Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha nem akarok az ex-szel...

Baj, ha nem akarok az ex-szel egy társaságban lenni?

Figyelt kérdés
Nem is igazán ex. Párommal 2,5 hónapig külön mentünk. Ez alatt volt egy futó kapcsolata. Párom elég sok programot szokott szervezni, és én szeretném, ha a jövőben a futó kapcsolat nem lenne ott a társaságban. Ez korrekt?
2011. szept. 5. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
szerintem igen, én sem tudnám elviselni - nem érezném magam fesztelenül, felszabadultan
2011. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Kerdezd meg a parodtol. Mar miert lenne ott az ex ha O nem akarna?
2011. szept. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem korrekt. Nem a szeretőjéről van szó, hanem egy exéről. Ma veled van, és ez számít, nem az, hogy mi volt a másik nővel, ha pedig számít, akkor nem kellett volna újra összejönni.
2011. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

"Baj, ha nem akarok az ex-szel egy társaságban lenni?"


nem, ez érthető.


"Párom elég sok programot szokott szervezni, és én szeretném, ha a jövőben a futó kapcsolat nem lenne ott a társaságban. Ez korrekt?"


nem korrekt.

az, hogy az "ex" jelenleg is tagja a társaságnak, azt jelenti, hogy saját jogán van jelen, ellentétben veled, aki, a párod jogán vagy jelen.


komolyan azt gondolod, hogy miattad, aki csak egy gyütment vagy (nem megsértődni, a társaság szempontjából, te csak +1 ember vagy, ez tény), ki fognak dobni valakit, aki a saját jogán van jelen?


ilyen csatákba bele sem kezdjél, mert csak veszíthetsz. hosszú távon mindenképpen. ha akkor 2,5 hónap jó ötletnek tűnt, vagy az, hogy 2,5 hónap után visszafogadod (ez tökmindegy), akkor tanuld meg elviselni a következményeit is.

2011. szept. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan kérdezték anno, hogy miért viselem el, az exet abba a társaságba ahol én vagyok. Pláne akkor ha a mi életünket meg is keserítette nem kicsit.

1. társaság, tehát van akinek én nem vagyok szimpi és ő igen

2. egy egész társaságot ilyen szempontól én mi jogon irányítanék, miért kérném bárkitől, hogy hozzám alkalmazkodjon

3. ezek az emberek az ő barátai is

4. nem félek tőle. az ilyesfajta hiszti a félelem jele.


Szóval gondold át mindezt.

2011. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bajnak nem baj, de nem is korrekt. Ha akkor történt, amikor ti nem voltatok együtt, akkor ez nem megcsalás, se semmi. Ha te azt akarod, hogy ne legyen ott, ahhoz jogod van. Akarhatod. Viszont nem dönthetsz e felől, hanem előadhatod a kérésedet a párod felé, aki a programot szervezi. Azt persze megteheted, hogy te nem mész el a programra, vagy újra szétmentek a pároddal e miatt. Sok-sok lehetőség van, nekem az egész problémakör gyerekesen hangzik. "Vajon mennyire lehetnek komolyak ezek a kérdések?" -ez van bennem.
2011. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem gyerekes.


Ha nem lennének önértékelési zavaraid, magadra meg a párodra koncentrálnál, nem egy exre, aki labdába sem rúg melletted.

2011. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem érthető. Hasonló helyzetben voltam, mint Te és nagyon idegesitett a jelenléte, mert folyton felidézte bennem azt az időszakot, amikor helyettem őt ölelgette. Öt éve vagyunk együtt, volt három hónap szünetünk és azalatt egy hónapig járt a másik lánnyal, de eközben is a képeimet nézegette és sokat sirt utánam, holott ő szakitott. Ennek ellenére is zavar nagyon.

Talán tényleg azért, mert nincs elég önbizalmunk abból kifolyólag, hogy már egyszer kipakolt a barátunk..



26/L

2011. szept. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdés az, hogy az ex egy közös társaság tagja-e vagy teljesen különálló személy? Ha közös társaság tagja, akkor nincs jogod azt kérni, hogy ne legyen ott. Ha egy különálló személy, akkor meg azt nem értem igazán, hogy a párod miért akarná őt is meghívni?
2011. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha csak egy futó kapcsolat volt akkor semmi keresnivalója a ti társaságotokban. De amúgy sem. Ha nincs közös gyerek, akkor még arra sem lehet fogni (egy évnyitó, a gyereknek egy verseny, stb.) Persze egy mozi nézőteréről nem tilthatod ki. Nagyon egyszerű. A párodnak hogy esne ha a te egyik ex-ed jelen lenne ilyen közös programokkor? Valaki fentebb szerintem félreértette, mert nem te voltál a futó kapcsolat.
2011. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!