Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belekevertek valami, hogy...

Belekevertek valami, hogy tudok belőle kimászni?

Figyelt kérdés

Befognak hívni tanúnak egy apasági per kapcsán. Még nem kaptam meg a hivatalos értesítőt.

A helyzet az, hogy egy barátnőm "rángatott" bele, hogy egy másik barátnőm párja "ellen" tanúskodjak.


Ki akarok maradni az egészből, több okból is.

Hogyan tehetem? Utánajártunk, ha nem megyek el a tárgyalásra, pénzbírságot szabhatnak ki. :(


2011. szept. 16. 12:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem menj el és mond el amit tudsz csakis az igazat, mást nem tudok tanácsolni
2011. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj el, és közöld, hogy kérem szépen én semmit nem tudok. Ne mondj terhelő dolgot egyik félre se.
2011. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

De ha elmegyek, akkor a barátnőm és a párja azt hiszik majd, hogy hátbatámadtam őket (igazuk is lenne).


A párom sem örül az egésznek. Legszívesebben leordítaná a nő fejét... de mondtam hogy azzal nem ér el semmit...csak ront a helyzeten.

2011. szept. 16. 12:09
 4/18 A kérdező kommentje:
Ha meg a bíróságon azt mondom, hogy "bocs nem tudok semmit" akkor meg hazudok a bírónak.
2011. szept. 16. 12:09
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szólnék a barátnőmnek, hogy nem a párja ellen fogok tanúskodni, hanem a barátnője ellen, mivel belerángatott az egészbe akaratom ellenére. Szóval vagy visszavonat engem, mint tanút, vagy sok kellemetlenséget fogok neki okozni.
2011. szept. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igazából egyik félre sem tudok terhelőt mondani. Párom szerint majd csak annyit kell igazolnom, hogy a nő és a férfi x ideig együtt voltak, és egy társaságban voltunk.


Tehát ha akarnék sem tudnék a barátnőm ellen tanúskodni.

2011. szept. 16. 12:16
 7/18 anonim ***** válasza:

Húúúú de gáz. Legalább megkérdezhettek volna ha már belekevertek. Jó ötlet a spiclire terhelő vallomást tenni, igazán kemény lecke lenne neki. :) Édes bosszú.


De nem szabd ilyet tenni :(

2011. szept. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ezen akadtunk ki a párommal, hogy meg sem kérdezte senki, hogy akarok-e menni... Csak hogy mennem kell és kész.

Mondtak egy dátumot, ha addig nem megy a férfi hogy elismeri a gyereket,akkor meg kell jelennem a tárgyaláson.

2011. szept. 16. 12:19
 9/18 A kérdező kommentje:
Több okom is van rá, hogy ne menjek el, nemcsak az, hogy a barátnőm és a párja megharagszik.
2011. szept. 16. 12:21
 10/18 anonim ***** válasza:

"A kihallgatás kezdetén a tanútól meg kell kérdezni a nevét, születési helyét, idejét, anyja nevét, lakóhelyét, foglalkozását, valamint azt, hogy a felekkel milyen viszonyban van, s hogy ennek folytán vagy más okból nem elfogult-e."

Szerintem ha erre azt válaszolod, hogy elfogult vagy, akkor úgysem veszik figyelembe az általad elmondottakat. Így nem teszel terhelő vallomást egyik félre sem, nem fognak rád haragudni.

2011. szept. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!