Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fennakadnátok ilyeneken mint...

Fennakadnátok ilyeneken mint a szüleim a barátommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Múlthétvégén volt nálunk a párom (most volt a bemutatás szülőknek).

Megkérdeztem anyuékat, h mi a véleményük róla, és a következőket mondták - nekem kritizálásnak jött le. Erről kérném ki a véleményeket, h mások is így kiemelték volna / hibának vették volna a köv. dolgokat: 1.rázza a fejét ( hosszú a frufruja és néha megrázza a fejét, ha a szemébe megy -szerintem édes, azaz én szeretem - szerintük erről le kéne szoknia

2. nem használt pl. kést kajánál - szerintük kellett volna, mert ez az illem - szerintem csak otthon érezte magát(otthon sem eszik sűrűn késsel)

3. apja szerint kitérő választ adott egyik kérdésére - h mit dolgozik/hol az anyja - erre azt mondta, h egy földmérő cégnél Tatbányán -szerintem ez nem kitérő :S

4.miért mentünk be a városba (falun lakok), azt a 2napot igazán kibírhattuk volna otthon, és legközelebb be a városba - erre nem tudtam mit mondani:S - mi a fenét üljünk otthon?

5.komolyabb fiút képzeltek el mellém - szerintem komoly 18éves létére , és nagyon intelligens és figyelmes (ritka ma az ilyen) és inkább azt mondanám, hogy én vagyok túl komoly koromhoz képest.


Ezek olyan nagy hibák lennének? Mert véleményt kértem és csak ezeket mondták, semmi jót, csak ennyit. Mi a ti véleményetek? (légszíves írjatok kort/nemet ). Köszönöm.


2009. ápr. 20. 19:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Felesleges ilyen dolgokon idegeskedned, hiszen ezek nem kritikák voltal. A szüleidnek hozzá kell szoknia, meg kell ismernie őt! Hidd el az a lényeg, hogy Te szeresd és addig ameddig a szüleid nem akarnak közétek állni nincs okod az aggodalomra.


Ha nagyon zavar, hogy a szüleid ezeket mondták, esetleg finoman rákérdezhetsz!


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit fura ez az aprólékos elemzés tőlük, de szerintem fölösleges ezzel foglalkoznod, míg nem "mérgesedik el" a helyzet, az hogy csak megjegyezték nem sokat jelent, majd hozzászoknak, de ha történetesen mindjárt egyenesen utálnák, mert rázza a fejét, az már azért problémás lenne.

Egyébként az én apukám az első udvarlómmal mikor találkozott igazán jó fej volt, majd közölte velem, hogy nem szeretné, ha ebből bármi komoly is lenne, hogy mondjuk hozzá megyek vagy ilyesmi, mert ebből a pasasból soha nem lesz semmi. Jó mi? Bár később igaza lett, de ez nem mindig van így. :)

Viszont, ha a nagycsaládi étkezésnél nem használt kést, az már kicsit izé. Úgy értem, lehet hogy otthon én is úgy eszek, hogy előre felszeletelem magamnak a húst, aztán csak villázok, de mikor elmegyek valahová bemutatkozni, azért megtisztelem őket annyival, hogy úgy eszek, ahogy azt "kell". Később aztán majd előre szeletelek, de azért nem úgy mutatkozok be, hogy még enni sem tudok rendesen. ^^

2009. ápr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek csak olyan mondvacsinált kifogások.

Én már majdnem a duplád vagyok korban, de pár éve egy futó kapcsolatomnál előfordult, hogy (be sem mutattam, csak egy nevet és címet mondtam telefonba anyámnak) másnap már felhívott a munkahelyemen és sorolta végeláthatatlanul a kifogásait ellene...

Hazamentem, leültem anyámmal szemben és szép csendben én is elmondtam, hogy 14 évesen milyen kifogásaim lettek volna a nevelőapámmal szemben, dE én elfogadtam, mert az ő választása volt.

Ez csak példa, ne vessz össze a szüleiddel. Féltenek, ezért a kákán is keresik a csomót. Attól félnek, kevesebbet leszel velük. Nyugalom, majd megismerik a párod és elfogadják. Idő. Amúgy meg ezek nem olyan nagy hibák, sőt nem is hibák a fiúnál. Neked tetszik a fru-frus fejrázás: akkor jó, neked kell, hogy tessen. nem eszik késsel? ugyan már, nem miniszteri díszebéd volt, család vagytok-nem? Nem mondta pontosan az édesapja munkakörét? FEOR szám nem kéne? Esetleg munkaköri leírás? Ugyan már...

Miért mentetek a városba? Ez az amit írok. Miért nem velük voltál inkább. Ez van mögötte. A városba azért mentetek, mert ehhez volt kedvetek és kész. Majd megszokják ezt a szülők is.

De ne bántsd őket ezért. Eddig az ő kicsi lányuk voltál. Évekig a bugyid is vizes lett, ha nem szaladtak időben pisiltetni. Most meg hopp: jön egy fiú és huss elmész, itthagyod őket. Szeretnek, törődnek veled. Csak most nem jól fejezték ki magukat.

2009. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak teljesen igaza van. A szülők sem hibátlanok 100 %-ban. De ez a természetes, ezért vagyunk emberek és nem robotok.
2009. ápr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!