Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 gyerek esetén milyen lennél:...

2 gyerek esetén milyen lennél: jogos vagy igazságos?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: van 2 gyermekem. A nagyobbik az előző kapcsolatomból. A férjemmel pedig egy közös. Nekem van 1 házam, a férjemnek is. Jog szerint a nagyobbik gyerek az én házam felét örökölné, a kicsi a másik felét, meg még a férjemét is. Szóval a nagynak egy fél háza lenne, a kicsinek meg másfél. Én azt gondolom, úgy lenne igazságos, ha a nagy csak az enyémet kapná, a kisebbik meg a férjemét. Így mind a kettő egyenlően járna, és nem kellene a nagynak egy fél ház árát összeszedni, hogy a kisebbel rendezzék a dolgokat.


Vélemények?


2011. szept. 14. 09:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%
Én, ha nem túlzottan nagy a korkbség a gyerekek között, és már olyan korban vannak, hogy erről lehet beszélni (mindkettő 12+), akkor elmondanám a helyzetet, és megbeszélném velük, hogy igazságosabb, praktikusabb és etikusabb is lenne, ha a nagyobbik megkapná az egész házat, és erről mi a kisebbik véleménye... ha okés minden, akkor így járnék el. Vagy a férjemmel beszélném meg a dolgot. Mindenesetre semmi esetre se önbíráskodj, és ha sem a férj, sem a kisebbik gyerek nem menne bele, akkor el kell fogadni, hogy fél ház lesz a nagyé, mert jogilag úgy van.
2011. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom itt a férj oldaláról lehet ez kérdés, mivel a nagyobb nem az ő gyereke és a sajátjának szeretne többet adni?

Mióta neveli a férjed a nagyobbat?

2011. szept. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
Hát nem tudom hogy döntesz de óvatosan mert én a kisebbik gyerekedhez hasonló helyzetben vagyok, és így utólag kurwa szarul esik h kitúrtak abból ami járt volna nekem! Nem mintha ki akarnám túrni a nagyobb tesómat vagy annyira kellene az a házrész de akkor is szarul esik!
2011. szept. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk a következő a helyzet! Van egy bátyám, egy húgom. Bátyám és én 1 apátol, aki meghalt, 28 évesen. Nem örököltünk nem volt mit, majd meghalt a mama, és úgy sem örököltünk, mert nagynéném kifúrt minket.( eltartásit kötött holott nem csinált semmit.) anyuméknak mostohafaterral, saját ház szocpolra és hitel.RÁM ÉS BÁTYÁMRA IS FELVETTE, IGY VOLT EMELT.Ő nevel három éves korom óta. Nálunk az igazságos elosztás a következő, az új kb. 30 milliót érő házat, amit anyuék új apuval vettek, egyedül a húgom örökli majd. A másik(anyai nagysülő ) házát, pedig ketten a bátyámal. De a húgom nem hajlandó lemondani... mivel egy kis rész a nevén van.. az bizony úgy maradt.. ez a ház.. max. 15 milliót ér... bátyámék lakják.. úgy volt, hogy kifizetik a részemet... vettek fel hitelt.. de elb..aszták ahogy volt... egy forintot nem kaptam én gyerekkel albérletben vagyok.. most ott tartunk, hogy nem tudják fizetni a törlesztőt.. lehet úszik az egész.. SZÉPEN ÖRÖKÖLTEM UGYE????? TELJESEN IGAZSÁGOS :) A Húgom egyedül a harminc millás házban, én meg nincstelenül. bátyámék, és bizony a szüleim miatt.. köszi mindenkinek a nagy segítséget..


kedves kérdező jól fontold meg hogy hogy oldod meg..

2011. szept. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Utolsó! Sajnálom, hogy így alakult. Anyukátok részét viszont 3-an öröklitek, nem? Azért így ahogy volt, nem volt fair.
2011. szept. 14. 12:55
 16/20 anonim ***** válasza:
87%
Én akkor akadnék ki, ha én többet kapnék mint a testvérem. Egyértelmű hogy fele-fele arányban kell osztani. Ha ez az új apának nem tetszik, az sem igazán szép dolog. Ő a gyerekkel együtt vállalta a kérdezőt. Ilyenkor nem szabad hogy legyen olyan hogy te gyereked én gyerekem. Aki azt mondja hogy hasonló helyzetben volt, és úgy élte meg hogy őt megkárosították, az belegondolt, hogy a testvére hogy élte volna meg fordítva, mikor ő még kevesebbet kapott volna?
2011. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%
Az öröklés szabályait a közjegyző nem rúghatja fel! Majd, ha esedékes lesz, lehet ajándékozni, vagy ismételten írom végrendelkezni! Más megoldás nem lehet a törvények szerint!
2011. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

kedves kérdező! nem örököljük anyumét, hárman. Az új ház a húgomé. MInt irtam, neki még apai ágon, is van egy ház amit örököl a nagyszülőktől. kb. 15millió..

nálunk sajnos sehogy nincs igazság.. legalábbis számomra. :(

probálom elfogadni, de sokszor bizony keményen depressziós voltam.. elvégre miránk is felvették a szocpolt.. akkor gyerek voltam.. most meg nem??? hát nem igen értem.. de ez van..

azért irom, fele fele az az igazságos.. apa akkor is tudta hogy vagyunk.. nem voltunk eldugva a spejzban.. de mi tőle egy kannyit nem kapunk.. nem örökölünk, de nem is igazságosan kompenzálták, hiszen a húgom, az anyai nagyszülősből is kapott.. ez van.. tehát húgom, kapja az új házat, teljesen egyedül!!

apa, és anya része csak az ővé.. mivel mi a régi házat ú.mond megkaptuk.. de abból is van egy miniális.. rész a nevén, amiről le kéne mondania, de nem teszi, viszont bátyámék eladosítottak, a régi házat(ezen kéne nekünk osztozni, mert ez még onnan örökség ahol mostoha apa nem lépett a képbe, ezért nekünk csak ebből jár.. ugymond a meglátásuk szerint.... )a pénzt testvérem arra vette fel, hogy a részem kifizesse.. de elbasz.ták.. (eljátszotta, felélték, nem dolgoztak)nekem egy forintot nem adtak.. én albiban nyomorgok.. szoval gáz!!!! figyeljetek oda, hogy igazságos legyen... mert lelkileg tönkre teheted azt a gyereked akivel kevésbé vagy méltányos.. hiszen.. akkor őt nem is szereted.stb..

2011. szept. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez jogilag nem igazán oldható meg, utánad egyenlő arányban örökölnek a gyerekek, a férjed után meg csak a kisebbik. Megkerülni úgy lehet, hogy vagy a férjed örökbe fogadja az első gyereket is, vagy még életetekben ajándékba adjátok a házakat.

Az első az apai nagyszülei után is örököl, ha van vagyonuk.

Különben meg amire meghaltok, már jó eséllyel meglesz az egzisztenciája mindkét gyereknek és nem szorulnak örökségre. Persze érthető, hogy előre akarsz gondolkodni, miután az első párod is fiatalon halt meg, de azért nem az az általános.

2011. szept. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nagyon nehéz manapság, de én akkor sem az örökségemre számítok boldogulás szempontjából, és ezért nem fogom a felmenőimet hibáztatni, ha gyerekkel albérletben kell majd lennem...
2011. szept. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!