Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes megoldás a...

Mi lenne a helyes megoldás a -hogyan vegyem rá szüleimet- kérdésekre?

Figyelt kérdés
Általában olyan gyerekek írják, akik akarnak valamit, ami szerintük egyszerű, könnyű, olcsó... és ezt tapasztalt, dolgozó felnőttek máshogy látják, megírják, hogy az élet nem ilyen könnyű, és ezért aztán elindul a vita, hogy a felnőttek látják rosszul. Megfigyelhető a gyerekek és felnőttek vitája. Nekem mondjuk mindig az volt a megoldás, hogy minden neten feltett kérdés nélkül megkértem anyuékat, lehet e ez vagy az? Ha lehetett, megbeszéltük, ha nem, akkor nem volt, vagy magam dolgoztam meg a megoldásért. Mi értelme van itt kuncsorogni, hogy - hogyan lehetne több zsebpénz, vagy laptop, stb... Ennyire semmi dolguk a mai gyerekeknek?
2011. jún. 7. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezekkel a kérdésekkel, hogy sokszor azt hiszik a gyerekek, hogy van valami varázsszó, amitől a felnőttek megengednek dolgokat, és ezt akarják itt megtudni. Illetve a másik, hogy sokszor nem is arra kíváncsiak, hogy mit kéne ahhoz tenniük, hogy valamit engedjenek nekik, hanem csak panaszkodni akarnak a szüleikre (ebből lesz a vita), aminek semmi értelme, mert ilyen célra inkább írjon blogot, de ez az oldal nem arra való, hogy csak úgy panaszkodjunk, hanem hogy megtudjuk a kérdéseinkre a választ.
2011. jún. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a gyerekeket sokszor nem vonják be a család anyagi életébe. Lehet még csak azt sem tudják, mennyit keres a szülő, nem hogy mennyibe kerül egy havi rezsi, élelem, néha ruházat, ha van, mennyi hitel, aminek a mennyi a törlesztője.

Ha tudják is a havi bevételt, néha így gondolkodnak:

Apa keres 110ezret, anya 65ezret, az 175 egy hónapban. Nehogy már ne tudnának nekem x cuccot, több zsebpénzt adni...ect.

Azt nem tudják, hogy a ház amiben élnek, szinte a banké, pl 60 a törlesztő.

45 a rezsi.

70 pedig, amiből ennivalót kell venni, X főre.

A húgom barátnője (12) azt sem tudja mennyi egy kiló kenyér. Mondtam neki, hogy változó, úgy 2-300.

Az nem sok. De ugye minden nap...

Engem megtanítottak a pénz értékére, ennyi idősen, már én jártam boltba, és havi feladatom volt, kiszámolni a bevételt és a kiadásokat. Minden hónapban levezettem egy füzetbe.

21 éves vagyok, saját háztartással, és jól átlátom.

Tizenévesen sem követeltem, hogy ez kéne, meg az...

2011. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos manapság olyan sokan nem családként élnek, csak egymás mellett. A szülő semmit nem tud a gyerek érzéseiről, gondolatairól, ügyeiről. Hogy kivel hol és mit csinál. Lehet hogy őt is így nevelték gyerekként, de azért 20-30 éve még másabb volt a világ.

Könnyű azt mondani h beszéld meg a szüleiddel... mégis honnan vegyen bátorságot egy olyan fiatal, aki lehet hogy még soha nem beszélgetett el a szüleivel komoly dolgokról, szexuális életről, párkapcsolatról vagy testi/lelki problémáiról?

A legtöbb kérdés nem arra irányul hogy hogy vegyék rá a szülőket a legújabb telefon v akármi megvásárlására, hanem arra, hogy alapvető problémákat nem tudnak megosztani és megoldani együtt. Ráadásul itt találkozhatnak olyanokkal, akik hasonló dolgokkal küzdenek vagy éppen tudnak jó tanácsot adni...

2011. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnálom őket abban, hogy a szülő valóban nem nyílt bizonyos dolgokban (ezt tapasztalom én is, vannak fiatal ismerőseim, és mondják) A szülő kínjában mindent megtesz, csak ne kelljen beszélni a gyerekkel. Velem anno mindent megbeszéltek a szexen át az anyagiakon keresztül mindent... Nem is volt tabu a családon belül semmilyen téma. Én is 19 évesen magam útjára kerültem, mert akartam. Tudtam, mennyit segítek ezzel otthon anyagilag. Bárcsak jobb lenne a szülő-gyerek kapcsolat a mai világban :(
2011. jún. 7. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!