Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért növekszik a fiatalok...

Miért növekszik a fiatalok körében elkövetett vagy épp megkísérelt öngyilkosságok száma?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki azt gondolná, hogy ez egy elmebeteg buta kérdése nem az. 20 éves vagyok és egy bizonyos iskolában bizonyos segítő szakon tanulok és az egyik dolgozatomat erről a témáról írom. A kérdés itt pedig nem a miért! Hanem: a dolgozatom egy kutatási terv, amely arról szól, hogy a kutató megismeri a társadalmi élet egy adott szegmensét. Nos az enyém ez. A kérdésem pedig a kb 14-30 kor közötti fiatalokhoz szól. Ez az oldal névtelen és senkit nem fogok felkeresni nem fogom a válaszaitokat a dogámba beleírni csak nem jutott eszembe jobb módszer az arányok feltárására. Szóval arra lennék kíváncsi ebben a korcsoportban van e köztetek olyan aki:

1. gondolt valaha öngyilkosságra, mint végső megoldásra (és ha igen milyen rendszerességel fordul, fordult elő?)

2. esetleg kísérelt meg öngyilkosságot.

Kérlek benneteket kíméljetek az idióta válaszoktól, szerintem ez egy komoly téma. És ha bárkinek megkönnyíti a válasz adást: 20 éves vagyok főiskolás, 70%ban jó családi háttérrel, különösebb súlyos anyagi problémák nélkül, mégis kíséreltem meg öngyilkosságot 15 évese, amikor is elveszítettem az életem akkori szakaszának az egyik legfontosabb emberét. És nem elhagyott hanem autóbalesetben meghalt. Nem bírtam kilábalni a dologból véget akartam vetni. Nem dicséretes, ma örülök, hogy nem sikerült... Azonban sajnos a mai napig motoszkál a tudatomban, de soha nem próbálnám meg újra (ezzel kapcsolatban pláne nem kérek megjegyzéseket) csak gondoltam, ha őszinte vagyok ti is azok lesztek. ha válaszoltok, tudnotok kell 7 nap múlva az egészet törlöm és senki nem fogja látni...

Köszönöm azoknak akik őszintén válaszolnak nekem, de ha ennek a szövegnek az elolvasása gúnyos dolgokat vált ki belőled kérlek hagyd szó nélkül... köszönöm! 20/L


2011. szept. 16. 13:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen megpróbáltam,néha belegondolok ,hogy az elmúlt 5 év dolgainak már meg se kellett volna történni.Nem bántam meg, sajnálom, hogy nem sikerült.Ha ismét olyan helyzetbe kerülnék megpróbálnám újra, ezúttal körültekintőbb lennék.Furcsa, de én akkor 5 évvel ezelőtt elbúcsuztam ettől a világtól gondolatban, azóta se sikerült teljesen visszarázódnom, mintha kívülről figyelném a világot.Dolgozok, van társam, eljárok barátokkal szórakozni és mégse az igazi, ez már nem az én világom.
2011. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:

Én szinte mindennap gondolok rá. Csak a hugom miatt nem teszem meg, ha ő nem lenne, már rég megtettem volna. Mentális betegségem van, nincsenek emberi kapcsolataim/ barátaim...

20/F

2011. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
"a fiatalok körében" írja. tehát lehet, hogy ahol ti néztétek ott azt írja, hogy csökken. de a kérdező azt mondja, hogy akik ezt elkövetik, azoknak az áltagos életkora kevesebb
2011. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
"A KSH 2008-ban kiadott statisztikai összesítése szerint hazánkban a legtöbben 1983-ban vetettek véget életüknek (4911-en), 1987 óta viszont csökkenő tendenciát mutat az öngyilkosságok aránya. Dr. Zonda Tamás kérdésünkre hozzátette, hogy 2006-ban, 2007-ben és 2008-ban gyakorlatilag stagnáltak az adatok. Az 1987 és a 2006 közötti években a százezer lakosra jutó öngyilkosságok száma 47%-kal csökkent, 2006-ban 2460 ilyen eset volt - olvasható a kiadványban. "
2011. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Táblázat:

[link]

2011. szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

mindegy ezen ne vitatkozzunk, mert mindenki másról beszél. nem mindegy, hogy világviszonylatban, vagy csak Mo-ról bezsélünk, mit értünk fiatal alatt, mit értünk "utóbbi idő"nek stb. stb. stb.

