Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon haragszom a szüleimre...

Nagyon haragszom a szüleimre nagyon nagyon! Zsarolnak engem! Jogos?

Figyelt kérdés
Mindig amikor valamin veszekszünk és szerintem igazam van, mert igazam van, akkor bemegyek a szobámba sírni és két óra múlva bejönnek, ez nálunk szerintem azt jelenti hogy belátták hogy igazam van, és azt mondják akkor ők nagyságosan megbocsájtanak ha én kérek bocsánatot és adok nekik puszit, ha kitartok a véleményem mellett, megy a cécó előlről! Nagyon unalmas és nagyon bántó, teljesen elnyomva érzem magam, ők sose kértek tőlem bocsánatot! Ha rájöttem hogy én voltam a hibás kértem magamtól, de ha ők akkor is nekem kell kuncsorogni hozzájuk vissza! Meg még 12 éves koromban megkaptam hogy ők miattunk kölykök miatt szednek nyugtatót! És nem foglalkoztak azzal hogy mi emiatt mennyit sírunk! Most is volt egy veszekedés és megint nekem kellett volna bocsánatot kérnem de nem tettem mert már pattognak az idegeim ettől és csak úgy tudom megőrizni a normálisságom hogyha teljesen lezárom előttük a falat és teljesen elutasítom őket!
2011. máj. 25. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ne kérj bocsánatot, ne adj puszit. Amint teheted költözz el otthonról. Nekem bevált.
2011. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, nálunk is folyton ez volt. Hogy mindig én kérjek bocsánatot, mert anyámnak CSAK a saját álláspontja létezik, másnak nem lehetnek problémái, gondjai, netán IGAZA. Mióta nem lakok otthon, sokkal jobb a kapcsolatunk. Bátyám csinálta jól, bármi is volt a véleménye, ő nem folyt bele a veszekedésbe, nem hagyta magát provokálni. Ha te se akarsz vitázni, hallgasd meg a véleményük, de a sajátod ne nyilvánítsd ki, így sokkal nyugisabb, aztán elköltözhetsz otthonról.
2011. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
És részedről nem zsarolás az örök sírás? Apám mindig azt mondta gyerekoromban, ha dacból, méregből, nyafkaságból sírtam, hogy rögtön megver, hogy legyen okom sírni. Így nem is lettem bőgőmasina.
2011. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem sírok ok nélkül és akkor sem direkt!
2011. máj. 25. 10:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Fel kell venni a kapcsolatot a családvédelmi szolgálattal, és kérni, hogy helyezzenek el valami nevelőotthonban, mert már nem tudod elviselni azt a szörnyű terrort, ami otthon jut részedül. Még ma hívd fel őket!
2011. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
Azért ez nem terror, utolsó, jézusom... A szülők ilyenkor nem fogják fel, hogy ez a gyereknek fáj. Amíg ő a szülő, neki van igaza, ennyi. Kérdező, ne legyél ennyi érzékeny. Ha nem értik meg, hogy mit szeretnél, vond meg a vállad, mosolyodj el, és hagyd a fenébe, ne állj le vitatkozni, mert nem éri meg.
2011. máj. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már elutasítod őket, miért nem tudsz hazudni és hízelegni? Nem kell mindenkinek tudnia a véleményedet.
2011. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!