Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul érzem magam....

Nagyon rosszul érzem magam. Lehetséges valahogy egyedül kimászni ebből az állapoból?

Figyelt kérdés

Eddig valahogy nem gondoltam, hogy ennyire komoly baj lenne velem. De az utóbbi pár napban már annyira rosszul éreztem magam , hogy nyilvánvalóvá vált, ez már nem csak egyszerű rosszkedv. Depressziósnak érzem magam, de leginkább borzasztóan motiváltalan vagyok, szinte semmit nem bírok megcsinálni.(a dolgaimat sem tudom intézni.) Szüleimmel élek együtt, és -bár nem akarom rájuk kenni a dolgot-valahogy nagyon nagyon merev lettem az évek során, egyre inkább beszűkültem,valahogy mintha kikerültem volna az éltből és aludnék...

Nagyon komoly önértékelési gondjaim vannak,és nagyo rossz ez így, hogy egyszerűen senkinek nem érzem magam.

Mit lehet ilyenkor tenni pszichológuson, pszichiáteren kívül, hogy leaglább a napi teendőimet el tudjam végezni? Nagyon félek, hogy nem lesz má sosem.Úgy érzem, nem kicsi a baj.

Köszönöm a válaszokat, 26l


2010. jún. 21. 11:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jav: nem lesz már jobb sosem
2010. jún. 21. 11:41
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Dr. Csernus Imre: A nő (Apró seggberúgás, hogy nekiállj egyáltalán magadnak)

F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom magamat (segítség, hogy meglásd, honnan indulj)

A többi jön magától! Nekem ezek segítettek, válás után, amikor napokig ki sem kelltem az ágyból, beteget jelentettem a munkahelyemen, elküldtem a barátaimat, akik segíteni akartak, és zabáltam a Frontint.

Azóta léptem is egy nagyot, egyedül: felmondtam a munkahelyemen, elköltöztem a faluból, és megtaláltam az igazit. Ez 2,5 éve volt. Szóval hajrá!

2010. jún. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is önállósodj,mondjuk költözz e a szüleidtől.

Válts munkahelyet ha nem érzed magad jól a jelenlegi helyeden.Persze ez nem könnyű,de kutakodni kell.

Járj társaságba,akkor is ha eleinte nincs kedved.

Ne gubózz be ennyire fiatalon!Az orvos sem tud segíteni,ha Te nem segítesz magadon.Hidd el csak pénzkidobás.

Teljes életmód váltás tenne jót neked.

2010. jún. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam amíg el nem költöztem otthonról. Szerintem a pszichológus sem ér semmit ha a megszokott környezetbe mész vissza a beszélgetések után. Rád férne egy kiadós környezetváltozás minél hamarabb.
2010. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz kérdés. Hajlamos vagyok azt gondolni, hogy "egyedül" szinte lehetetlen kimászni. Nem írod, vannak-e barátaid, de ha vannak, szerintem tölts velük időt, és ha megbízol bennük, öntsd ki nekik is a szíved. Lehet, hogy tudnak majd hasznos tanácsokat adni (persze ez nem biztos, és ha mondanak valamit, azt sem kötelező megfogadni).

Ha növeli a szorongásodat, hogy a szüleiddel laksz, esetleg megpróbálhatsz változtatni ezen a helyzeten. Persze nem állítom és nem is gondolom, hogy elköltözni könnyű lenne, de ha esetleg megpróbálod, az egy nagyon jelentős változás volna, ami esetleg felszabadítana benned eddig nem is sejtett erőforrásokat.

Általában azt gondolom, hogy ha tudsz találni valamilyen célt, célokat, amiket a magadénak tudsz érezni, akkor azokat követve javulhat a helyzet. Ilyen lehet ez az elköltözés, de kicsiben is megpróbálhatod: pl. elhatározod, hogy minden reggel elmész futni (vagy mást mozogni), és ha ehhez tartod magad, eleinte akár csak makacsságból, előbb-utóbb kialakul az életedben valamilyen rendszer, látni fogod, hogy képes vagy megcsinálni dolgokat.


Tudom, hogy nem voltak nagy eszű javaslatok, de nagyon remélem, hogy kicsit segítettek. A mély cselekvésképtelenségnek maga a csak-azért-is elkezdett és folytatott cselekvés az egyik jó ellenszere...

2010. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Én is a szüleimmel élek, és ugyanezt érzem amit Te! Van munkád?, mert az sok erőt tud adni, vagy ha jársz valamilyen oktatásra. Jó tanácsként írom, hogy vegyél egy naptárat, és minden naphoz írd oda amit aznap csináltál, vagy ami aznap történt esemény, hidd el, hogy ez is jó hatással lesz rád. Ha találnál egy párt az motiválna Téged, hogy ő érte tegyél meg dolgokat, ne magadért...
2010. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Jó ötletk ezek, főleg a mindennapi pici cél, csakhát ez olyan, hogy akkor nem szabad, csak akövetkező napra koncentrálni, meg szerintem ebből a helyzetből eleve az segítene kivezetni, ha sikerülni mindig csak akövetkező nap teendőire figyelni. Azt vettem sajnos észre, hogy avan bennem egy elég heves düh a szüleim iránt és ez a csakazértis megcsinálom átfordul csakazértse! hozzáállásba. Önsajnálat. Tudom, h mihamarabb el kellene tőlök mennem.Biztos vagyok benne, h segítene, csak már attól is azért rettegek, mert zsarolásra igencsak hajlamos az anyám..ebben az esetben is magát állítaná be áldozatnak, h őt hogy merem elhagyni, mégha ezt nem is mondaná ki így...
2010. jún. 21. 12:28
 8/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, a problémáim fő okozója az, hogy velük élek, nagyon merev emberek, és valószínűleg ők húznak le. Én már tényleg nagyon sokszor próbáltam felállni, nem rájuk fogni akarom.
2010. jún. 21. 12:33
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsd el, hogy rólad van szó, a te életedről, nem a szüleidéről vagy ilyesmi. Tudom, hogy könnyű bénultságot érezni, ha olyan valakivel kerülünk szembe, akinek nagy a tekintélye az életünkben (s akit, legyen vele bármennyi gondunk, nyilván szeretünk is, mint te a szüleidet), de néha sajnos fel kell vállalni ilyen konfliktusokat. Nem kell őket vádolnod, nem kell őket megtagadnod: önállóvá válni, elköltözni természetes, és ezt nekik is el kell fogadniuk, neked pedig, úgy tűnik, különösen szükséges most ez a függetlenség.
2010. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, valóban így van..
2010. jún. 21. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!