Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit rosszul érzem magam...

Kicsit rosszul érzem magam emiatt. Nektek mennyit segített az anyós?

Figyelt kérdés

Mi megkaptuk (jövendőbeli) anyósomtól a lakást, ami gyönyürűen fel van újjítva, rendbe van téve, be van bútorozva, ő meg elköltözött albérletbe, hogy tudjunk nyugodtan kettesben lenni. Sokáig tiltakoztam ellene, nem akartam, hogy elköltözzön, úgy gondoltam, hogy túl nagy áldozat ez tőle. De ő ha a fejébe vesz valamit, akkor hajthatatlan. A szülei utáni örökségből a fiának vett egy vadonatúj autót. Ráadásul még anyagilag is segít minket, ő fizet ki néhány számlánkat, sokszor meghív étterembe vacsorázni, bevásárol nekünk. Nem túl sok ez mégis? Ő mindig azt mondja szivesen adja, nekem is sokszor vesz apróságokat, ruhákat, csak úgy kedvességből. Elhiszem, hogy szivesen adja, de mégis...

Szerintetek?


2011. szept. 7. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez nagyon kedves tőle. De fontosnak tartom, hogy ezt a kedvességet valahogy viszonozd neki. Ha nem is most azonnal, de később mikor már idősebb lesz és bármi segítségre van szüksége ti adjátok meg neki. Szerintem így lenne természetes, hogy amíg a szülőnek nem teher támogassa a gyerekeit, de ha eljön az ideje, a gyerekek kérdés nélül adják vissza a segítséget.
2011. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

ha megengedheti magának, és szívesen teszi, akkor szerintem nincs ezzel baj, gondolj bele a helyzetébe: ha te lennél egyedül ennyi idősen és megtehetnéd. hogy segíts a fiadnak, te megtennéd? mert én szerintem igen


viszont légy vele nagyon kedves, beszélgess vele, menj át hozzá, hogy ne érezze magát egyedül, ezzel tudod a legjobban meghálálni a segítségét, hívd át vacsorára, sétálj vele, ha van időd :)

2011. szept. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha szívesen adja, és elfogadnám, de csak akkor, ha nincs ennek "ára". Konkrétabban: ha cserébe nem akar beleszólni az életetekbe. Mert sajnos ez nem ritka... ez esetben nem fogadnám el, inkább mennék albérletbe akkor is, ha a lakás üresen állna.
2011. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Az anyósod valóban egy kivàló anya és kivàló anyós. Ezt csak megbecsülni kell és amikor ràtok van szüksége viszonozni.
2011. szept. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom ez valóban sok, de ha megteheti akkor nagyon sok szülõ ezt csinàlja. Csak ne legyen ebbõl majd visszaélés és felhànytorgatàs. En jobban örûlök annak, ha mi teremtjük meg magunknak. Attól függetlenül becsüljétek meg és tisztelettel legyetek irànta.

Egyet viszont biztosan nem tudtam volna elfogadni, hogy albérletbe menjen és odaadja a lakàsàt a gyerekének.

2011. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Ritka anyós..becsüld meg.

Az én anyósom amikor megszületett a fiam(1992-ben) adott nekem egy borítékban 20.000 forintot,hogy nyugodtan leléphetek,a fiamat majd ők felnevelik.Akkor döntöttem el,hogy köszönő viszonyban sem leszünk.Jó messze laktunk egymástól,és az elmúlt 20 évben jó ha kétszer láttam.

2011. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

soknak sok! Rengeteg, de ha a fejébe veszi és nem tudsz mit tenni...


Becsüld meg!

2011. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon megbecsüljük. Amúgyis imádnám, ezek nélkül is, mert fantasztikus ember, tényleg csak szeretni lehet. Az ellen meg nem volt mit tegyek, hogy elköltözzön, sokszor mondtuk neki, hogy ne menjen, sírtam is, de erőszakkal csak nem tudtuk itt tartani. Amúgy nem szól bele semmibe, ha mond is valamit, akkor csak tanácsot ad és nem is mond hülyeséget( a kettőnk ügyeibe nem szól bele egyáltalán, csak pl, hogy mit vegyünk még a lakásba, ilyenek)
2011. szept. 7. 12:17
 9/16 anonim ***** válasza:

Neked egy áldott jó anyósod van! Nagyon tiszta szívű ember, aki a családjának él!

Hidd el, nem sok ember tenné mindezt meg a gyerekéért, és a menyéért. Én azt mondom, hogy próbáljatok ti is neki segíteni. Úgymond, néha vegyetek neki ezt az, amire épp szüksége lehet. Vagy fizessetek ki neki előre néhány hó bérleti díjat.

Nagyon kedves hölgy, egy nagyon jó példakép nektek és a gyerekeiteknek is sztem! :) Légy hálás!

2011. szept. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Én biztos nem fogadnék el ennyi mindent senkitől sem. Úgy nevelkedtem, és úgy is élek, hogy mindenért meg kell dolgozni. Soha semmit nem "raktak alám" bocsánat a kifejezésért...

De ha te tudsz így élni, és nem zavar, akkor minden rendben van.

2011. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!