Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A férjemet már sajnos néhányszor csőbe húzták szép szavakkal. Ahol anyagiakról van szó, érzelmi ráhatással eléri többnyire a másik fél, hogy az ő akarata érvényesüljön.

A válásánál annyira menekülni akart, hogy a vagyon nagy részét ott hagyta, SZÓBAN állapodtak meg, amit persze nem tartott be az exnej, azóta is bottal ütheti a nyomát a neki járó pénznek.


A munkáltatója számtalan esetben átverte, mert "szavát adta", aztán persze nem tartotta be, így is sok pénzt kivettek a zsebéből.


Most el akar jönni a munkahelyéről, pont a fenti szemétségek miatt. A neki járó pénzről próbált egyezkedni, majd örömmel telefonált, hogy MEGÍGÉRTÉK neki, hogy kifizetik, amit kért.

Azt hittem kitépem a hajamat. Sokáig dolgoztam értékesítési területen, pontosan tudom, hogy ha pénzről van szó, milyenné válnak az emberek és miért fontos ezerszer lepapírozni mindent.

A férjemnek számtalanszor mondtam, hogy szóbeli ígéretet pénzügyben senkitől ne fogadjon el, még tőlem se - pénzt igenis papíron kell elszámolni, "megígérni".


A fentiekkel összefüggően sajnos a tárgyalástechnikája is elég rossz, az irányítás mindig a másik fél kezében van, mert ha kedvesek vele, azonnal olvadozni kezd és hopp, már jégre is vitték.


Mivel kéri a tanácsomat a fenti ügyek intézésében, én pedig papagájként szajkózom, hogy papír mindenről, előre el kell dönteni az álláspontot, nem bedőlni a szép szavaknak - egyre inkább személyes támadásnak veszi. Nem annak szánom, másrészt ő kéri a véleményemet.


Fogalmam sincs már, hogy mit tegyek, mert komoly összegekről van szó, ami elúszhat, ha rosszul csinálja, másrészt nem szeretnék magánéleti vitát amiatt, hogy nem értek egyet az ügyintézéseivel.


2011. szept. 7. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a férjed szakmunkásnak való, de hogy nem olyan területre ahol több felelősséget kell vállalnia, az biztos.

keress neki a szintjéhez melot és megnyugodhatsz.

2011. szept. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Adja be hivatalosan írásban a felmondást és akkor x napon belül ki KELL fizetniük, ami jár neki. Ha nem fizetik ki, akkor lehet fenyegetőzni a Munkaügyi Bírósággal, ha ennek hatására sem fizet, akkor forduljatok a hivatalos szervhez. Ha esetleg feketén dolgozott, akkor pedig ne számítsatok semmi jóra, főleg ha ilyen könnyen megvezetik a férjedet.
2011. szept. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha idegenek idomíthatják hízelgéssel, te miért ne?
2011. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!