Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogat pénzzel a barátod?

Támogat pénzzel a barátod?

Figyelt kérdés
van köztetek olyan akik még nem házasok, de mondjuk a férfi támogatja a nőt havi X összeggel csak úgy (pl.: 5000-10.000Ft), mert megteheti a férfi. és itt most NEM a kitartott nőkre gondolok. 25N
2011. aug. 31. 19:02
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
96%

Hölgyeim! Olyan felesleges ez az egész veszekedés!


Az én meglátásom férfiként az, hogy mivel jól fizető állásom van, és nagyon szeretem a menyasszonyomat, aki még egyetemre jár, így kifejezetten kértem őt, hogy ne dolgozzon az iskola mellett, ugyanis nagyon rossz volt nézni, hogy szegénykém halálra dolgozza és tanulja magát, kevés kis fizetésért. Tehát, én eltartom őt a legeslegnagyobb örömmel, mert ő nekem a legfontosabb az egész világon. Egyébként utálom ezt a szót, hogy "eltartani, kitartani". Ugyanis az én pénzem az ő pénze is. Hamarosan a feleségem lesz, és el sem tudnám képzelni azt, hogy teljesen külön kasszán legyünk majd, és "kölcsön kérjünk" egymástól, ha a másiknál épp nincs pénz, s majd hazatérve visszafizessük a párunknak. Ez tőlem borzasztóan távol áll!


Miért ne "támogathatnám" a páromat, ha teljes mértékben megtehetem? Eleinte neki is kellemetlen volt, de mindig éreztettem vele, hogy nagyon szívesen adom, és, hogy tekintsen úgy a fizetésemre, mintha az övé is lenne. Tudom, hogy Ő egy talpraesett nő és meg tudná magának teremteni azt a pénzt, amire szüksége van, s nagyon büszke is vagyok rá! De tökéletesen nem erről van szó! Majd elvégzi az egyetemet és talál magának egy jól fizető állást, ahol igenis megbecsülik, megfizetik.

Viszont, őt is sokan bántják, főleg korabeli lányok, nők, akik nincsenek közös kasszán a párjukkal, vagy akik bármilyen tulajdonságuknál fogva nem tudnak "függeni" egy férfitől, többek közt a párjuktól. Soha nem fogom megérteni, hogy miért bántják..


Hogy a kérdésre is válaszoljak.. A téma nagyon kényes. Abból a szempontból, hogy nem tudom mióta vagytok együtt. Illetve, hogy a párod milyen beállítottságú. Bele van sulykolva a soron következő férfi generációkba, hogy minden nő pénzéhes, s mindegyikhez így kell hozzáállni.

Minden bizonnyal két intelligens ember ezt tökéletesen meg tudja beszélni. Az az igazság, hogy ennek magától értetődőnek kéne lenni...

Szerintem minden ember segítené anyagilag a párját, akit nagyon szeret. Én annak a nőnek nem adnék pénzt, akit nem szeretek..

Már az régen rossz, ha kérned kell a párod, hogy tudna e neked adni pénzt. Ha ő ezt magától nem éri fel ésszel, akkor inkább ne is kérj tőle. Én soha nem vártam meg, hogy tőlem kérjen a párom. Valószínűleg soha nem is kért volna. Szóval, mivel nagyon keveset írtál a kapcsolatotokról, így elég nehéz leírnom, hogy szerintem mi lenne a legjobb megoldás.

üdv mindenkinek!

2011. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
66%
Aki meg a haveri társasággal röhög a kérdezőn, szánalmas egy smucig bagázs lehettek. Ilyen pasik csodálkoznak, hogy nincs nőjük. Fogjátok már fel, egy nő igenis elvárhatja egy mértékig, mégiscsak egyszer szülni fog a párjának, de ha már az elején fogtechnikus, mit várhat tőle, mikor rá lesz szorulva. De kedves válaszoló, röhögj csak, az a pár béna haverod meg csak sulykolja beléd a saját tehetetlenségükből adódó, kisebbségi komplexus eredményét.
2011. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:54

Köszi a válaszod a véleményed. Igazából csak kíváncsiságképp tettem fel a kérdést, ezért nem is akarok belemenni az én személyes kapcsolatomba

2011. aug. 31. 19:57
 24/34 anonim ***** válasza:
77%

19:54

Igen, egy normális társ így gondolkodik. Semmi gond nincs, ha valaki segít a párjának, nekem is segít, és én is segítek, ha úgy adódik.

2011. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Én elvárhatnám,ahogy írtam is,szivesen venne dolgokat,de mivel van saját pénzem így nem igénylem,költse Ő is arra amire szüksége van.

Mindíg az jut eszembe,ha ajándékba kapok valamit,ami túl drága,hogy ebből magának is vehetett volna akármit és igyekszem viszonozni.

Nekem ez a természetes és így érzem jól magam.Az meg nem érdekel másoknál hogy van,mindenkinek szive joga...

2011. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
7%
Igen, támogat, mert megteheti.
2011. aug. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Megtehetné és bármikor megtenné,de szerencsére jónak mondható fizum van suli mellett,így nincs szükségem rá.

De nem is nézzük,hogy melyikőnk fizet többet,hol én,hol ő.

És ez első perctől így van.

eleinte még kérdezgette,segitsen-e be lakbérbe,akármibe,de letudtam annyival,hogy ő a nagy ő,gyűjtögesse csak,majd elköltöm ha a felesége leszek :)



Exem viszont ellentétje volt,többet keresett mint én,nálam lakott,de nemhogy rezsibe,bérleti dijba nem fizetett,elvárta hogy én vegyek mindent,mindig én fizessek,ő csak kocsijába tankolt,meg cigijét vette...


24/N

2011. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
71%
Ki az a kenyéren tartott nő, aki lepontozza azokat, akiknek a párjuk normálisan gondolkodik?
2011. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Kérdező, már többen kérdezték, hogy miért kérdezed. Mert nem gáz a kérdés, csak az, hogy nem válaszolsz. Már elhessegethettél volna egy csomó idiótát.
2011. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincsen ebben semmi gond. Nálunk természetes, hogy mikor kinek van ad a másiknak. Jövőtől én dolgozom és amit dolgozok közös lesz, annak ellenére, hogy a páromnak nem lesz munkája. Na bumm...

együtt akarunk élni, ebben nincs semmi kivetnivaló

ű

2011. aug. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!