Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire változtassam meg a...

Mire változtassam meg a VEZETÉKNEVEMET, mármint ez hogy van, mire lehet?

Figyelt kérdés
A mostani (eredeti) vezetéknevem 25 betűből áll és olyan bonyolult, sokat szívok miatta, valami rövidebbet akarok.
2011. szept. 19. 20:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
bots,wintermantel
2011. szept. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok a nevedre. Csak a vezetékneved 25 betű... :-SSS
2011. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Légyszi írd le a nevedet, vagy ha ide nem akarod, akkor küldj egy privit. Olyan kíváncsi vagyok rá.
2011. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nekem a 4 betűs vezetéknevemet is állandóan félreértik/elírják. Anyukád, vagy egy másik közelebbi rokonod neve (ami a keresztnevedhez is illik) nem jöhet szóba? Szerintem ésszerű megoldás lenne.
2011. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Bármire lehet.

A helyi anyakönyvvezetőnél, ha bemégy, csak nyilatkozni kell, hogy az új név nem sért senki kivülállót. Én 2005-ben változtattam, vezeték- és keresztnevet is, egyiknek sincs köze egyik családtagomhoz sem, közelihez-távolihoz sem, bár az elején ezt ajánlották fel, hogy könnyebben tudjak azonosulni vele (na, a nagymamám leánykori családneve Pelikán volt, nagy segítség :)) )

Végül a vezetéknevem egy utcáé lett, ahol laktam egyszer. Kb. Két hét alatt átszoktam az új nevemre és azóta is szeretem, bár a régi keresztnevemre még felkapom a fejem ha kiabálják:)

2011. szept. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Naa, mi a neved? :)
2011. szept. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Banánhinta Consuela Hercegnő :D
2011. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
én is kivi vagyok a nevedre:)))))
2011. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
25 betű? Az igen. Szerintem is a legegyszerűbb, ha anyukádéra, esetleg más rokonéra változtatod.
2011. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 ava87 ***** válasza:

Azt esetleg nem tudnád megcsinálni, hogy a mostani vezetéknevedet rövidíted le egy kicsit? Gondolom, ha ilyen hosszú, akkor egy többtagú név lehet, megtarthatnád csak az egyik tagot belőle. Mondjuk ha valami külföldi eredetű vezetékneved van, akkor ez annyira nem megy.

Akkor válassz valami egyszerű és lehetőleg pozitív vagy semleges tartalmút, viszont legjobb tudomásom szerint "tömegnévre" nem lehet változtatni (mint pl. Nagy, Kis, Kovács), bár ebben nem vagyok biztos, csak úgy rémlik, egyszer ezt mondta egy tanárom - de az már nagyon régen volt.

2011. szept. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!