Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne választanom? Elnyomja...

Mit kéne választanom? Elnyomjam a kreativitásom vagy sem?

Figyelt kérdés
Sziasztok!döntést kell hoznom,és szeretném mások véleményét is kikérni. Végzős vagyok,most jön az egyetem.Vagy orvosi vagy művészeti.De hetente változik a véleményem!Ha orvosi akkor nem lenne időm festeni,és rajzolni,ahogy most sincs annyi,amennyit szeretnék,valamint a sok tanulás az életkedvem nagyon lehúzza.Ez viszont itt lenne a városban és jól kereshetnék vele,plusz tudást szereznék. De nem szólhatnék bele a művészetekbe,és irigykedve nézhetném azokat akik rajzmappákkal járnak nap mint nap.:( A művészeti viszont a fővárosban van,messze,és oda is nagyon nehéz bejutni,aztán meg ki tudja érvényesülök-e...meg hogy mihez kezdek vele,bár nagyon szeretem és érdekel.De a biológia is érdekel.Esetleg tapasztalatok?most kéne döntenem,mer ha nem teszem még időben,akkor egyik helyre se jutok be mert nem lesz időm felkészülni!A szüleim se tudják,nincs tapasztalatuk,bár apukám is művész(de nem képzőművész)és ő érvényesült,de az más tészta,mert más területen sikerült neki.Mihez kezdjek?:(
2011. szept. 19. 14:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én viszont azt mondom, mindenképpen a szívedre hallgass. És menj művészeti képzésre, pont azért, mert a szíved fájna, ha nem azt tennéd.Hidd el, hogy ez az, amit később valóban megbánnál.


Ha bejutsz a művészeti képzésre, légy nagyon tudatos és szorgalmas a munkát illetően: már egyetemi/főiskolai éveid során szerezz munkatapasztalatot. Ha ebből akarsz élni, ébernek kell lenned, ha az orvosi képzésre mész, nygugodtan ellustulhatsz, hisz minen futószalagszerűen megy.Ha művész leszel és azt választod, amit a szíved diktál, bátornak és ébernek kell lenned, de azt hiszem, megéri.

2011. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem válaszd az orvosit.Ha az megvan és sikerül elhelyezkedned valahol,akár tovább is tanulhatsz művészetin.Valaki írta az előbb,hogy tanulj fogorvosnak.Nagyon jó ötlet,főleg ha később lesz magánrendelőd.Magánrendelő=pénz=második diploma.De még akár házi orvos is lehetnél.Egyelőre maradj az orvosinál,az biztosabb.Egy művészetisnek is akkor van csak szerencséje,ha valaki felfedezi és mentorálja.Azt halottam,hogy ehhez kőkemény protekció is kell,habár nem tudom,hogy ez mennyire igaz.De a lényeg,hogy ebből hosszútávon nem élnél meg.
2011. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

én nem jártam/járok művészeti suliba, csak kiállításmegnyitókra. Ismerkedek, éber vagyok, szabadidőmben festek, rajzolok, járom a természetet...stb. Nincs diplomám,hogy festő lennék,mégis adtam el képeimet, szobrot és volt kiállításom is.

Tapasztalatból mondom, nem diploma kell a festéshez, hanem szorgalom, kitartás, tehetség és alázat.

De ebből-amíg be nem futsz-nem tudsz megélni.

A helyedben orvosira mennék,az a biztos.

Nem attól leszel boldog, hogy mappás gyerekeket látsz, hanem attól hogy alkothatsz

2011. szept. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelnem a művészetek. Nagyon szeretnék ezzel foglalkozni,de mégis más pályát választottam,amivel remélhetőleg majd jobban boldogulhatok. Most az egyetem mellett elkezdtem egy okj-s művészetis képzést. Ezzel csak azt akarom mondani,hogy szerintem az orvosit válaszd és ha van erőd,energiád,időd,akkor később foglalkozhatsz a művészettel is.
2011. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Figyi.

AZ orvosi nem olyan dolog, amit az emberek azért választanak, hogy legyen később félretett pénzük arra, amit valóban csinálni szeretnének. Hidd el, tudom, miről beszélek, amikor azt mondom, hogy az orvosihoz elhivatottság kell, nem lehet egy puszta választás kérdése, erős vonzalmat illik érezni különböző területei iránt már a felvételi évében, és az sem biztos, hog ez elég egy érzékenyebb művész beállítottságú embernek ahhoz, hogy a száraz, sokszor unalmas gyakorlatokat élvezni tudja. Márpedig ez dominál az orvosi képzésben.

Az a baj, hogy már az sem merül fel benned, h elhagyd a szülővárosod, és ez nem elegendő egy olyan lépéshez, ami a szívre hallgatásról szól. Szerintem nem vagy kész arra, hogy ne a biztosnágosabb utat, vagyis az orvosit válaszd.

Tehát sztem nincs mit eldönteni, mert te már döntöttél az orvosi mellett.

2011. szept. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Igazából igazatok van, az orvosi lesz a jó..már csak azért is mert rájöttem,hogy akkor szeretek legjobban alkotni,ha az időm nem engedi.:) meg érdekel is ez a terület,köszi!
2011. szept. 24. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!