Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Téged megvertek már (komoly...

Téged megvertek már (komoly sérülések lettek rajtad) a szüleid? Engem nagyon komolyan megszoktak verni.

Figyelt kérdés
Nyugodtan leírhatod, mert én megértem:'(Engem sajnos anyám és apám is megszokott verni:((úgy hogy kék zöld foltok vannak a testemen)most 14 éves vagyok(lány), de emlékszem hogy még óvodás koromban is nagyon komolyan megvertek:'( azóta is látszik a nyoma, mert ott a bőr sötétebb egy árnyalattal..senkinek nem merek róla beszélni.veletek történt már ilyen?van itt még olyan rajtam kívül akit mindkettő szülője megvert már?
2011. szept. 7. 15:55
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon neéz kitörni ebből a helyzetből, amiben vagy, kérdező. Ha nem mersz gyermekvédelmishez, vagy egyéb külső segítséghez fordulni, csak egyvalamit tudok tanácsolni magamból kiindulva: szorítsd össze a fogad, csinálj mindent úgy, ahogy elvárják tőled, még véletlenül se adj rá okot, hogy bánthassanak, és csak egy cél lebegjen a szemed előtt: ahogy betöltöd a 18-at, azonnal elmehetsz, és nem tarthatnak vissza - persze a te érdeked, hogy ezt szervezett formában (pl egyetem) tedd.


Ha még nem tanultál tovább (gimi), akkor valahogy rá kellene venned a szüleid, hogy másik városban levő iskoolába járhass, a kollégium nem egy horribilis összeg.


Aki azt mondja, nem lehet kibírni, az talán nem élte át ugyanezt. Ki lehet, és piszkosul meg tud erősíteni, ha nem hagyod magad összeomlani, és nem alkoholban, drogokban, cigaettában, vagy egyéb eszközökben keresel menedéket, amivel magadnak ártasz. A problémák nem oldódnak meg attól, hogy elmenekülsz előlük - esetleg a fentiekbe. Ne hagyd, hogy tönkre tegyenek! Emelkedj föléjük, tűzz ki célokat az életben, hogy húsz év múlva megmutathasd nekik: igen, így is vitted valamire. Csak így tudod ép elmével kibírni anélkül, hogy valami függőségbe hajszolnád magad.


Az én történetem - amiből talán meríthetsz egy kis erőt - annyi, hogy apámnak sose voltam elég jó, mindenbe belekötött (értsd, a nap 24 órájában hibát keresett bennem), állandó lelki terrorban tartott, időnként egymásnak mentünk, párszor előkerült a konyhakés, na meg egy hármas miatt eltörte a vállam - amivel csak egy héttel később kerültem orvoshoz. Igaz, nekem legalább ott volt anyukám, aki végig tartotta bennem a lelket.


Egy éve szabadultam. Most attól a pokoltól 300 km-re élem egy boldog, kiegyensúlyozott egyetemista életét.

2011. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó... anyukád nem "tartotta benned a lelket", hanem "hagyta, hogy ez megtörténjen a gyermekével". Sajnálom, hogy ezt írom. Olvastad a Mérgező szülőket? mondjuk gondolom igen, valószínűleg minden hasonló helyzetben levő olvasta. Egy anya nem tesz ilyet. Soha nem tennék ilyet a gyermekemmel. Egyszer emelné rá a kezét a férjem, és soha többet nem látná.


Egyébként viszont megerősítem, amit írtál. Az egyik előző válaszoló vagyok, aki a Nanét javasolta. Valóban ez is egy mód, ezt csináltuk mindnyájan, tűrni, amíg lehet, megpróbálni túlélni, nem fordulni alkoholhoz vagy más rossz irányba, és kilépni, amint lehet. Viszont nagyon nehéz. Tönkretesz lelkileg, testileg, és valószínűleg rossz irányban indul majd az életed, amit később korrigálni kell majd. Mivel nem tanulsz semmi normális mintát otthon.


Kérdező, ha ezt az utat választod, akkor tervezd meg, hogy hogyan tudsz kilépni. 14 vagy, néhány év, és egyetemre mész vagy munkába állsz, sokkal jobb lesz minden. Csak arra vigyázz, hogy ne légy majd pénzügyileg rájuk utalva, ha lehet...