De látom, hogy a kérdező se pont erre kíváncsi, hanem tapasztalatok, történetek érdeklik

2011. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Rendben, és csak a vita(nem vitatkozás) kedvéért, ha én tanár lennék, akkor az lenne az első, hogy megnézném, igaz -e a cím. Ha már a cím sem igaz, akkor nem egy nagy dolgozat...
2011. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Igen gondoltam rá.megkiséreltem nem sikerült.Minta családban éltem,minden okés volt csak az agyammal nem stimmelt valami.Ennek lassan 8éve,néha gondolok rá de nem tenném meg ujra,azóta meggyógyultam(orvos+gyógyszer)
2011. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Húú hát ne számítottam rá, hogy ennyi válasz fog érkezni... Nos megpróbálok minden felvetésre reagálni valamit. Akik őszintén elmondták a történetük lényegét köszönöm. Tulajdonképpen, ha nem is a befejezett öngyilkosságok, de maga a hajlam súlyos társadalmi probléma hazánkban is. Akik azzal jönnek, hogy hibás a felvetése: ez az első ilyen dolgozatom és konkrétan ez a célja, kitalálok valamit és készítek egy felvetést egy hipotézis, több más hipotézis is szerepel a dolgozatban ,mint ez, és a hipotézis tényekkel alátámasztható, vagy megcáfolható a végeredmény az, hogy valamilyen társadalmi problémára rávilágítottál. Ezeket e cikkeket amiket linkeltek és bemásoltok mind olvastam, szóval tisztában vagyok vele, hogy jelenleg csökken ez is benne szerepel a dolgozatomban, de kiélezve leginkább arra van miért követünk el öngyilkossági kísérleteket... a dolgozatom részeként kutatási módszerként egy kérdőívet is összeállítottam... akinek van kedve ideje türelme, készítsen egy "úgysem tudod meg ki vagyok" e mail címet (hangsúlyozom nem vagyok kíváncsi senkinek a személy azonosságára ez totál névtelen főleg egy ilyen oldalon) de nagyon szívesen elküldöm kitöltésre a kérdőívemet ez nekem is segítség volna. A lényeg NEM tévhitre alapozom a dolimat, sokat olvasgattam mielőtt elkezdtem...

Válaszok nektek: Valóban azért választottam ezt a témát mert közelebb áll hozzám mint mondjuk az alkoholizmus vagy bármi egyéb.

A 11 évesen megkísérelt öngyilkosság nagyon kemény dolog... pláne az érfelvágás... nagyon remélem azóta már rendeződtek a dolgok veled. És az okod .. nincs is ennél undorítóbb dolog... az ilyen dolgok miatt szeretnék segítőnek tanulni...

A 20 éves lány aki gyógyszereket vett be... én is ezt tettem csak én még ittam is rá és hát nem jött el az én időm mert csak 22 órán keresztül nem tudtak felkelteni még a gyomromat sem mosták ki 2 napig bágyadt voltam és semmi... én sem próbálnám meg újra... soha

Aki azt írja nem tudom törölni: mivel regisztrálva vagyok tudom törölni, amikor írtad külön meg is néztem... szóval fogom is... nem célom, hogy esetleg az olyan emberek akik ezt hülyeségnek tartják ezen röhögjenek.

13:36 kor írta valaki, hogy ha olyan lenne a helyzet újra megtenné... én nem ítélkezem... ez a dolog lényege, de ha így gondolod, azt tanácsolom fordulj segítségért orvoshoz vagy valakihez... amikor ez ember nem magát látja a világba csak a világot látja mintha külső szemlélő lenne... ez így nem jó... szükséged lenne segítségre. Nem tisztem bele szólni, de így gondolom... De köszönöm az őszinteséged!!!

20/F aki a huga miatt nem... tudom... miután megkíséreltem az egyetlen ami vissza billentett az anyukám volt és a bátyám.... senkit nem szeretek náluk jobban... szóval megértem. Remélhetőleg ez majd mindig vissza tart téged...

Aki szerint nem igaz a cím: mint fentebb is magyaráztam egy kutatási tervnek ez a lényege :D megcáfolni vagy megerősíteni... lehet h ha el is végzem a kutatást az év végén akkor megcáfolom... :)

Azt hiszem hirtelen ennyi! Köszönöm a válaszokat!!!!

2011. szept. 16. 14:55
 20/28 anonim ***** válasza:
a törléssel kapcsolatban: valóban nem tudod törölni, csak a te listádról. de attól még nem törlődik az oldalról. viszont ha szépen írsz egy kérést az oldalnak, akkor külön kérésre biztos törlik neked
2011. szept. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!