Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első pár hónapban hogy...

Az első pár hónapban hogy volt segítségetek, ki és hogyan, mennyit segített? Anyu/anyós, főzés, takarítás?

Figyelt kérdés
2010. márc. 5. 15:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül voltam a lányommal, általában rendeltem magamnak kaját, de anyu is hozta a hazait. A takaritást meg akkor csináltam, mikor aludt a lányom.
2010. márc. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Elő két hétben a párommal ketten voltunk,aztán meg egyedül. Anyukám jött 2 napot,de 3. nap megkértem,hogy ne jöjjön,mert bár ugyan megcsinált ezt-azt,de sajnos amikor pihenhettem volna mert aludt a baba,tőle nem tudtam. (Mondjuk egy mini lakásban lakunk,nem volt egy szoba hogy elvonuljak,nyilván ha egy nagy házban élünk akár másképp is lehetett volna...)
2010. márc. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Senki se segített csak magam voltam az ikrekkel.A férjem sokat volt úton.
2010. márc. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
5 nap jött ki anyukám hozzám, addig ő főzött, takarított. Utána hármasban voltunk.
2010. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk első napokban a férjem volt szabin. Utána heti egy - két alkalommal nagymamám főzött nekünk, ez nagy segítség volt. A házi munkát akkor csináltam, mikor a babóm aludt.
2010. márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nagyon jó dolgom volt.A párom mellett anyukám is segített.2 hónapig velünk volt a szülés után.

2010. márc. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
senki és sehogy. :) egyik babámnál se.
2010. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
72%
az én kisfiam még csak 7 hetes. A szülés előtt lakásfelújítás volt. Anyósom kitakarított utána, főzött, mosott a férjemre, míg a kórházban voltunk, az én ruháimat is kimosta. Mióta a kicsi megvan, még pelust nem kellett vegyünk, vett ő, és néha főzött is nekünk. Mikor kijöttünk a kórházból, anyukámnál aludtunk egy hetet. Vett a kicsinek, ami hiányzott a piperecsomagjából, segített az első fürösztéseknél, főzött ránk. Mióta itthon vagyunk, már volt egyszer segíteni takarítani, ha vendégeket várunk, szokott sütni süteményt. Minden mással elboldogulok egyedül.
2010. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
54%

anyosom sokat segitett mert sajnos mind a kettö nehéz szülés volt és teljesen kimeritő a korházban pedig nem igazán tudtam kipihenni magam.Először ő mutatta meg hogy fürdessek meg pelenka csere stb.

Ha Ő nem lenne nem lennék ott ahol most.

2010. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%

A szülés után 1 hétig hármasban voltunk apával, aztán anyukám volt itt két hetet, majd anyósom egy hetet. Főleg a főzést, vasalást és a takarítást csinálták, így nekem csak a babával kellett foglalkoznom (meg a mosógépet elindítani, mert azzal nem boldogultak :))).

De a nagymamák azóta is sokat segítenek, elsősorban a kaják terén, minden hétvégén felpakolva jönnek, így aztán nekem nagyon ritkán kell főznöm.

2010. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!