Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

Az van, hogy 15 éves korom óta szeretnék egy tetoválást a kezemre. Most 17 éves vagyok, és tényleg mindent megcsinálok a szüleimnek egy rossz szó nélkül, és már két éve, mióta középiskolába mentem, azt mondták, hogyha jól fogok tanulni, stb... agyontanultam magam egész évben, évvégimbe 3-as nem volt, sőt 4-esből is csak kettő (ami azért nagy szó szerintem) ugyanígy volt ez 10.be, és amikor eljön az idő, hogy felhozom a témát, szó szerint elküldenek a pi.csába, meg hogy az milyen idétlen, stb. Pedig tényleg, csak egy icipici felirat, nem túl feltűnő, de nekem annyira tetszik, és egyszerűen már nincs ötletem, hogy mivel tudnám őket meggyőzni arról, hogy a tetoválás nem rossz dolog, és engedjék meg végre.

Ki volt még ilyen helyzetben? Mivel sikerült rávenni őket?


2011. szept. 15. 16:32
1 2
 1/19 404 őrangyala válasza:
86%

Testvérem anya tudta nélkül csináltatta meg...

Nem harapták le a fejét

2011. szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

én is azon gondolkozom hogy a tudtuk nélkül megcsináltatom..

de azért mégiscsak jobb lenne ha ők megengednék.. :)

2011. szept. 15. 16:39
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Én sem engedném, mert szerintem hülyeség, majd 18 évesen a saját pénzéből azt csinál a gyerek, amit akar, addig azonban nem.
2011. szept. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

tudnál linkelni a egy képet a tetkóról?

am jövőre 18 leszel már nem kell beleegyezniük:D

he ennyire fontos csináltasd meg

sok sikert:)))

2011. szept. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nem tetszik a szüleidnek, mert látható helyen lenne. Lehet, hogy pár év múlva pont ezért nem fogsz állást kapni. Egyes helyeken az interjúztatók ezt nem veszik jó néven.
2011. szept. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
aztán ha 40éves leszel és húzódik a bőr akkor meg nagyon ronda lesz,meg hát a tetkós embernek kevesebb az esélye a munkaerőpiacon
2011. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
még 5ször meggondolhatod, mire felnőtt leszel, honnan tudod, h nem bánod meg, lehet hogy olyan munkád lesz, ahol nem nézik jó szemmel, ne kockáztass!
2011. szept. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még egy évet bírj ki, utána szétvarrathatod magad. :) Addig csinálj oda matricásat, vagy hennát, és legalább kipróbálod, mennyire zavaró, vagy hátrányos bizonyos szitukban.
2011. szept. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem engedném meg a lányomnak.

Egyrészt, mert legyen most bármilyen menő ( a kezedet említetted, nem tudom a kézfejedre gondoltál-e), ha felnőtt lesz, már nem biztos hogy olyan menőnek fogja tartani amikor az alapján fogják megítélni mondjuk a munkahelyén. És igen, lehet hogy most rázzák páran a fejüket, de tudok olyan srácról aki nagy tudású, az egyetemet kitűnő minősítésű diplomával zárta, mégis mi lett belőle mert tele van tetkókkal?: postás, mert semmilyen pozícióba nem vették fel, ami esetleg még a végzettsége közelében is lenne... Pedig agytröszt a gyerek.

Ráadásul nehogy megcsináltasd a szüleid tudta nélkül, mert elvesztenéd a bizalmukat egy életre, ebben biztos vagyok.

Másrészt:

Ha betöltöd a 18.-at, esetleg még idősebb is leszel és saját lábadon állsz, akkor is olyan helyre rakass tetkót amit más nem feltétlenül vesz észre, mert hidd el lehet hogy a későbbiekben már kellemetlen lenne.

2011. szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szerintem egy ekkora tetkó senkit nem zavarna

[link]


Egy évet én lazán kibírok, csupán annyi a probléma, hogy a szüleimmel már többször volt ez miatt összetűzésünk, azt mondták, hogy amíg itthon lakom, addig nem...

Eddig is úgy lett volna, hogy a saját pénzemből csinálom, mindent magam fizettem volna, de nem értik meg...

Én megcsináltatnám 18 évesen, de baromira félek tőlük, mi lesz ha annyira mérgesek lesznek, hogy bántani fognak, vagy ilyesmi.. mert képesek rá mind a ketten.

Hiába mondom nekik hogy ez az önmegvalósítás része, addig nem érzem jól magam a bőrömben, amíg nincs meg az a tetoválás. És most komolyan, egy két centis kis minta miatt, akkora hepajt csapnak itthon, mintha a földtérképet varratnám magamra.

40 évesen pedig, amikor húzódik a bőr, ugyan ki nézné az én kezemet, hogy mi van rajta, vagy mi nem. De itt amúgy sem nyúlik a bőr annyira, mint máshol. :)

2011. szept. 15. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!