Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Hogyan vegyem rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

Az van, hogy 15 éves korom óta szeretnék egy tetoválást a kezemre. Most 17 éves vagyok, és tényleg mindent megcsinálok a szüleimnek egy rossz szó nélkül, és már két éve, mióta középiskolába mentem, azt mondták, hogyha jól fogok tanulni, stb... agyontanultam magam egész évben, évvégimbe 3-as nem volt, sőt 4-esből is csak kettő (ami azért nagy szó szerintem) ugyanígy volt ez 10.be, és amikor eljön az idő, hogy felhozom a témát, szó szerint elküldenek a pi.csába, meg hogy az milyen idétlen, stb. Pedig tényleg, csak egy icipici felirat, nem túl feltűnő, de nekem annyira tetszik, és egyszerűen már nincs ötletem, hogy mivel tudnám őket meggyőzni arról, hogy a tetoválás nem rossz dolog, és engedjék meg végre.

Ki volt még ilyen helyzetben? Mivel sikerült rávenni őket?


2011. szept. 15. 16:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is mindig akart tetkót magának. Az anyukája (most már anyósom) azt mondta neki, amíg egy fedél alatt élnek addig szó sem lehet róla. Párom engedelmes gyerek lévén, tényleg nem csináltatott. Összejöttünk, később összeköltöztünk, már pár éve így éldegéltünk és olyan aranyos volt amikor megkérdezte tőlem hogy csináltathat-e tetkót :-)

De tőlem aztán nem kellett engedélyt kérnie, így 35 évesen lett tetkója először.

Nyugi, nem vagy lekésve semmiről! :-)

2011. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
19%
Ha 2 cm minta kell ahhoz, hogy önmagad legyél, inkább a pszichológust ajánlanám, mint a tetkót...
2011. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Én tényleg elég normálisan kérdeztem meg, amit szerettem, volna, és a nagy része a kérdésre is válaszol, de felesleges megjegyzéseket nem szeretnék :)

Ötleteket kértem, hogy mivel vegyem rá a szüleimet erre, és azzal, hogy leszóltok nem értek el semmit :)

2011. szept. 15. 17:09
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

Sok buta válaszoló.. Kik vagytok ti, hogy ítélkezzetek? Miért kell bántani mindig a másikat?? Jobb nektek ettől? Ha ez a szíve vágya, hát tegye! Közötök SEMMI hozzá! Feltett egy kérdést, várja az ÉRTELMES emberek KULTURÁLT válaszát, ehelyett olyanokat kap, hogy menjen pszichológushoz...

Gondolkozzatok el magatokon, de nagyon..


Kérdező: ha 18-at betöltöd, akkor már semmi beleszólásuk. Bár nem értem, miért olyan nagy dolog egy ilyen kicsi tetkó.. De hát valami indokuk biztos van rá.


Különben én 16 évesen csináltattam tetkót, 3 szót varrattam a csuklómra, mégpedig azt, hogy "love you forever". Le lehet szólni, hogy minek 3 szót magamra tetováltatni.. De nekem nagyon sokat jelent, hogy életem végéig rajtam marad az "emléke" ennek az embernek.

2011. szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

:)

Nekem is sok emléket juttat az eszembe ez a kis szimbólum:)


Aranyos vagy hogy te is ezzel a 18-assal jössz, lehet hogy ez lesz a végén..

Csak hát félek tőlük, annyiszor kiabálnak velem, meg fenyegetnek ezzel-azzal, hogy nem kizárt h bántanának ez miatt :)

2011. szept. 15. 17:20
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért húzzák így mert abban reménykedtek hogy kivered a fejedből:)Semmivel nem tudod őket rávenni.MEgcsináltatod a tudtuk nélkül két napig ordítanak és kész.Kitagadni nem fognak:)

Egyébként én azt tanácsolom hogy tényleg gondold meg mégegyszer mert vannak pl olyan munkahelyek ahol kizáró ok a tetkó stb...

2011. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

szia! én is 15 éves korom körül akartam tetoválást, nagyon rá voltam pörögve a dologra évekig...18 évesen is gondolkodtam rajt, gondoltam már szülők engedélye sem kell...de nem akartam "fájdalmat" okozni nekik, hogy nem akarják, és én mégis megcsináltatom, nem volt szívem hozzá:)

Aztán most itt vagyok 23 évesen, nincs tetkóm és ÖRÜLÖK neki...mert pl. amit belinkeltél tetszik meg aranyos, de egy idő után csúnya lesz az is hidd el...helyette piercinget választottam tizenévesen, kettőt és még a mai napig megvannak és meg nem válnék tőlük:) az azért mégsem olyan örök...

2011. szept. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

szóval. úgy írom hogy tetkóellenes anyuka vagyok :)

A fiam 2.5 eves, es varom a kovetkező babát, túl a harmincon, szóval nem trendi :))

DE ha azt mondom a gyerekemnek, hogy ha ezt meg ezt megcsinalod, akkor lehet, ÉS a gyerek tenyleg megcsinalja, akkor támogatom, és tapsolok hozzá.

Szerintem a szüleid voltak a hibásak, hogy szabtak egy feltételt, amit teljesítettél, és nem engedik. Bocs, ez szemétség a gyerekkel szemben. (Ja, és sosem kuldenem el a gyerekem a p*csaba, de ez masik kerdes).

Szerintem ha már 2 éve akarod, és sokmindent megtettél érte, tegyél egy utolsó próbát, szepen targyilagosan mondd el, hogy nem fellángolás, kötöttetek egy megallapodast, te tartottad, ők embernek neveltek, ugy, hogy az ember tartsa a szavat, es sosem lennel kepes bizni bennuk (jo, ez picit talan durva), hogy te tartottad, ok meg nem. És ez nem idétlen a tetkó kérdés, hanem következetes nevelés kérdés.

Mellesleg ha pár év mulva megbannad, vannak modszerek a tetko eltuntetesere, ilyen picinel nem fog latszani.


tenyleg nem vagyok tetko parti, de ha ezek utan sem allnak melletted, egy szep komoly beszelgetes utan, akkor csinaltasd meg.

2011. szept. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csináltass hennával egyet és nézd meg a reakciót.
2011. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!