Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, anyum már 2...

Mit tehetnék, anyum már 2 órája sír?

Figyelt kérdés
Volt egy kis vitánk azzal kapcsolatban, hogy Msc előtt szeretnék 1 évet külföldre menni dolgozni, hogy legyen rá pénzem. De hallani sem akar róla,pedig anyagilag rosszul állunk, kell a diákhitel ösztöndíj és még így is nehézkes bármit is megvenni magamnak, pl egy cipőt is alig... És már ezt nem bírom, nem akartam nekik sem gond lenni, azt hittem örülnek, hogy besegítek magamnak. De szerinte ha kimennék lehet nem folytatnám (de mindenképp akarom!) az egyetemet, és felesleges volt a 3év támogatás. Most azt állítja, hogy ő egy nagy **, aki semmit sem ér hiába mondom hogy nem így van! Mit mondhatnék neki? Köszönöm!
2011. szept. 10. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd majd meg neki a válaszokat, mert itt szerintem mindenki téged fog támogatni. Én anyukámnak felvetettem ugyanezt és ő örült neki hogy külföldre szeretnék menni a bsc után 1-2 évet. Büszke volt rám, mert szerinte is hasznos és még nyelvet is tanulnék. Pedig mi nem állunk úgy anyagilag mint ti, hanem jobban.
2011. szept. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is teljesen azt hittem, hogy majd büszke lesz rám.. de azt mondta hogy csalódott bennem. Ez eléggé fájt, mert szerintem amit szeretnék egy általános dolog, amin sok mindenki gondolkozik. Apum szerint is: Ki után mész? Ki találta ezt ki?.. Mondtam hogy én..de..nem értem ezt
2011. szept. 10. 14:06
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Anyukád nem bízik benned, vagyis a képességeidben. Ezen nem tudsz segíteni,akármennyire szeretnél,ő akar téged irányítani. Én most hagyom abba az orvosit,hogy külföldön újra felvételizhessek,mégis örül anyukám, mert tudja,hogy ott is fel fognak venni,ha nem is elsőre, és összességében ezerszer jobban fogok járni, mintha itt maradnék és később mennék ki. Na most ehhez képest egy bsc..nem megbántani akartalak, ráadásul te már be is fejezted a képzésed, csak "fokoznád", hogy tovább képzed magad, úgyhogy nem igazán értem anyukádat. Kicsit erős voltam,de én így látom. Ez felesleges hiszti és/vagy nem tart téged sokra.
2011. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, h mit akar anyukád ezzel a magatartással elérni? H bűntudatod legyen és ne menj el. Magához akar láncolni. Gyerekeknél ezt úgy hívják, h hiszti, h elérjék, amit akarnak. A gyerekeket nem szabad hisztizni hagyni, így te se hagyd, h így érzelmileg zsaroljon. Menj, sokkal többet tanulsz, látsz külföldön. És mi van, ha nem akarsz hazaköltözni? Semmi. Én sem megyek haza hosszabb időre, mint egy nyaralás és nagyon jól érzem magam.
2011. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kicsit megnyugszik, próbáld meg racionálisan felvázolni neki, hogy milyen érvek szólnak a külföldi munka mellett. (jövedelem, nyelvgyakorlás, önállósodás, új kapcsolatok stb.) És nyugodtan mondd meg neki, hogy komoly céljaid vannak, amiknek az eléréséhez te is erőfeszítéseket akarsz tenni, mert így érzed tisztességesnek. Ezt pedig éppen tőlük/tőle tanultad meg, és nagyon hálás vagy érte.

Nem érdemes ezen a dolgon hosszasan drámázni. Ő érzelmi oldalról nézi, te objektíven. Mire oda jutsz, hogy indul a géped/vonatod, megnyugszik ő is és büszke lesz rád a bátorságodért, és a felnőtt gondolkodásodért.

2011. szept. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát:) Igazatok van
2011. szept. 10. 14:11
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha vevő rá, akkor vesd fel, hogy ez arra is jó, hogy az msc-t egy nívós külföldi egyetemen végezd el. Ami mindenképpen jó.
2011. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg nekik hogy ez a karriered és az önmegvalósításodnak is nagyon fontos ami egyébként így is van. Ha kimész külföldre akkor olyan nyelvismeretre tehetsz szert amire itthon álmodban sem. Tapasztalat, felelősség nagyon fontosak a személyiséged formálásában.

Egy jó önéletrajzban nagyon jól mutat a külföldön szerzett tapasztalat ám. Jobb esélyekkel indulhatsz a munkaerőpiacon.

Mond el a szüleidnek hogy ez fontos mérföldkő lenne az életedben, mert amúgy is az.

Én már voltam kint és utólag nagyon megbántam volna ha ebből még ilyen fiatalon kimaradtam volna. Mikor menj ki külföldre? Majd ha családod lesz? Ennek most van az ideje szerintem te is így látod.

Jah és egy Msc-hez jó ihletet adhat ;) Sok sikert!

2011. szept. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Mennyi idős vagy, mikor végzed el a középsulit? Jó lesz, ha néha még írogasz ide, mert ilyen szülők mellett kelleni fog neked egy kis pszichés támogatás, nehogy feladd.
2011. szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én napokig azért sírtam mert a fiamnak lehetősége lett volna Angliában tanulni/élni.De ő nemet mondott.De mivel nekem kint lett munkám,így én kijöttem,a fiam otthon maradt az apjával.El se hinnétek hány hónapon keresztül sírtam,érveltem,magyaráztam hogy sokkal jobb lesz neki.Legalább 4 hónap kellett míg elfogadta,hogy kijön.

Szerintem nem kell aggódnod annyira.Csak a tudat van meg,hogy félt,mert idegen országban lennél,és em tud majd úgy segíteni ahogy szeretne.

Én a helyedben készülődnék az útra,de addig is mindig beszélgetnék a tervekről.El kell mondani,hogy miért lesz jobb,érvelj,adj lehetőséget neki arra hogy megeméssze,felfogja a dolgokat.Ha elmondod,hogy nem a világ végére mész,és skypon akár láthatjátok egymást idővel elfogadja majd.Ha meg már kint leszel,még büszke is lesz rád..

39/N

2011. szept. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!