Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jó a házasságban?

Mi a jó a házasságban?

Figyelt kérdés

Akik házasok, magyarázzák már meg, hogy miért dönttöttek a házasság mellett, az együttélés ellen? Jó nekik h mindent egy lapra tesznek fel? Mik szólnak a házasság mellet?


Akik házasodnak, ők nem gondolnak arra, h lehet később minden az ő nyakukba szakad? Gyerek, háztartás? Ti meg tudjátok mindkettőt felesbe osztani? Vagy alárendelitek magatokat a másiknak?


Amikor házasodtok, meg se fordult a fejetekbe, h mi lesz ha beunalmasodika kapcsolat? Mi a jó házasság titka? Ha másik emberre vágytok elfojtjátok azt az érzést?


Mennyi képmutatás van a házasságotokba kifelé a társadalomnak?

Nem érzitek h ideálképeknek kell megfelelni, hogy sok mindent meg kell tenni amihez nincs kedvetek, és ezek kényszerek?


Házasságban mennyire krízishelyzet az első gyerek?


2011. szept. 19. 21:42
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

ma 22:44


Hogy a nő biztonságot kap? Persze, meg a férfi is. Ha valakit a társunkká fogadunk egy élten át, természetes, hogy megpróbálunk neki biztonságot nyújtani, amennyire tőlünk telik.

2011. szept. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
32%
akik benne vannak, és válaszoltak neked, azoknak tetszik, te meg folyton kötözködsz... komolyan nem értelek. Ez nem kötelező, te döntesz, de hányszor írjuk még le, hogy jó dolog???
2011. szept. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
51%

ma 22:37


Anyukádat is lecserélnéd évek múlva, mert másikra vágysz? Vagy bárkit, aki fontos neked az életben?

Ha nem érted meg, hogy a házastársad a legközelebbi rokonod és nem csak egy futó állomás az életedben, ha nem tudsz róla úgy gondolkozni, mint egy részedről, akitől az elválás felér egy amputációval, amit csak akkor hajtanál végre, ha valami nagyon nagy baj lenne, ha nem így látod, akkor a házasságból tényleg csak egy papírt fogsz látni és akkor nem is érdemes a témával foglalkoznod.

2011. szept. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
78%

Sokan jól megvannak úgy, hogy csak együtt élnek, vagy együtt sem élnek, mindenki maga dönt. Mit kell ezt ragozni? Elmagyaráztuk itt már többen, hogy nekünk mi a jó benne, mi hogy értelmezzük a házasságot. Attól még te láthatod másképp, értelmezheted másképp. Mindenki maga dönt az életéről, amit el kell fogadni.

ma 23:11

2011. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

- A házasság nem mindent vagy semmit -> el lehet válni.

- Hogy milyen a kapcsolat minősége, munkamegosztás, ki mennyi erőfeszítést tesz érte, nem a házasságon múlik, hanem magán a párkapcsolaton, a két emberen, aki benne van, akár házasok, akár nem. Házasság nélkül is lehet ugyanolyan szar egy kapcsolat, ha valaki prosztó.

- Ha viszont összeházasodtok, tudod, hogy nem egy feneketlen lyukba öntöd a szíved-lelked, ami aztán csak úgy lelép. Hanem tudod, hogy ő téged választott, téged akar, feleséged, másik feled. Minden, amit érte teszel, magadért, magatokért van, nem a következő exedért, akinek pár nap múlva bottal ütheted a nyomát.

- Akárkivel nem házasodik össze az ember jobb esetben. Ha jól választasz, nem fog kelleni más, akkor sem, ha nagy a kísértés. A házas embereknek is megtetszik néha más, vonzódhatnak máshoz, de mivel szívük is van, nem csak nemiszerveik, ezért képesek kiverni a fejükből a harmadikat. Ilyenkor "elfojt egy érzést", egyet a közönségesebb fajtából, ami mindenkinek lehet: a nemi vágyat, és megtanul valami mást, a lemondást, odaadást, a hűséget, a valakihez tartozást, azt a kapcsot önmaga és a párja közt, ami csak az övék, kettőjüké, amit nem szakíthat el semmiféle kerek popsi, csini pofi, vagy akármi, amire te buksz.

- Ha olyan a kapcsolat, amikor az embernek "kényszeríteni kell magát a régi partnernek jópofát vágni", amikor feltűnik egy szebb-jobb a láthatáron, az már amúgy sem ér egy fabatkát sem.

- Gyereket nem muszáj vállalni, szerencsére. Te ne tedd!

- "Hogy a szülők nem jól nevelik a gyerekeiket" ez nem a házasságon múlik, sőt - kapaszkodj meg - még csak nem is a gyerek hibája.

- "és a férjek szinte semmit nem csinálnak otthon" Erről vajon ki tehet? Az anyakönyvvezető?

- "egy emberhez nemcsak egy másik ember illik". Szerencsére. Különben bolyonghatnánk az idők végezetéig azt az egyet keresve. Egy pár sem illik tökéletesen, össze kell csiszolódni, megismerni egymást, szemet hunyni kisebb hibák fölött, változtatni ezt-azt a párunk kedvéért, de ami nem megy, azt nem kell erőltetni.

- Amúgy nem egészen világos az sem, hogy a házassággal van bajod, vagy a monogámiával? A többnejűség ideális neked? Vagy a mosuok vándorházassága?

- És arról mit gondolsz, ha leélted az életed a nagy egóddal, akinek semmi nem lehet elég jó, mert mindig van szebb, jobb, elhasználtál jó pár nőt, megismerve a hőn vágyott új érzéseket, amit tőlük tanulhatsz pár nap vagy hét alatt, (na ne röhögtess), mégsem nyitja rád senki az ajtót, nem hagysz semmilyen nyomot a világban...?

