Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám úgy viselkedik mint egy...

Anyám úgy viselkedik mint egy veszélyes elmebeteg, miért teszi ezt?

Figyelt kérdés
Pl este kimegyek wcre. Meghall vmi apró neszt, feltépi az ajtót mint valami viking és teli torokból elkezd ordítani. Nem tudom mit ér el ezzel? Máskor majd nem megyek el sz.ni mert neki olyan kedve van? A tököm tele van már h, ilyen embertelen körülmények között élek.
2011. szept. 3. 01:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
20%
neked mi az este? az ejjel 1-2 ora? valoszinuleg aludna mar vagy tul faradt esetleg masnap dolgozik mig te otthon vered a .....dat. tekintettel kellene lenni ra! es ez a stilus ahogy ezt eloadtad magaert beszel.reszvetem anyukadnak!
2011. szept. 3. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
58%

költözz el-re válasz.


Úgy látszik a tanácsadók között nem sok diplomás van, mindenki tudja, hogy 3-4 év alatt lehet befejezni egy főiskolát, de lehet akár 5 is.


30 ezer a fővárosban min. egy lakás bérlése+bérlet kell ha dolgozik.

és sok esetben minimálbért kap vki.


Ja és diploma nélkül mit dolgozik? Vmi gyárban dobozt hajtogat?


Állati jó tanácsok!


Anyukád a változó korba lépett valószínűleg, nem tudom, hogy tanulsz-e? Ha anyukád is csak mondjuk szakmunkás, akkor ne várj tőle sokat, abból a kevésből is felejtett, amit fiatalon tudott.


Minél tanulatlanabb vki, annál inkább jellemző, hogy saját illemtankönyve van.

2011. szept. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"neked mi az este? az ejjel 1-2 ora? valoszinuleg aludna mar vagy tul faradt esetleg masnap dolgozik mig te otthon vered a .....dat. tekintettel kellene lenni ra! "


Hogyan legyen tekintettel rá? Éjfél után inkább szarjon- hugyozzon a szobája padlójára/ágyába, mert az nem annyira hangos vagy mi?

2011. szept. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

"Ja és diploma nélkül mit dolgozik? Vmi gyárban dobozt hajtogat?"

"csak mondjuk szakmunkás, akkor ne várj tőle sokat, abból a kevésből is felejtett, amit fiatalon tudott."


Hát nem gyengén lenézed azt, akinek nincs diplomája. Kicsit azért ezen el kellene gondolkodnod! A mindennapi életedhez szükséges dolgokat általában nem egyetemet meg főiskolát végzettek állítják elő. A ruhádat, ami rajtad van, az élelmiszert, amit magadba tömsz, ha éhes vagy, a wc papírt, amivel a segged törlöd. A fodrász, az autószerelő, a bolti eladó, a szemétszállító, stb. munkája mind az élhető környezetedet és a kényelmedet szolgálja. És ők is emberek.

2011. szept. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 06:57


Azért sokat elmond rólad, hogy 61%-os a jó tanácsaid aránya. Pfff....


Nem tudom, miért olyan hihetetlen, hogy van, aki munkahely, gyerek, család, vagy nehéz körülmények mellett is képes diplomát szerezni.

Sőt, erre akkor is képesek voltak az emberek, mikor 100 érettségizőből még csak 20-30-at vettek fel főiskolára, nem pedig 9-et, 10-et.


A mai fiatalság túlságosan elkényelmesedett, és addig élősködik, amíg csak megteheti.

21 évesen akkor korai költözni, ha a körülmények jók, tud félretenni, támogatják a tanulást.

Amikor fél, retteg, és képtelen elviselni a saját anyját, akkor igenis ideje összecuccolni, és elmenni. Ha továbbtanult akkor kollégiumba, ha nem, akkor albérletbe, vagy munkásszállóra.


Kérdező: anyádnál lengenek a deszkák a padláson, beszélgess el vele, hogy szerinted régebben nem volt ilyen, és gondoljon bele, hogy mennyire tartja normális dolognak, ha te egész éjjel nem mész WC-re, mondjuk bélcsavarodást kapsz, hólyagrepedést, stb, mert neki ez nem tetszik.

Kérd meg, hogy ha teheti, menjen el egy pszichiáterhez, elég valószínű, hogy minimum depressziója van.

Erre a viselkedésre nem mentség, ha banyakóros, bár okoz álmatlanságot. Erről se te tehetsz, tehát ne rajtad töltse ki.


Tolerálod, hogy nehéz időszaka van, feszült, ingerlékeny, stb, de azt nem, ha rajtad vezeti le.

2011. szept. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

Csak ketten laktok?

Nekem az is eszembe jutott, hogy nem kezdodo Alzheimer...? A tunetek alapjan belefer, es sajnos nagyon sokszor ilyen "agressziv" es "gonosz" viselkedessel kezdodik. Es sajnos elofordul, hogy koran kezdodik (50 korul...)

Es csak evek mulva, mire mar mindenkit elmart maga mellol, akkor derul ki, hogy ez volt az oka.

Probalj meg beszelni egy dokival errol, es a csalad tobbi tagjaval is, apuddal, tesoddal, vagy aki meg a lakasban el veletek.

2011. szept. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
21 évesen ideje elköltözni. És ha még tanul? ne legyetek már ilyenek -.- de amint befejezted a fősulit szerintem gyorsan próbálj a sarkadra állni
2011. nov. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Tényleg, azóta mik a fejlemények, Kérdező? :)

Adtál neki suttyomban nyugtatót? :D

2011. nov. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

nem, nem is igazán tudom. összeveszett a szomszéddal és elég durva ügybe keveredett. nekem kellett kihúznom a szarból. (a szomszéd csaj bikája idejött és pénzt követelt tőle valamiért, ami amugy jogtalan volt)


Na mindegy. végülis visszakaptuk azt, amivel tartoztak (egy gép) és ki is fizettem a pénzt amit kértek. mert tudtam, hogy ha eladjuk a gépet ugyis visszajön az árból.


Szval eladtam fél nap alatt azt a gépet, amit nem mert nekem odaadni mert nem bizott bennem, vettem neki az árából egy elég komoly laptopot én meg visszakaptam a pénzem és a szomszéd is csücsül.


Úgy érzem kivivtam ezzel valamiféle tekintélyt. vagy nem tudom, mert azóta félelmetesen normális. hát ennyi. (: kicsit zavaros lett, de nem aakrtam mindent leirni

2011. nov. 6. 16:35
 20/20 anonim ***** válasza:
Te is kezd el úgy viselkedni mint anyád, törd rá az ajtót, kiabálj vele, talán észbe kap.
2014. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!