Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor mi értelme összeház...

Most akkor mi értelme összeházasodni, ha külön ágyban kell aludni?

Figyelt kérdés

Szeretem és tiszteletben tartom nagymamámat, de néha teljesen ki tud borítani mindenkit az okoskodásaival.

Folyton azt mondogatja nekem, az unokatestvéreimnek, anyumnak, nényémnek, stb., hogy nem illik egy ágyban aludni férfival még ha az a férj is. Próbálunk nem törődni a beszólásaival, de ez az utóbbi időben egyre nehezebb.

:) Annak idején, mikor az unokatestvéremnek megszületett a kislánya, a nagyi azt kezdte részletezni, hogy akkor onnantól kezdve az unokatestvérem ne aludjon tovább a férjével, mert ugyebár már van gyerek.


Egyáltalán le lehet valahogy állítani mamát, vagy már reménytelen eset?


2011. szept. 9. 19:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
95%

Hülye kérdés de akkor meg a sírban se lesznek egymás melett?

(mert eddig csak magacs ragaszkodást láttam a közös sírhoz de ilyenkor mi van?)


Én még régebben láttam egy dokumentum filmet ahol szintén ilyen korúak beszéltek a családjukról/életükről s az egyik mondott valami egész furát.

Anyukája nevelése miatt még a férje elött is szégyen volt bugyi nélkül mutatkozni s bár sokat fürödtek együtt de akkor mindig bugyit hordott fürdés közben is! Meg szex elött s után is egyből mert azt is csak sötétben csinálták.

2011. nov. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld, nálunk pár éve volt mamám meg tatám 60. házassági évfordulója, és elmesélték, hogy bár külön alszanak, mama minden reggel bebújik tata mellé elmesélni mit álmodott, meg ilyenek :) Szerintem olyan édesek. De ők együtt aludtak sokáig, csak tata horkol :D
2011. dec. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
97%
az én nagyszüleim is külön aludtak, mégis lett 9 gyerekük:) gondolom ez lett volna a fogamzásgátló módszer, mint ahogy ezt már korábban is írta valaki, csak nem vált be:D
2011. dec. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó! Hát igen, minden fogamzásgátlásban van rizikófaktor....

Amúgy rá kell hagyni!

84 éves a nagyim, ő is hasonlókat mondogat, meg összekever dolgokat.

2011. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
23-as,ezek szerint csak aludtak külön:)Mást már együtt csináltak:)
2012. márc. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy 90 éves embert nem nagyon lehet megváltoztatni..(a "folyton azt mondogatja" -ebben egy kis mániás fixáció van, azt még fiatalnál is nehéz feloldani) Mondjátok neki:

- Tökéletesen igazad van, Nagymami!!!- és marad a házban a régi rend, ahogy ti, felnőttek jónak látjátok.

2012. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
"persze Nagyi! Nem alszunk együtt!" és kész is:)
2012. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kell így írni a mamáról, hogy reménytelen eset. Nem sokáig lesz még veletek...

Ő úgy él és azt mond, amit akar, te meg úgy élsz, ahogy te akarsz. Itt nem arról van szó, hogy mi értelme a házasságnak (nyilván szerinte kizárólag a gyerek a cél), hanem arról, hogy valószínűleg őt érte valami olyan hatás, ami miatt erkölcstelennek és gusztustalannak tartja a szexet. Sajnálni kellene ezért, hiszen soha egyetlen pillanatig nem élvezte, nem leállítani meg lereménytelenezni.

2012. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"valószínűleg őt érte valami olyan hatás, ami miatt erkölcstelennek és gusztustalannak tartja a szexet. Sajnálni kellene ezért, hiszen soha egyetlen pillanatig nem élvezte,"


Azért ezt kijelenteni szintén valahol lesajnáló (meg illetlenül személyeskedő).

Attól, hogy úgy nevelkedett, hogy nem illik róla beszélni, még nyugodtan élvezhette.

A tisztelethez az is hozzá tartozik, hogy nem gyártunk ilyen feltételezéseket a másik magánügyeiről.

2012. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!