2011. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy tényleg egy lelkileg szegény, összetört, visszahúzódó, önbizalomhiányos ember leszel. És hiába menekülsz már most, ez már majdnemhogy el van döntve. Mivel gyerekkorban dől el minden. Ha óvodás korodban is ezt csinálták, vagy még hamarabb is, akkor sajnos már nincs visszaút.(a lelki oldalára értem) Persze vannak emberek akik ettől megerősödnek de ez nagyon kevés. Véletlen mind a két legjobb barátnőmet is verték gyerekkorában, ők is pont olyanok lettek mint én, olyanok mint amit az első mondatban írtam. Nekem pl normális pasim még nem volt mert nem hiszem el h engem szeretni lehet és képtelen vagyok egy kapcsolatra. A másik két barátnőmmel detto ugyanez a helyzet. Jelentkezők lennének bőven, már nem tudom hanyadik pasit hajtottam el akik virággal állítottak be hozzám. Nem bunkóságból és nagyképűségből teszem, egyszerűen képtelen vagyok egy kapcsolatra, ennyi. Pedig 21 vagyok.
2011. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
96%
Ne mondjatok ilyet, igenis lehet normális élete. Nekem az van, szerető párral és egy édes gyerekkel. Ők a családom, teljesen normálisnak tartanak. Van önbizalmam, fel kell dolgozni és nem a múltba nézni, hanem a jövőbe. Igen, és megtalálni azt a párt, akiben megbíztok. Nekem sikerült. Eltűntek a rossz szokásaim, körömrágás, lábrázás stb.
2011. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
19:16 Sajnos ez nem minden esetben lehet igaz. A gyerekkorban egy rossz szó is végzetes következményekkel járhat. Hidd el, teljesen más lesz az a két ember, akik közül az egyiket verik de néha-néha szépen szólnak hozzá, másiknak pedig "csak" egy-egy pofont adnak de ha meg akarja ölelni az anyját ellöki magától MINDIG. Az utóbbi rosszabb. Te valószínűleg kaptál némi szeretetet,mégha csak percekre is. Velem minden nap az történt, hogy anyám reggel ötkor a hajamnál fogva kiráncigált az ágyból, belelökött a fotelba, és hihetetlen nagy ordibálás közepette kikérdezte az aznapi anyagot ami az iskolába kellett. Általában felmondtam szószerint a könyvben leírtakat de ő mindig ordibálva közölte velem, hogy egy semmirekellő disznó vagyok, inkább dögölnék meg,soha többé nem akar látni, majd úgy rámvágta az ajtót, hogy a szomszédok rendszerint jöttek át, hogy mi a baj. Meg nem vert mindig, de ez sokkal jobban "fájt" minden verésnél. Ráadásul másoknak is mindig azt mondta, hogy belőlem nem lesz semmi mert egy szerencsétlen hülye vagyok. Most meg csodálkozik, hogy négy nyelvvizsgával miért nincs önbizalmam, miért nem megyek el fordítani és nem érti miért gondolom úgy, hogy nem tudnám megcsinálni. Ezt nem azért írom mert bele kell törődni, hanem tenni kell ellene. Én is borzasztó sok önsegélyező könyvet olvasok és gyakorlatot végzek. Segítenek és egyre jobb.
2011. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Hadd mondjak még valamit, bár már nagyon eltértünk a témától. Megint a "Nanés válaszoló" vagyok.

Az önsegélyező könyvekkel kapcsolatban. Úgy nézem, itt mind ugyanazon mentünk át, ezért leírom, nekem mi segített.

Másfél évig jártam pszichoterápiára, végigolvastam minden létező önsegítő könyvet a témában, kielemeztem mi történt, miért, milyen hatása volt rám, hogyan lehetne kijavítani. És az egésznek semmi eredménye nem volt. Átmenetileg jobb lett, hosszú távon egyre rosszabb. Áldozat lettem a saját szememben is, sajnálgatni tudtam magam, de segíteni semmivel, és ami a legrosszabb, egyfolytában csak és kizárólag a történtekkel foglalkoztam.


Ami végül segített, az az volt, hogy felfogtam, hogy semmi közöm ezekhez az emberekhez. Ennyi. Összeszorítottam a fogamat, és ha kellett, ezerszer is elmondtam magamnak, hogy "Ba.meg, én nem vagyok olyan mint ti. Én NORMÁLIS vagyok. Normális. Ugyanolyan mint mindenki más. Nem fog erről szólni az életem. Vége."

Mert ez a nehéz. Hogy az ember úgy érzi, pária, mindenki normális, mindenki magabiztos, mindenkinek jó. Vannak az Ők és vagyok Én, az áldozat.

