Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belekevertek valami, hogy...

Belekevertek valami, hogy tudok belőle kimászni?

Figyelt kérdés

Befognak hívni tanúnak egy apasági per kapcsán. Még nem kaptam meg a hivatalos értesítőt.

A helyzet az, hogy egy barátnőm "rángatott" bele, hogy egy másik barátnőm párja "ellen" tanúskodjak.


Ki akarok maradni az egészből, több okból is.

Hogyan tehetem? Utánajártunk, ha nem megyek el a tárgyalásra, pénzbírságot szabhatnak ki. :(


2011. szept. 16. 12:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem nagyon tudsz mit tenni. Ha behívnak tanúskodni és nem jelensz meg, akkor előállítanak, magyarán bevisznek rendőri kísérettel + büntetésre is számíthatsz. Betegségre, utazásra, stb. hivatkozva, kérheted, hogy más időpontban hallgassanak meg, de a tanúskodás alól úgy sem bújhatsz ki.

A legjobb, amit tehetsz, hogy elmész, és elmondod a tényeket (tudomásod szerint együtt voltak, láttad őket együtt, stb.) de nem beszélsz mellé és nem hazudsz senkinek az érdekében. (a hamis tanúzást elég komolyan büntetik)

2011. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért kicsit nem értem. Apasági pernél nem szoktak dns vizsgálatot végezni? Mert az egyértelműen megmondaná ki az apa, és nem kéne senkinek sem tanúskodni. De nem tudom, hogy működik ez.
2011. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiszed, ha nem a DNS vizsgálat igen drága. Szóval mindent elkövetnek, hogy elkerüljék ezt a vizsgálatot. Más tapasztalatból tudom. Ez esetben lehet ki kell valakinek fizetni és köze sincs a TB-hez.
2011. szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy mennyibe kerül a DNS vizsgálat, 100ezer Ft, de az legalább nem hazudik, és pont. És ez a hercehurca, hogy meghallgatások, meg berendelések tanúnak ugyanúgy pénzbe kerülnek, hisz a bíró dolgozik ezalatt, és még el is húzódhat. És ha nagyon nem akarják kifizetni, kiróhatják valamelyik félre. De tényleg nem tudom hogy működik ez, lehet, hogy próbálják elkerülni, de eddig én mindig azt hittem, hogy ilyen esetekben alapból kirendelik. Igazából ezek a meghallgatások nem fogják megmondani 100%-ra, hogy tényleg ő az apa, max annyit, hogy voltak együtt. De a nő lehetett mással is akár. Apaság szempontjából ezt nem tartom meggyőző bizonyítéknak. És ha már adatik egy olyan lehetőség, ami sokkal bizonyosabb eredményt ad, én azt választanám.

De mindegy, nem kell kioktatni, csak felvetettem, hogy furcsállom, hogy ez nem így működik.

2011. szept. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Jóó végül is a Kérdező nem volt ott gyertyát tartani, tehát nem tudom mire mennek a vallomásával. Meg ha akkor ott is volt, aztán kitudja merre járt az anyuka.
2011. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Sőt, most néztem, hogy már nem is 100, hanem 50ezer Ft körül van az ára, de 30-40-ért is elérhető. Az azért nem egy egetrengető összeg.
2011. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Csak nem mindegy kinek kell fizetni. Mert gondolom nem a gyanúba keveredett nőnek.
2011. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Gondolom annak, amelyik fél elveszíti a pert...

Az anya beperelt valakit az apasággal, ha ez beigazolódik, akkor nyilván a pasinak. Ha nem, akkor meg logikus lenne a nő, hisz hamisan jelölt valakit. De ez mindegy. Egy közlekedési bírság kerülhet többe, úgyhogy...

2011. szept. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!