Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogom van beleszólni? Végülis...

Jogom van beleszólni? Végülis az ő lakása, ő pénze. De mégis zavar!

Figyelt kérdés

Én 21, párom 32 éves. Én még tanulok, dolgozok mellette, de ez épp arra elég, hogy megéljek, és a szüleim sem tettek alám mindent szóval megtanultam bánni a pénzzel, és nem szórom. A párom viszont a diploma óta dolgozik, nem is akárhol, nagyon ügyes, és jól keres. Nem élünk együtt (nem is szeretnénk még), neki saját lakása van, én kolis vagyok ugyanott. Azért elég sokat vagyok nála is, van, hogy egy teljes hetet egyhuzamban. Takarítónője van, és engem úgy zavar, mert én már megszoktam, hogy mindent én csinálok, sosem volt takarítónőnk és nem esik le a gyűrű a kezemről ha kitakarítok. És úgy gondoltam, hogy ha már ilyen sokat vagyok a páromnál, akkor én is csinálhatom a takarítást, mert így olyan érzésem van néha mintha egy lennék a sok kitartott nő közül, pedig engem nem érdekel a pénze. :( De ő azt mondta, hogy ha megteheti akkor miért ne legyen takarítónője, és csak nem gondolom, hogy engem befog munkára. Hagytam a témát, mert végülis csak az ő lakása, az ő pénze és még csak együtt sem élünk, de mi lesz, ha majd igen? Mindenre embert veszünk fel, mert megtehetjük?


Tudom, hogy ezt akkor kellett volna átgondolni mikor vele kezdtem, akkor is tudtam, hogy külön világ vagyunk, de egyébként meg annyira megértjük egymást és nagyon szeretem :(


Félek, hogy ilyeneken fog elromlani a dolog, a pénzhez való eltérő hozzáállásunk miatt. Ő mindenből a legjobbat veszi, ami oké, megteheti és hadd költse a pénzét arra amire akarja, de én meg inkább azt nézem, mi az, amire tényleg szükségem van. Lehet ennek így jövője?


2011. szept. 2. 12:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Miért baj az, hogy én nem vagyok hozzászokva ahhoz, hogy mindent a fenekem alá tesznek? Ez is tanulható, nyilván. Próbálkozom veszettül.
2011. szept. 2. 13:23
 12/22 A kérdező kommentje:
Nálunk ez nem vitaforrás, nem konfliktus, a párom csak nevet rajta. Én sem piszkálom ezzel.
2011. szept. 2. 13:24
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Hagy ott ezt a pasit! Ha elvégezted a sulit kívánom, hogy gazdagodj meg, s legyen egy férfi akit eltarthatsz. Az ilyen főnyeremény pasikat meg hagyd meg azoknak a lányoknak, akik kislány koruk óta ilyen életről álmodoztak, és tudják is értékelni..



Nagyon jót röhögtem.Hogy te milyen okos vagy...:))

2011. szept. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, amit írsz, az nem probléma.

Attól lesz probléma, ha azt csinálsz belőle.

Ha jól értem, a másik fél nem nem csinál belőle problémát.

Tehát innentől rajtad múlik, lesz-e jövője a kapcsolatnak?

Most úgy tűnik, azon vagy, ne legyen.


Van egy csomó ember a világon, akik nem engedik meg maguknak, hogy jó legyen nekik. Az én tapasztalatom szerint e mögött sokszor van az, hogy a szüleiknek sem volt jó, és ha nekik jobb, azt árulásnak éreznék azokkal szemben, akiket szeretnek. Pedig szintén tapasztaltam, hogy akiket a szüleik valóban szeretnek, azoktól nem irigylik a jólétet. Tehát ha a fiamnak jobb sora lesz, mint nekem, az apjának, attól én boldogabb leszek, tőle biztosan nem irigylem, sőt, ha lehet, teszek érte. Ha nálad is ilyesmi van a háttérben, akkor ha ezeket tudatosítod, talán jobban fog működni a kapcsolatod.

2011. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a takarítónő sem hobbiból jár oda, hanem kell neki a pénz.

Szerintem bolhából csinálsz elefántot. "Lehet ennek így jövője?" Dráma, dráma...

2011. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

Irigylem a problémádat.én szivesen cserélnék veled!! Nekem kéne ilyen pasi ,aki egyetemista létem alatt eltart( tudom te dolgozol),nem kell mosogatnom,takaritanom,és maldiv szigetekre visz! basszus...ehelyett meg diákhitelböl meg ösztöndijból élek,a pasim nem segit sok pénzzel, max 10 ezerrel havonta....és még nyaralni se tudtunk menni évek óta mert neki is kevés a pénze...fszom kivanmár...szeretem őt de néha ugy érzem elegem van!!

most komolyan adj tippet hol ismerkedjek hasonló pasikkal!!

köszi!

2011. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ne fárassz már, a jóhoz könnyen hozzászokik az ember, nem kell eszeveszett módon próbálni, hogy elviseld.Most mi a probléma, szeretitek egymást nem?Ha pénzéhes ribinek tartana, nem lenne veled.
2011. szept. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jo nagy hulyeseget csinaltal ezzel a maldiv szigetekes dologgal... ha megteheti, hogy meghivjon, el kelett volna fogadnod, es nem a fillerjeidet szamolgatni mert az agyara fogsz menni... miattad nem nyaralhatott ott ahol szeretne, pedig elfogadhattad volna, es a sajat magad anyagi szintjen viszonzod kesobb, pl egy europai hetvege valamelyik varosban, vagy vacsora fozes, vagy akarmilyen szemelyes meglepetes ami nem kerul sokba.


az elejen a parom alt jobban, par honapig eltartott, aztan en alltam jobban, es amikor kelett surgosen valami (szazezer ft-os nagysagrend) a munkajahoz, azonnal megvettem neki. soha nem szamoljuk, ki mennyit kolt a masikra.... minek? most kaptam valami dragat amire nekem volt szuksegem, cserebe valami kezzel keszitettet kapott, es megis el vlt tole ajulva, mert szereti mit kapott es tudja hogy sokt dolgoztam vele.


jo dolog ha tudsz sporolni, de ne az o penzevel sporolj, orulj nei hogy nagyvonalu, es jo szivvel adott ajadekot jo szivvel kell elfogadni, nem a fillereket szamolgatni mert igy te fogod tonkretenni a kapcsolatotokat, ha neki elfogy a turelme...

2011. szept. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én vele értek egyet, én sem garasoskodnék, ha nem lenne muszáj.
2011. szept. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak igaza van, azért dolgozik és azért tanult, hogy ezt megtehesse. Szerintem te vagy elcsúszva,szóval pénz nem csak megélhetésre, hanem jólétre is van. Nem a létminimum megteremtése a cél, hanem a boldogság egy eszköze.

Másrészről jót is tesz, mert munkát ad a takarítónőnek, aki talán ebből eteti a családját.


Lehet jövője a kapcsolatnak, csak ne légy ilyen görcsös :)

2011. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!