Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket vállalni önző, vagy...

Gyereket vállalni önző, vagy önzetlen dolog?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 18:03
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor önző ha más kedvért szülsz,és nem szeretnél gyereket,csak az elvárás miatt szülsz, na akkor önző de nagyon,és kib*szás a gyerekkel is.
2011. szept. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

18-27! Tényleg elbeszélünk... Úgy írtam, hogy önzőnek nem nevezném! :)


Kedves kérdező? Hogy miért? A fene tudja. Ez az érzés csak úgy jön. Jöhet úgyis, hogy szeretsz valakit, annyira, hogy úgy érzed, hogy a gyerek a szerelem csúcsa lesz, és kell kettőtökből valami, ami megmarad. De érezheti az ember pár nélkül is, hogy jó lenne. Fajfenntartási ösztön, természet.... Nem tudom. Te hogy gondolod? Hol tartasz?

2011. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
Ú, bocsi:) Igazad van, a "nem"-en átsiklottam.
2011. szept. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
18%
Ti jól vagytok, hogy lenne önző dolog? Tönkremehet terhesség alatt a test, utána le kell egy csomó dologról mondanod, az alvást elfelejtheted, akinek van gyereke, tudja, hogy mindig maga elé helyezi. Igen, magának akarja, de utána teljesen alárendeli magát az anyaságnak. Én pont úgy látom, hogy az önző emberek nem akarnak szülni, nem rosszindulatból mondom, de valószínűleg sok embernek a saját kényelme fontos. Tudom vannak kivételek mielőtt letámadtok, nem lehet nekik, anyagiak stb.Pont, hogy önzetlen dolog életet adni és felnevelni egy gyereket.
2011. szept. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Belülről jön, szerintem nem lehet megmagyarázni, miért akarsz egy picit.
2011. szept. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

én nem önzőségből nem vállalok hanem mert nem vagyok anyatipús. Általában gyerekekkel foglakozom sokat,felnőtekkel is,de több gyerek jön,ideig óráig oké,szeretem őket,de haza nem vinném,felelőség,nekem meg nem fér bele az életembe,nagyon rohanos,párom sem igazán apukánk való,mi ezt már tisztáztuk,munkám során sok olyan anyukát látok akik tojnak a gyerekre,pl pletykálnak a játszótéren,és közbe a gyerek elesik ,vagy otthon anyuka a sorozatait lesi a gyerek meg félrenyel,de ő akkor is a tévét bambulja mikor a kislány feje már kékül,otthon hagyják a pár éves gyereket egyedül órákra,mert hát menni kell,vagy épp viszik a polyásokat a rendezvényekre,mert hát nekik kell még a buli is,sok nőt látok munkám során akik inkább rekamét hoztak volna össze,nem gyermeket.

És inkább önző az aki szül és utána a gyerek csak van,a levegőben,mint aki alapból nem szül,és igy megkiméli a gyermeket is a sok szivástól.Perzse szerencsére vannak még jó anyukák ,apukák,szülők,akik melett a gyerek egészéges énképpel nő fel,de a társadalom bajai miatt egyre több a sérült ember.Úgy pedig agyon nehéz ép lelkületü gyermeket nevelni,ha a szülők sincsenek rendben.


29N

2011. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 Softness ***** válasza:
33%
szerintem egyaltalan nem onzo dolog. egy gyerek lemondasokkal jar, minden sokkal nehezebb lesz, de megis szinesiti az eleted, kell es kesz, csak akkor lehetsz teljes. Onzo dolog ha valaki egeszseges aka lenni?! Onzo dolog, ha valaki szerelemre vagyik?!
2011. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Helyzettől függ... Adott körülmények közt lehet önző, önzetlen vagy egyik sem.
2011. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Persze vannak rossz szülők, de ők felelőtlenek. Viszont el nem tudom képzelni, hogy valakinek fulladozik a gyereke, de a sorozatát végignézi. Ilyen nincs.
2011. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Hát pedig van,épp most van folyamatban a gyerek elhelyezése apukánál,mert anyuka csak a péz miatt akarta magának,és ha épp nins nyitva az ajtó és a szonómszéd hölgynem megy át akkor...De sajnos ennél csúnyábbak is történnek családokban...De hát aki nem lát ilyet el se

tudja képzelni ezt,aki otthon boldog szerető család van,él,nevelkedik,,vagy épp a gyermeiért mindent megtesz,el sem hiszi hogy van akit már kisbabaként vernek a szülei...

2011. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!