Nem. Ezt abba kell hagyni. Mind normálisak vagyunk, mind Mi vagyunk. Sok erőt kívánok nektek. Én úgy érzem, már kijöttem ebből, felnőttem, kiröhögtem és megsajnáltam ezt a két embert, aki "felnevelt", és aki nem tudott megküzdeni egy gyerekkel. De ez már nem az ő életük, én kész vagyok gyereket vállalni, és anyja lenni. Soha ne felejtsétek el, hogy akármi történt, nem szabad leragadni ott. Megtörtént, túl kell lépni rajta, és tudni, hogy normálisak vagytok.

"Poszttraumás stressz", ezt érdemes guglizni, és erre érdemes kezelést találni, ugyanis ez a problémánk mindnyájunknak. A szülőket, a gyerekkort meg a helyükön kezelni.


És ezt úgy mondom, hogy nem "sok pofont kaptam" és "nem kaptam elég szeretetet", hanem úgy, hogy csak hajszál híján éltem túl a gyerekkoromat... Beszélni kell róla, sokat segít. Őszintén. Nekünk nem kell titkolni ezt az egész sz.rt. tudjátok, mint Phoebe a Jóbarátokban!

Istenem, ha ezt személyesen is elmondhatnám! Teljes szívemből együttérzek a kérdezővel és minden hozzászólóval, és mindegyikőtöknek kívánom, hogy gyógyuljanak be a sebeitek!

2011. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
72%
Hogy nyomot is hagy, ez már tényleg durva. Nem ismerjük a szüleidet, nem tudsz erről beszélni velük, hogy így tönkretesznek? Engem is számtalanszor elnáspángoltak, na de nem annyira, hogy nyoma is legyen! Rossz gyerk voltam, szerintem nem nagyon hagyott ez sérülést, mert szerettek is, jót akartak mindig, csak túl hirtelen, indulatosak voltak. Talán ha egyszer leültem volna velük beszélni, hogy ez így nagyon nem jó, türtőztessék, vegyék észre már magukat, találjunk ki valami normálisabb büntetést, segített volna. Persze, ha mellette szeretnek mis, ez csak akkor működhet. Megér egy próbát a gyámügy előtt, azt visszavonni nem tudod!
2011. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
m
2012. szept. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Már negyven elmúltam, de mivel az volt a kérdés, hogy vertek-e....? Hát vertek. Akkoriban a nyolcvanas években még másféle nevelés volt, az iskolában is adott "kokit" a tanár. Egy anyai pofon még belefért.

Egy gyerek akkor is, most is kiszolgáltatott, nem tettem semmit, mikor apám megrugdosott, szíjjal megvert. Tizenéves voltam. Azért kaptam, mert veszekedtem a tesómmal, vagy feleseltem, vagy nem fogadtam szót. Apám hirtelen haragú volt. Ha kijött a sodrából ijesztően nézett, azt éreztem : gyűlöl és még egy szót szólok megver. Nem szabadott kihúzni a gyufát, neki kellett igaza legyen, nekem kuss volt. Általában megfélemlítve éltünk, anyám is, de ő mártír. A mai napig vele van és azzal áltatja magát, hogy minden jól van úgy ahogy van. Mert különben ki kellett volna lépjen a házasságból, de 4 gyerek mellett ezt nem merte felvállalani. Meg annyira kötelességtudónak nevelték, hogy a házasságot nagyon komolyan vette: jóban és rosszban is ki kell tartani.

Mi se nagyon ugrálhattunk. Hova mentünk volna. Persze megfogadtam, hogyha 18 leszek, lelépek. Hát nem sikerült.

Az egész életemet beárnyékolja ez a dolog és rossz arra gondolni, hogy senkinek nem mondhattam el, mert az árulás a szüleim ellen. Anyám is azért nem nyomta fel a férjét, mert árulás és nyilván le is ültetik vagy priuszt kap apám aztán oda a család biztonsága.

Amúgy akkor vert meg utoljára, amit írtam. Olyan 17 éves koromban. Akkor anyám biztos észhez térítette, hogy ezt nem kéne. Pedig nem mertem volna rendőrséghez fordulni.

Szóval ma is egy lelki nyomorék vagyok. Senkiben nem bízok. Viszont valamiféle apa pótlékot keretem mindig a kapcsolataimban. Sokkal idősebbekkel jöttem össze. De annak is mind meglett a böjtje. Mind kib..szott velem.

2018. júl. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!