Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a statisztika az élettársi...

Mi a statisztika az élettársi kapcsolatban élők "válásával" kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Azt tudni, hogy a házasságok kb. fele válással végződik. De mi a helyzet az élettársi kapcsolatban élőkkel? Készült erre vonatkozóan statisztika?
2011. szept. 13. 13:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
13:52-es
2011. szept. 13. 13:54
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
13:52, igazad van. :D
2011. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ez a házasságok fele válással végződik tényleg igaz? Én sokkal több olyat ismerek, akik nem váltak el, mint akik elváltak. Alig ismerek elváltakat.

Pontos statisztikai adat van erre? Én túl soknak találom.

2011. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
mindenhonnan ez folyik, ez az adat, gondolom, van alapja. Bár én sem ismerek sok elváltat.
2011. szept. 13. 13:55
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan. Az biztos, hogy sokan válnak. Egyébként erről a papír nélküli válásról hogy csinálnak felmérést. Nekem 16-26 éves koromig volt egy kapcsolatom, akkor az papír nélküli válás volt? Hol kellett volna ezt lejelentenem????
2011. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én pont ilyen szakdolgozatot olvastam, ami a házasságok és élettársi kapcsolatok végével foglalkozott.

Az élettársiban több a válás, vagyis élettársi kapcsolatból jóval többen lépnek ki mint házasságból.

Okai: csak ideiglenes kapcsolat (pl. egy egyik fél csak szórakozik és jobbra vár, vagy már alapban bizalmatlan a kapcsolat vagy az egyik fél, nem jó a kapcsolat csak szükségmegállapodás...stb), az élettársiból sokkal könnyebb kilépni, nyilván akik ki akarnak lépni majd később,vagy félnek az elköteleződéstől ezt választják.

2011. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Én és a Galambom 23 éve szeretjük egymást van 1 lányunk aki már 21 éves minek ide a papír?

2 évvel ezelőtt kitűztük az esküvőnk napját de helyette inkább felújítottuk az otthonunkat az esküvőre szánt pénzből.

2011. okt. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
köszönöm és sok boldogságot:-)! Azért nem mindenki költ ám milliókat az esküvőre, a miénk pl. kevesebbe került, mint egy kisebb lakásfelújítás :-)
2011. okt. 8. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!