Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Téged megvertek már (komoly...

Téged megvertek már (komoly sérülések lettek rajtad) a szüleid? Engem nagyon komolyan megszoktak verni.

Figyelt kérdés
Nyugodtan leírhatod, mert én megértem:'(Engem sajnos anyám és apám is megszokott verni:((úgy hogy kék zöld foltok vannak a testemen)most 14 éves vagyok(lány), de emlékszem hogy még óvodás koromban is nagyon komolyan megvertek:'( azóta is látszik a nyoma, mert ott a bőr sötétebb egy árnyalattal..senkinek nem merek róla beszélni.veletek történt már ilyen?van itt még olyan rajtam kívül akit mindkettő szülője megvert már?
2011. szept. 7. 15:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Engem szüleim soha nem bántottak, viszont volt egy mostohaapám, aki egyszer a hajamnál fogva húzott be a házba az utcáról. Tudta, hogy nekem az jobban fáj, ha anyát bántja. Egyszer kihivott a szobámból, hogy nézzem meg mit csinál, és láttam, hogy anya nyakánál tart egy nagy kést. Azt mondta, ha még egyszer 3-ast hozok haza, meg nem fog csillogni a lakás, akkor elvágja a torkát. Pedig soha nem volt nálunk bordel, kosz, semmi, de ha egy pici morzsaszemet is talált, már abba is belekötött.

Azóta felnőtem, most 21 éves vagyok, de soha az életben nem fogom elfelejteni! Szerencsére anyának sikerült megszabadulnia tőle azóta. Azt kivánom neki, hogy az életben ne legyen egy nyugodt perce sem, és kapja vissza az élettől mindazt amit velünk tett!

21/L

2011. szept. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
76%
bizony,ennél még az intézet is jobb lenne,párom is ott nőtt fel...
2011. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem is megvertek gyerekkoromban, engem is úgy, hogy megmaradt, lilás-kék foltban az anyám keze, meg nadrágszíjjal is vert. Azóta rég felnőttem, de nem hiszem hogy a kérdezőnek jobb lenne egy gyerekotthonban, az még rosszabb lenne. Inkább kollégiumba kéne mennie vagy nagyszülőkhöz.
2011. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

sajnos meg gyerek koromrol nekem is vannak ilyen rosz emlekeim .,de soha nem vertek kek zoldre .,csak a fejemet utottek, .,nem voltak azok a minta szulok.,es en 17 evesen kerultem el othonrol.,

azota 23 eves vagyok es 2 het mulva anyuka leszek ,de azt tudom hogy a kislanyom nem fogja ezt tapasztalni amit anno en ,.vagy te ..De a tied nagyon durva .,tudom nem tudsz lepni 14 evesen ,.de kesobb ha felnott leszel ez ki fog rajtad jonni .,mert ha most meg nem is erzed .,de elobb utobb depis leszel es agressziv .,vagy mindenkitol felni fogsz.,ezt ugy ertettem hogy tul gyengenek fogod magad erzeni ahoz hogy kialj sajat magadert .,kivanom neked a legjobbakat .es remelem segitenek neked .,..

2011. szept. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
hiába a szüleid a nagyszüleidnek vagy akiben megbizol annak monndd el mert ez így nem mehet. nem mondom hogy jelentsd fel őket de azt kellene. bocsi tudom hogy a szüleid de azért ezt tényleg nem kéne. bocsi de ők csak azért csináltak téged hogy verjenek vagy akartak? remélem hogy mielőbb megoldódik
2011. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy kijön rajta. Nem lettem gyenge, sőt erős vagyok, de teljesen nyugodt.Nem szoktam beszélni a múltamról, de szerintem még a párom se hinné el.Lezártam, most a saját családom, gyerekemmel foglalkozom, de megfogadtam, hogy soha nem ütöm meg.
2011. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem találnál felnőttet, aki segít, keresd az interneten a "Kék vonal" telefonszámát. A hozzád hasonló helyzetben lévő gyerekek számára hozták létre ezt a segélyvonalat.
2011. szept. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
79%
Rám pedig szóról szóra igaz amit 16:18 írt. Hasonló volt a gyerekkorom.
2011. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ugyanezt éltem át, mint te. Ma 30 vagyok, és azt mondom, hogy életem legrosszabb döntése volt, hogy nem sétáltam be a gyámügyre vagy legalább a nagyszüleimhez (ők nagyon szerettek), hogy elmondjam mi megy nálunk.

Egyik reggel elindultam oda, de anyám olyan kedves volt velem aznap, hogy tök hülyének éreztem magam és mégsem mentem. Valószínűleg tudta, mit tervezek. Legközelebbre megint elszállt a bátorságom. Nagy hiba volt.


Tudnod kell, hogy lehet, hogy a közeli rokonságtól nem fogsz segítséget kapni, hiába hiszed. Hidd el, látják rajtad, hogy mi van... Nem vakok. Az, hogy mégsem lépnek közbe, az jelent valamit. "Jobb a béke". Ezért én azt javaslom, hogy elsősorban a távolabbi rokonokhoz fordulj, akár többhöz is egyszerre. Olyanhoz, akiről tudod, hogy normális, és akinek tekintélye van a családban.

Mondd el mindenkinek, nyíltan, akinek csak tudod. Az igazgatónak a suliban, az osztályfőnöködnek, a konyhásnéninek. Nem kell titkolóznod, csak légy őszinte mindenkivel, aki kedves hozzád. NEM kell hazudnod a szüleid miatt, és neked NEM KELL takargatnod a bűneiket! Ezért tudják csinálni, mert tudják, hogy "megvéded" őket a hallgatásoddal. Beszélj. Őszintén. Kedvesen. Ne hallgasd el, ami történik, kérlek.


És még egyszer:

Távolabbi, megbízható rokonok

Osztályfőnök, igazgató, ha jó fej

Gyámügy


Amit még tehetsz: megkérsz egy felnőttet, hogy szóljon ő a gyámügynek helyetted.

A NANE számát is hívd fel, segítenek: Bántalmazott nők és gyerekek segélyvonala: 06-80-505-101 (este 6 és 10 között)

[link]


De ami fontos: segítséget kérj, ne csak panaszkodj, mert az emberek sajnos hajlamosak elfordulni az ilyesmitől. Sok erőt kívánok. Nem találom a szavakat, de nagyon együtt érzek veled...

2011. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom 14évesen igenis vagy már olyan érett, hogy tegyél ellene, saját érdeked. Tudom, hogy nagyon nehéz, de muszáj beszélned róla, felnőttel, fiatallal, rokonnal, baráttal. Sokszor a nagyszülő sem segít.

Ámulva olvastam, hogy ennyien írtátok, hogy vertek titeket. Őszintén, mit kell ehhez tennie a szegény gyermeknek? Engem még soha nem ütöttek meg, és egy erkölcsös jól nevelt nő vált belőlem (22éves vagyok), pedig rendesen kamaszodtam anno, éltem, buliztam, társaságba jártam, fiúk stb.

Kedves kérdező. Nagyon sajnálom, ezt nem szabad tűrnöd. Van testvéred? Azt tanácsolom, keresd fel a családsegítőt. HIDD EL segítenek és minden jobb lesz! Ügyes legyél! Ha a gyermek érdekei megkívánják máshol fogják elhelyezni, adott esetben bármely egyenesági/oldalági felmenőnél, korlátozottan cselekvőképes vagy (14éves), tehát döntési jogosultságod is van. Ne hagyd magad.

2011. szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!