nemet mondok, és kész...

2011. aug. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el élni, úgy igazán. Akkor majd nem fogsz a kajára gondolni,nem fogsz édességet kívánni.


De ez csak az én tapasztalatom.Amikor ingerszegény,szomorúbb időszak van az ember életében,akkor a szervezete is tudja, hogy VALAMI hiányzik. Aztán úgy reagál, hogy édességet,vagy épp fűszeres kajákra éhezik,kívánja ezeket.


Ha te tényleg úgy érzed nem hiányzik semmi az életedből, és fogyni szeretnél,vagy alakot formálni, akkor kezd el az update módszert.Nem leszel mellette éhes és kívánós az biztos.

2011. aug. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak igaza van.

Én pár hónap alatt, amíg otthon voltam munka nélkül, 8 kilót híztam! Mindezt azért, mert a napjaim fénypontja az evés volt. Unalmamban csak ettem és ettem. Szintén édességmániás vagyok, és ebben az időszakban minden nap lecsúszott 1 (néha 2) csoki, ráadásul késő éjszaka. Hát meg is lett az eredménye...


Kedves kérdező!

Hidd el, hogy nekem se nagyon van akaraterőm. Évekkel ezelőtt a 90 napos fogyókúrával fogytam le 12 kilót, a 3 hónapot csalás nélkül végigcsináltam, magam sem értem hogyan. De talán azért, mert 4 naponta volt egy tésztás, édességes nap, és olyankor bepótoltam a hiányt. :)

Soha többet nem sikerült egyébként lefogynom ezzel a módszerrel. Most erőt vettem magamon, és a 8-ból már 6 kilót le is adtam. Édességet továbbra is rendszeresen fogyasztok, de jóval kevesebbet mint régebben. Semmiféle drasztikus dolgot nem csinálok, mindennek a felét eszem mint korábban, és mellette minden másnap tornázom.

Nekem is nagyon nehéz megállni az evést, de amikor látom az eredményét, akkor büszke vagyok magamra!


22/L

2011. aug. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
hát képzeld, nálam is a kaja a nap fénypontja. sokszor akkor is eszek, ha nem vagyok éhes, meg is van az eredménye, jól elhíztam, 3 év alatt majd 20 kg jött fel. jövőre lesz az esküvőm, most megyek tornázni, sétálok, kevesebbet fogok enni, amint tudok, zöldség, gyümölcs, kevesebb tészta, kenyér és kevesebb édesség. Hetente 1x tuti, hogy nem fogom tudni megállni, de még mindig jobb, mint naponta. kitartás, használd a futópadot:D kitartást :D
2011. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

168 centihez voltam 64 kiló egy éve, most 55 vagyok. Szénhidrát-függő voltam, ezért nagyon nehéz volt. Ez egy létező dolog, ezt először is fogadd el, hogy tudd kezelni.


Az én módszerem:


- kizárlóag teljes kiőrlésű gabonából készült kenyeret ettem, de ha kibírtam akkor inkább azt sem

- ha tudtam, hogy olyan helyre megyek, ahol megkívánhatok ezt-azt (pl mekiben dolgoztam), akkor nem vittem magammal pénzt

- amikor iszonyúan édességhiányom volt, csináltam egy kakaót magamnak, később pedig ráálltam erre: [link] nagyon klasszul elmulasztja az éhségérzetet és nem hízlal, csak a tej amiből csinálod. Kérd meg anyukádat, hogy 1,5%-osat vegyen. Mivel csak alkalmanként ittam, nyár közepe óta kitart az az egy doboz amit vettem.

- Betartottam, hogy szigorúan 4 óránként ettem, és soha nem annyit amennyitől jóllakok. Ezzel elértem azt, hogy a gyomrom összeszűkült és később tökéletesen elég volt a kevés is. Csak pár nap az egész, utána jó lesz.

