Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbuktam. Mi legyen most?

Megbuktam. Mi legyen most?

Figyelt kérdés

Megbuktam matematikából,amúgy az átlagom 4,4 lett.

Minden más megy,de a matek mindig is problémát okozott.

Már másodszorra.

Először gimnáziumban buktam el egy évet,utána át mentem szakiskolába és most,hogy az utolsó évemet töltöttem volna ott,megbuktam.

Nem szeretnék még két évet ezzel "pazarolni",mert a két év alatt rájöttem,hogy nem áll közel a szívemhez ez a szakma.

Viszont így kaptam valamennyi pénzt,15 ezret egy hónapban (gyakorlati munkahely),most ez nem lesz így.

Édesanyám nagyon csalódott bennem,mindennek elmond.Hogy bánja,hogy meg szült és nem akarja elhinni,hogy az ő gyereke vagyok,inkább menjek el valahova,mert ő nem fog eltartani.Nem érti,hogy lehetek ekkora pancser,egy semmirekellő,buta lány és soha nem fogom semmire vinni az életben...

Igaza van,de nagyon rosszul esik,amiket a fejemhez vág.Az önbizalmam egy nagy nulla.Se jogosítvány,se nyelvvizsga,semmi.. :(

Azon gondolkodom,hogy elmegyek 2 éves gimnáziumba,ahol két év alatt letenném az érettségit és utána talán megpróbálkoznék az egyetemmel.

Nagyon félek a matektól.Jártam tanárhoz,de nem sokat segített.Mindig úgy érzem,hogy tudom és valamiért sose sikerül,mikor vizsgákra kerül a sor vagy dolgozatra.

Annyira kilátástalannak érzem a helyzetemet,teljesen padlón vagyok...

Négy teljes évet pazaroltam a semmiért és nagyon rossz látni,hogy akik általános iskolában az osztálytársaim voltak,ma már egyetemre járnak és összejött nekik az élet :(

A két éves érettségi tűnik most a legjobb megoldásnak.

Mit gondoltok?

19/L


2011. szept. 1. 14:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha ennyire nem megy a matek, segítségre van szükséged, ez vszínű diszkalkulia.

[link]

[link]


Ez kezelhető, keress egy szakembert.

2011. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Anyukád egy köcsög. Gondolod, h a két éves izén meg tudnád tanulni a matekot is? Egyébként úgy tudom, van olyan h vkinek nem kell matekból is érettségiznie, mert lehet kapni felmentést, ha kiderül hogy tényleg nulla érzéked van hozzá.
2011. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Anyukádnak nincs igaza. Te matekból, ő viszont emberségből bukott meg.
2011. szept. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Érettségivel akár rendőr vagy hasonló is lehetsz ha nem is feltétlenül egyetem. De egyetemen tudnál például jogot tanulni vagy lehetnél tanár is akár stb. Nem csak metekkal lehetsz valami. Az nagyon csúnya dolog hogy anyukád ilyeneket vágott a fejedhez. Az hogy le szid egy dolog mert biztos nem örül de szerintem nagyon rosszakat mondott. 4,4-es átlag egyébként nem rossz. Ebből is láthatná hogy nem vagy buta csak a matek valamiért nem megy. Egyébként hallottam olyan betegségről hogy valaki nem tud számolni stb. Lehet neked is ez a probléma.
2011. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
Tényleg nézesd meg magad, nekem is hasonló tüneteim voltak. A számokat nem cseréled fel véletlenül?
2011. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Gimibe jártunk, a legjobb barátnőm hasonló gondokkal küzdött. Rendkívül jó eszű, értelmes lány volt, de a matek nem ment neki annyira. Ő átment estibe, mellette dolgozott. Nagyon jól sikerült az érettségije, most felvételezett sikeresen anglisztika szakra. Ne add fel!
2011. szept. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Első vagyok, én is ezzel küzdök, rémálom volt a matek, fizika, kémiai számítások, a mai napig nem tudok tizesátlépéssel számolni, gondot okoz, h a boltban összeadjam amit vásároltam, sosem tudom biztosan, h jól adtak-e vissza, pont tegnap fordul elő, h 1050 Ft-ot kellett fizetnem, adtam egy kétezrest, és 100 ft-ot, a pénztáros szólt utánam, h nem csak az ötvenes jár vissza, hanem még egy ezres is...Simán elsétáltam egy ötvenessel a kezemben.


Ezt csak azért írtam le, mert leérettségiztem, főiskolát végeztem, tehát ne add fel, neked is sikerülhet!

2011. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

anyád jó bunkó ....

végülis,kinek,ha nem neki kell a legjobban bíztatnia???

nagyon sajnállak ://

de ahogy a többiek is írták előttem,ezt lehet elvileg gyógyítani

én is ugyanígy vagyok a föcivel

egyszerüen,akármennyit gubbasztok a tk,meg a füzet fölött,valahogy sose értem,és úgy szoktam hogy felmondom,és ezt felveszem hangrögzitőre a telómmal és viszahallgatom.

és amikor visszahallgatom,mindig HIBÁTLANUL mondom el,de mire másnap a suliban írunk belőle,nem jut eszembe

13l

2011. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Volt egy osztálytársam, aki fel volt mentve matekból... neki is volt valamilyen betegsége. Papírja volt róla. Érettségizni meg nem kellett neki matekból, helyette másból kellett neki. Így 2 választott tárgya volt. Nem hülyeség ez a 2 éves érettségi, csak nagyon sokat kell tanulni. Én 3 év alatt csináltam meg, felnőttképzésben és így is kemény volt, hiszen 4 év anyagát kellett belezsúfolni 3 évbe. Ne hagyd magad lehúzni! Dolgozz, tanulj keményen és meglátod, hogy a semmiből is magasra juthatsz! Nézd, én általános iskolában nagyon rossz tanuló voltam, matekból a leggyengébb. Szakiskolában összeszedtem magam, a legjobb tanuló lettem. Utána beiratkoztam érettségire és ott is osztályelső lettem. Most kezdtem el az egyetemet. Nem szabad csüggedni!
2011. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Tanár és tanár között nagy különbség van. Én is megbuktam a gimiben, de utána kerestem egy olyan tanár (harmadikra sikerült), aki tényleg el tudta magyarázni és meg is értettem. A következő évben is jártam hozzá, és 3-sal végeztem.

Anyukádnak meg az lenne a fő feladata, hogy segítsen, támogasson, nem az, hogy elmondjon mindennek.

2011. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!