Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne választanom? Elnyomja...

Mit kéne választanom? Elnyomjam a kreativitásom vagy sem?

Figyelt kérdés
Sziasztok!döntést kell hoznom,és szeretném mások véleményét is kikérni. Végzős vagyok,most jön az egyetem.Vagy orvosi vagy művészeti.De hetente változik a véleményem!Ha orvosi akkor nem lenne időm festeni,és rajzolni,ahogy most sincs annyi,amennyit szeretnék,valamint a sok tanulás az életkedvem nagyon lehúzza.Ez viszont itt lenne a városban és jól kereshetnék vele,plusz tudást szereznék. De nem szólhatnék bele a művészetekbe,és irigykedve nézhetném azokat akik rajzmappákkal járnak nap mint nap.:( A művészeti viszont a fővárosban van,messze,és oda is nagyon nehéz bejutni,aztán meg ki tudja érvényesülök-e...meg hogy mihez kezdek vele,bár nagyon szeretem és érdekel.De a biológia is érdekel.Esetleg tapasztalatok?most kéne döntenem,mer ha nem teszem még időben,akkor egyik helyre se jutok be mert nem lesz időm felkészülni!A szüleim se tudják,nincs tapasztalatuk,bár apukám is művész(de nem képzőművész)és ő érvényesült,de az más tészta,mert más területen sikerült neki.Mihez kezdjek?:(
2011. szept. 19. 14:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ja és eddig bioszra jártam,de általánosba meg razjra...
2011. szept. 19. 14:54
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát én is így vagyok ahogy te. Bár én mentősnek mentem. Emelett szeretnék foglalkozni a művészetekkel is, életem célja az, hogy művész legyen, a mentős állást nem azért választottam, hogy az legyen életem fő munkája, hanem mert hasznos, bármikot jól jöhet. Most suli mellett rajzolgatok, festegetek még 1-2 évet, utána pedig meglátom mi lesz.
2011. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

35 éves fejjel azt mondom: menj orvosira. Lehet, hogy most úgy tűnik, fontosabb a boldogság, mint a pénz. Én is így gondolkodtam, és sajnos ma már tudom, hogy úgy nem lehet boldog az ember, ha állandóan a fillérjeit számolgatja, meg azon stresszel, ki tudja-e fizetni a számláját.

Szóval, menj orvosira, és ha lehet, légy fogorvos. Nincs olyan fogorvos ismerősöm (orvos sem) aki rosszul él. Viszont ismerek befutott művészeket, akik nyomorognak.

2011. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
legyél orvos,tobb az esélyed érvényesulni
2011. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
legyél orvos, praktizálj napi 4órában (lehetőleg magánrendelőben) és így lesz időd mellette festeni
2011. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvosira. Én a helyedben arra mennék.
2011. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ha annyira kimagasló tehetség vagy, akkor arra felfigyel valaki és kész....de ha nem, akkor attól, hogy művészeti iskolába jársz (amit megjegyzek, hogy még olyan művészek is, akiknek rendszeresen kiállítása van, nehezen kerül be a Képzőművészetire) még nem fogsz tudni ezzel semmit kezdeni
2011. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Orvos, egyértelmű. Hasonló volt a helyzetem, és áldom az eget, hogy volt annyi eszem, hogy nem a művészeti képzést választottam. Természetesen ebbe a sors is erősen közrejátszott, de most már tudom, ha a művészetet választom, nem tudnék megélni belőle.
2011. szept. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem csak egy kérdésem lenne: miért gondolod, hogy az egyetem "elnyomná a kreativitásodat"? Csak azért, mert nem lenne időd alkotni, vagy azért, mert azt gondolod, hogy csak a művészeti képzés során válhatsz igazi művésszé, és ha nem jársz művészeti suliba, nem fejlődsz/kimaradsz valamiből? Megmondom a tutit: a tehetséget nem a művészeti főiskolán kapod meg, hanem veled született. Nem leszel attól rosszabb művész, hogy teljesen mást (megjegyzem, a társadalom számára hasznosat) tanulsz, amiből mellesleg meg is lehet élni.


Egy ideig szorítsd háttérbe a festést, és készülj az orvosira! Miután felvettek, úgyis te fogod beosztani az idődet. Bizonyára lesznek szabadabb időszakok is, olyankor te döntöd el, hogy mivel töltöd az idődet - például rajzolással vagy művészeti könyvek olvasásával. Pár év múlva, diplomával még mindig megpróbálkozhatsz a művészet intézményesített tanulásával, de most ne tedd fel az életedet erre a bizonytalan ötletre.


Testhezálló példa: egy családtagom közel az 50-hez, éppen orvosként dolgozva szerezte meg a második diplomáját színháztudományi szakon (mindig is imádta a színházat, de ha nem lenne orvosi munkája, nem engedhette volna meg magának, hogy "hobbiból" tanuljon).

2011. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Orvos. Egyértelmű.
2011. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!