Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket vállalni önző, vagy...

Gyereket vállalni önző, vagy önzetlen dolog?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 18:03
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Önös érdekből születik végül is ("de szeretnék egy édi pici babát"), szóval valahol önző dolognak számít. Meg hát ugye, bele van "erőszakolva" a világba, senki nem kéri ki a véleményét, nem is lehetne tudom.

A felnevelése jó esetben már önzetlen, hacsak valaki nem arra pályázik, hogy neki jó legyen majd, ha öreg lesz.

2011. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
23%
Életet adok, ez szerintem nem önzőség.
2011. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%
Én önzőségnek nevezném az élet adást, mert senki nem kéri, csak megcsinálják a szülők, mert nekik kell egy gyerek.
2011. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
64%
Tudod azért egy normális ember felméri mivel jár egy gyerek és úgy szül, nem csak megcsinálják maguknak.Tehát már akkor önzetlenek, mert azt tervezik, hogy akkortól egy életre maguk elé helyeznek valakit.
2011. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
64%
ezt nem lehet így meghatározni,de mondok egy példát 22 vagyok,21 voltam mikor a fiunk született,nagyon szenvedtem a terhesség alatt, rossz volt szülés,borzalmasan éreztem magam a kórházban mióta megvan(5hónap) alig alszom,ugye sokat kell vele foglalkozni fel kell nevelni stb ha ezeket nézzük akkor úgymond önzetlen,de ha azt nézzük,hogy egy nagyon aranyos kisbabám van később kisgyerekem aki nevelhetek tanítgathatok,vihetek ide.oda öltöztethetem játszhatok vele,fel néz rám,akkor ebben az értelemben önző,sztem gyermeket szülni természetes dolog ami egyben ösztönös is a maga szépségeivel,nehézségeivel szemben,valaki vállal gyereket valaki nem,de ezt nem lehet így behatárolni
2011. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Azért önzőség, mert hiába soroljátok fel az árnyoldalát, ez benne van a pakliban.

Az anyákat kérdezem: Mielőtt megszületett a babátok, ugye tudtátok, hogy éjszakázni kell majd vele? Hogy mennyi nyűg lesz, amíg fogzik, stb.?

Igen. Ezt önként vállalja az, aki anya.


(Nagyon sarkított példa lesz, annak aki később belekötne, hangsúlyozom még egyszer, hogy SARKÍTOTT PÉLDA), de ennyi erővel egy orrműtét is önzetlen dolog, hisz kényelmetlenséggel jár. Nem attól lesz valami önzetlen dolog, hogy kényelmetlen, hanem hogy te azt akarod, és megkapod.


Szerintem a gyerek nem-vállalás azért nem önző, mert nem árt vele senkinek. Ha valaki nem akar szülni, egyszerűen nem szül, és senkinek nem származik belőle rossz.


De ha valaki szül, tulajdonképpen istent játszik, életet teremt, csak azért, mert babázni akar, az nagyon kemény dolog. Emberéletről van szó.


Sokan nem értik, hogy:

- ha valaki nem akar gyereket, azért önző, mert magára gondol. (ÉN nem akarok gyereket.)

- ha valaki gyereket akar, szintén azért önző, mert magára gondol. (ÉN gyereket akarok.)

2011. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet eldönteni, mert igen önző, ha valaki gyereket akar magának, de egyben önzetlen is, mert utána a gyerekért él.
2011. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem önző dolog. A legtöbb embernek valljuk be, amikor megcsinálja a gyereket, nem az jár a fejébe, hogy "húú ezzel megmentem a világot, nem fog kihalni vagy lehet hogy ő találja fel az aids ellenszerét", hanem hogy " én szeretnék egy gyereket, én szeretnék egy cuki kisbabát aki továbbviszi a nevem, én akarok egy darabkát a páromból és belőlem, stb". Aztán amikor a kisbaba felnő és lesz önálló akarata, véleménye és nem szorul másra akkor már meg is mondják hangosan a szülők és már nincsenek úgy odáig ("amíg az én kenyeremet eszed", stb)

Gyereket nem vállalni nem önző dolog, hisz amint más is mondta, ezzel nem ártasz senkinek. Egyik embert sem bántod, egyik embernek sem lesz semmi baja, a kisbabát sem bántod, mert meg sem születik. Magára gondol, de ezzel kinek árt? Ellenben aki gyereket szül az ártani is tud. Rosszul neveli fel, sérüléseket okoz, elronthatja a gyerek egész életét, és ez kihat a többi emberre is ráadásul.

2011. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
20%
Milyen hülyeség, aki nem szül nem árt senkinek, miért aki szül árt? Aki nem szül is árthat a szüleinek, akik örülnének unokának, esetleg maguknak is, mert későn jönnek rá, hogy jó lett volna, és aki szül, egyáltalán nem biztos, hogy árt valakinek is.
2011. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Hát a természetben csak akkor fordul elő önzetlenség ha az a faj fennmaradásának érdekeit szolgálja.

Szerintem a "gyereket akarok" gondolat önző. És minden amit még ehhez társítunk.

Miután megszületett a kicsi, sok feladást és szolgálatot kíván ez valahol önzetlen lenne, de nem az, mivel hasznunkra válik ha foglalkozunk a kicsivel.

Akár csak annyira hogy boldogok vagyunk tőle. De nem baj, csak be kell vallani férfiasan hogy önző ez is mint minden, amit csak csinálunk életünk során.Legalábbis gyereket vállalni sem önzetlenebb mint nem vállalni.

Én egyelőre biztos nem akarok gyereket, valószínű soha sem.

2011. szept. 12. 21:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!