Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy szokjak le az édességről?

Hogy szokjak le az édességről?

Figyelt kérdés
Függő vagyok, ma is még csak egy péksütit ettem édességként (persze normálisan reggelizek meg ebédelek mellette), de már kaparom a falat, annyira ennék még valami sütit vagy csokit. Simán betolok magamba egy tálca süteményt egy óra alatt, egy tábla csoki vagy egy csomag keksz meg max 5 percig tart nálam. Múltkor néztem, hogy egy csomag pilótakeksz 1000 kcalt tartalmaz, és ezek után azért lelkiismeret furdalásom szokott lenni. Egyébként 167cm/54kg vagyok, szóval nem is annyira a fogyás miatt szeretném abbahagyni az édességzabálást, hanem mert egészségtelen, mindig elvonási tüneteim vannak (mint most is), meg nem kevés pénzbe kerül, amiből amúgy sincs sok. Valami ötlet, hogy kezdjek el leszokni?
2011. okt. 28. 14:59
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Énis így voltam vele... És tudod nehéz letenni.... olyan mint másnál a cigaretta... nekem úgy sikerült, hogy amikor megkívántam ettem egy almát vagy valami gyümölcsöt mert az mindig volt nálam :')) próbáld meg szerintem. Sok sikert.
2011. okt. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Vannak trükkök persze (jó a gyümölcs, az ízesített víz, rágó etc...). Nálam több is bejött, de mindig visszaestem eddig. Eltellik néhány hónap, ragyogok a boldogságtól,hogy megszabadultam az édességfüggéstől, aztán hirtelen észrevétlenül megint ott a kezemben egy csoki...

Ezen nem igazán lehet segíteni :U((

2011. okt. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Néha kell édesség. Nem lehet mindenről lemondani, ha pár hónap után eszel egy kis édességet az nem baj egyáltalán. Vagy ha egy hónapban egyszer.

A lényeg az, hogy milyen mennyiségben.

Ha lemondasz róla akkor egy idő után a szervezeted igényelni fogja. Még akkor is, ha mással pótolod.

A lényeg a mértékletességen van.

2011. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
69%
Igyál sok vízet...
2011. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Étkezz változatosan, esetleg kajálhatsz tejberizst/tejbegrízt kakaóval, vagy ihatsz egy pohár kakaót, amit csoki helyett fogyasztasz... Én is így vagyok vele, de pl egész nap ne egyél csokit, és este vegyél egy kis szeletet, vannak csokik 60Ft-ért is, ugyanolyanok, vagy Lidlben csomagokban több, bár az nekem egy nap a 15 db-os csoki..:/ De ha este eszel egyet, otthon, utána már nem fogsz boltba szaladgálni, viszont megetted, jól esett, és ennyi..
2011. okt. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én édességhiányra vagy azt csinálom, hogy eszek sok gyümölcsöt, vagy pedig csinálok egy mézes kenyeret. A méz nagyon jó és egészséges. Nagyon jó a méz édességhiányra.
2011. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
80%

Ha ezt elolvasod, hidd el menni fog!!


[link]

2011. okt. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

zabpehely joghurttal, mézzel, lekvárral, túróval, gyümölcsös

cukormentes gyümölcsös müzliszelet

joghurt, túró gyümölccsel

korpás kekszek, pászkáks almával, mézzel, joghurttal

zabpehelyből palacsinta, túrókrémmel megtöltve

zabpehelyből felfújtak, muffinok, lepények

étcsoki, kakaó, tejesitalok

rizskoch, mákosguba, túróstészta, könnyű gyümölcsös piskóta, káposztástészta, gyümölcslevesek, krémek, italok

mézes, lekváros kenyér/piritós

2011. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

mi lenne, ha édesség éhségkor megpróbálnátok pl. a kiváltó vitaminhiányt pótolni? ez csak egy megközelítés, de mint hogy okkal feltételezhetem, nem fogyasztotok (főleg Kérdező) napi 500-1000mg C-vitamint sem, így lehet ez oldaná meg a problémát.

véletlen meg nem eszik az ember csokit, legfeljebb nem látja értelmét nem-megenni :D

2011. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

16:27

cukros könyv baromi jó, érdekes és hasznos, köszönjük neked, hogy belinkelted! ameddig jutottam benne, az alapján kötelező olvasmány lehetne az emberek számára (már iskolában). hihetetlen.. elég megalapozottnak tűnnek az állítások benne, néhány "érdekességhez" mondjuk nem értek, ez a cukor fogyasztás és a pestis fogékonyság közötti összefüggés (városban cukorfogyasztás, több megbetegedés, vidéken viszont az egész fordítva. itt szerintem nagy szerepe lehet a népsűrűségnek is, az életkörülményeknek. de mint írtam, nem értek eléggé a témához) DE még ettől függetlenül is nagyon érdekes és komoly dolgokról ír.

2011. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!