Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jó a házasságban?

Mi a jó a házasságban?

Figyelt kérdés

Akik házasok, magyarázzák már meg, hogy miért dönttöttek a házasság mellett, az együttélés ellen? Jó nekik h mindent egy lapra tesznek fel? Mik szólnak a házasság mellet?


Akik házasodnak, ők nem gondolnak arra, h lehet később minden az ő nyakukba szakad? Gyerek, háztartás? Ti meg tudjátok mindkettőt felesbe osztani? Vagy alárendelitek magatokat a másiknak?


Amikor házasodtok, meg se fordult a fejetekbe, h mi lesz ha beunalmasodika kapcsolat? Mi a jó házasság titka? Ha másik emberre vágytok elfojtjátok azt az érzést?


Mennyi képmutatás van a házasságotokba kifelé a társadalomnak?

Nem érzitek h ideálképeknek kell megfelelni, hogy sok mindent meg kell tenni amihez nincs kedvetek, és ezek kényszerek?


Házasságban mennyire krízishelyzet az első gyerek?


2011. szept. 19. 21:42
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, te valójában nem is a házasságtól tartasz, hanem a hosszútávú kapcsolatoktól. Mert akár házasságnak hívjuk, akár csak élettársi kapcsolatnak, ha igazi a dolog, egy életre szól. Te ettől tartasz, igaz? Ne izgulj, akár házasságban élsz, akár kapcsolatban, mindkettőből ki lehet lépni, ha rádtalál az újabb nagy szerelem 5-10-20, vagy még több év múltán is. A házasság egy jogilag rendezett viszony, ettől több, mint a többi. De a te kérdésedet a kommentjeid alapján így lett volna érdemes kiírni: Mi a jó egy hosszú kapcsolatban?

Erre az én válaszom pedig még mindig csak az, hogy próbáld ki, és megtudod. De még ne most, mert nem tűnsz rá érettnek...

2011. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

tegnap 00:36


Ha figyelmen kívül hagyjuk, hogy ez valakinek esetleg azt jelenti, hogy felvállalja a párját, mint aki testileg lelkileg hozzátartozik, hogy a házasságot a másik mellett való döntés megpecsételéseként értelmezi, még akkor is egy jogi közösség jön létre, amiben ami az enyém, az az övé....Anyagilag is és mindenhogy.


Sokan mondják, hogy nagyon szeretik egymást, mindennél fontosabbak a másiknak.... de az anyagi közösséget nem vállalják, mert mi lesz, ha elválnak...?


Mindenki máshogy érzi ezt, nem is akarok senkit megbántani, vagy leszólni a másmilyen jellegű kapcsolatokat. De én, személy szerint úgy érzem (biztos mások máshogy érzik), hogy ugyan hogy merném valakire rábízni az életemet, a szívemet, ha még a pénzemet sem merem?

2011. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

14:45Nem! Ez előítélet!


Igaz, nem hiszek az életfogytiglan tartó dologban, mert úgy látom h egy idő után telítődik a dolog és vagy átmegy unalomba, vagy kényelembe.Meg az se tetszik ahogy egymásra támaszkodnak, önállóan nem tudnak sokat megálni sem érzelmileg, sem anyagilag.

De kinek mi a jó. attól mert én másban hiszek mint te még nem kell gyerekesnek hinned!


Ilyen alapon én is mondhatnám, h aki nem áll meg a saját lábán hanem egy házastársba kapaszkodik az nem önálló, vagyis még érettlen.


A kérdés célja az volt amit kiirtam, mert kiváncsi voltam más emberekre, hogy ők hogy látják.

2011. szept. 22. 21:40
 34/34 anonim ***** válasza:
éretlen- egy 't'-vel! :)
2011. szept. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!