2011. szept. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen a mai fiatalok nem akarnak elköteleződni. Úgy nem lehet beleugrani egy házasságba, hogy az jár a fejedben, milyen bonyolult lesz a válás, a szétszakadás. Szerintem nem attól lesz izgalmas a kapcsolat, hogy állandóan az lebeg a szemed előtt, ebből bármikor kiléphetek gond nélkül és ő is távozhat, amikor csak akar... mint a gyerekek. Felelősséget nem vállalunk, ha vmi nem tetszik, viszontlátásra.

Tartós házasságban csak az igazán érett lelkek tudnak élni.

2011. szept. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Jó dolog, ha megkérdezel olyan embereket, akik tapasztaltabbak nálad. Elmélkedj, tegyél fel kérdéseket, vitatkozz és érvelj témákról. DE teljes komolyságában akkor filozofálj a témáról, ha érett leszel rá. Most még felesleges.

Én is elgondolkodom milyen lesz idősnek lenni, mikor már a nap lefelé nyugszik életem egén, de nem akarok belelátni, mert messze van és még érnem kell arra jóó sokat. Ilyesmik.

23N

2011. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

22:13 vagyok

Nem, én nem vagyok lelkész csak egy egyszerű hívő. Sajnos ezek nem az én szavaim,én nem tudtam volna ilyen szépen megfogalmazni, hogy hogyan kellene párt választani és házasságban élni.

Én ismerem mind a két oldalt. 16 éve élek egy társsal, akivel csak 4 éve vagyunk házasok.

A férjem nem vallásos, én már igen. Ebből adódik néhány konfliktus köztünk, de nem megoldhatatlan, mert szeretjük, elfogadjuk egymást olyannak amilyenek vagyunk és van két nagyon fontos személy az életünkben akik örökre összekötnek minket, a két gyermekünk.

Bevallom, nekem a házasság a gyermekem miatt vált fontossá, mert azt szerettem volna, ha igazi családban nő fel, ahol apa és anya házastársak, nem csak élettársak. 4 éves volt a lányom amikor összeházasodtunk és amikor ez megtörtént, sok érzelem kavargott bennem, de az éppen nem, hogy jajj de jó, most már biztonságban vagyok.

Ettől miért is lennék biztonságban?

Hogy nem féltem-e attól, hogy minden a nyakunkba szakad, gyerek stb? Miért ha csak együtt élsz valakivel, akkor ezek más nyakába szakadnak?

Ez nem a házasságon múlik, hanem a benne lévő felektől. Igen, mi megosztozunk mindenen. Van, hogy a férjem nyakába szakad minden(most voltam kőrházban 1 hétig)gyerek, munka, háztartás, van, hogy nekem jut több feladat.Ez így természetes.Nálunk nincs alá-fölé rendeltség, bár én nem bánnám, ha a férjem fölöttem állna és nekem csak a hátországot kellene biztosítanom. Értem ezalatt a gyereknevelést.Ő az engedékenyebb.

Unalom: amikor 1-2 éve jártam a férjemmel és látszott, hogy ez komoly kapcsolat lesz, az anyukája, aki azóta már meghalt,azt mondta nekem, hogy kössem fel a nadrágomat, mert a fia mellett halálra fogom unni magam. Hát igaza volt sajnos, de ez annyit jelent, hogy nekem kell ötletesebbnek lennem a programok terén, meg néha noszogatnom kell. Annyira még nem untam őt meg a 16 év alatt, hogy lecseréljem. Apropó lecserélni. Cserélgetheted a partnereidet, férjeidet ahogy akarod, egészen addig amíg nincs gyerek. Utána azt eszed amit megfőztél, mert a gyerek lelkével nem szabad játszani.

Ez alatt azt értem, hogy lehet akármilyen rossz a kapcsolatotok, kutya kötelességetek harcolni a családi békéért.Én is éreztem már úgy néhányszor, hogy feladom és meg is tettem volna, de a hitem és bizalmam Istenben, hogy ő segít nekem,mindig visszatartott.

Nemrég láttam egy filmet, ami arról szólt, hogy egy látszólag menthetetlen házasság is megmenthető ha elszántak vagyunk és van hitünk.

Itt megnézheted ha érdekel: [link]

2011. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

ma 23:04


A könyvet olvastad? Az is jó.

Alex Kendrick - Stephen Kendrick - Merj szeretni!

2011. szept. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

23:04 kösz szépen az őszinteséget!


Valami csak mellette tart téged ennek a férfinak, remélem nemcsak a hit szabályai.


A partnerváltogatásról annyit, h én sem úgy értettem h naponta hetente, de én azt sem tartom helyesnek ha olyan mellett maradok aki már nem ad semmi újat vagy jót. Akkor hazudnék egy jó nagyot magamnak, és ezzel a gyereknek is rossz példát adnék.


Lehet nekem csak egyszerűen nem fekszik a házasság , ilyen szintű kötöttség gondolata. Nem biztos h jó lenne erőltetni. Mivel mindig új dolgokra vágyok, és évek múlva már az ujdonságot már partnertől kapnám meg.


De ami legjobban taszít az a sok salang képmutatás amit magam körül látok a házasságoknál.


Egyszerüen nem értem mit adhat amit egy együttélés nem.


Az isten áldását? Az a sima párokra miért nem mehet, ha szeretik egymást?

2011. szept. 21. 00:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!