- minden főétkezés (ebéd, vacsora) után fél liter cukrozatlan citromos zöldteát megittam. Ez egyrészt nagyon jól salaktalanít, amitől jobb lesz a közérzeted, másrészt anyagcsere fokozó. Ha bírod a durvulást, ne vedd ki a teafüvet 3 perc után, hanem hagyd benne kihűlni, állati erős lesz a teád. Erősebb lesz, mint akármelyik kávé vagy energia ital, és még csak nem is káros.


Legalább minden második nap a következő edzésterv:

- futás amennyit csak bírok (de lehetőleg ne futópadon, hanem földúton, a szabad természetben, ez ezerszer hatékonyabb, mert az egyenetlen út, szabad levegő csodákat tesz az izmokkal)

- 5x50 (majd később 100) vádli gyakorlat: megállsz a lépcsőn úgy, hogy csak a lábujjhegyed legyen rajta, és felágaskodsz.

- 5x15 (majd később 30) guggolás, valami partvis nyelet a hátad mögé fogva, hogy egyenes legyen a hátad közben

- 5x25 (majd később 50) felülés vagy hasprés

- 5x15 (majd 30) fekvőtámasz

Futni nyugodtan lehet minden nap, de az izmozást jó kétnaponta csinálni. Ez egy jó kis natúr otthoni edzésterv de nekem bevált. Nem narancsbőrös már a lábam csak a fenekemen egy picit, jó izmos és feszes lettem tőle.


Amit még megtettem: mindig zöldséget vagy gyümölcsöt eszek a húsok mellé köretnek. Az ember nem hinné, de a gyümölcs iszonyúan jól illik a legtöbb húshoz, nagyon klassz és frissítő tud lenni. Nem kell rá semmiféle öntet.


Reggeli/Vacsi ötletek: 2-3 tojásból rántotta, 1-2 baromfivirsli, gyümölcssaláta esetleg ráborítva egy doboz natúr joghurt - csak magad által vágott, nem cukrozott gyümölcsből.


Igyál sok gyümölcslevet a kúrád elején a cukorhiány leküzdésére! Azt mondják nem jó, mert hízlalmeg satöbbi, de mégis sokkal jobb, mintha csokit ennél mondjuk. Fokozatosan kell a szervezetedet rászoktatni, hogy egyre kevesebb szénhidrátot viszel be. Ha nagyon sóvárogsz, engedj a kísértésnek, de soha nem ess túlzásba és ne legyen rendszeres a dolog! Pl vedd észre, ha egymás után két nap is becsúszott egy-egy péksüti, és állítsd le magad. Ettől még nem alakul ki jojó effekt, de nem is kínzod magadat.


Koplalni meg naonta keveset enni nem érdemes, sőt rosszat teszel vele, mert akkor a szerevezeted gőzerővel áll neki raktározni ha táplálékhoz jut. Sokszor egyél keveset, és figyelj oda, hogy mit.


Esetleg számolgasd a kalórákat durva saccra, és próbáld meg tartani a napi 1500-nál kevesebbet. Aztán úgyis ráérzel egy idő után, hogy mit lehet és mit nem.


Nekem még az vált be, hogy amikor nagyon kívántam valami rémes kaját, elképzeltem, hogy milyen lennék vékonyan. Néha szép női testekről néztem képeket és azt gondoltam, hogy basszus, én is elérhetem ezt. Ez mind segít az akaraterődben. Aztán amikor elkezdesz fogyni, esetleg megdícsérnek a környezetedben, akkor egyre jobban érzed magad, és már csak azért sem bűnözöl.


Nekem az a mértékem, hogy 1kg-os kilengést engedek magamnak. Mindig mérem, mennyi vagyok, és amennyit leadtam, abból nem engedek vissza 1kg-nál többet. Néha előfordul, hogy hízol picit egy jobb hét, szülinapok stb után, de legyen ez a mindenkori határ. Tudatosítsd magadban, hogy nem az a cél egyelőre, hogy a mutató lejjebb menjen, de azért örülj, ha meglátod, hogy elindul. És ami lement, abból ne engedj vissza.


22/L

2011. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Még valami... Ne feledd, hogy mindez hosszú hónapok munkája. Soha nem lehet tartósan és gyorsan fogyni! SOHA
2011. aug. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!